Mlýn: Grossovi donašeči nejen na Železného

Autor: Dominika Krejčí | Publikováno: 14.1.2005 | Rubrika: Politika

Policejní stát! Ano, úterní zpráva Hospodářských novin přiblížila Česko o notný kus blíže k policejnímu státu. „Ministr je člen vlády a představitel resortu. Výkonné funkce v systému státní správy nemá, takže policisty úkolovat v konkrétních kauzách nemůže,“ píše pro dnešní HN renomovaný advokát a bývalý ministr vnitra Tomáš Sokol. Ale přesně tohle Gross zřízením Mlýnu učinil. Porušil tedy zákon? Je v pořádku, když premiér země jedná nezákonně?

Stanislav Gross dal prostě dohromady skupinku vysoce profesionalizovaných policistů, jež mu z peněz daňových poplatníků zajišťovala tajné informace o oponentech, jak v politické, tak hospodářské sféře. Výrazně tím překročil vlastní pravomoci a nikoliv neprávem jej Sokol na stránkách HN přirovnává k bolševickým bossů typu Antonína Novotného. Ti také bohorovně „přehlíželi“ zákony.

Vrchním „mlynářem“, šéfem jednotky donašečův Mlýnu, byl Vladimír Machala. Vzpomínáte? V listopadu 2001 právě on poslal nakrátko Vladimíra Železného, tehdejšího šéfa Novy, „za katr“. V příštím roce mu také udělil ministr vnitra Gross cenu pro nejlepšího českého vyšetřovatele. Také se vám zdá, že s odstupem času kamínky do mozaiky postupně pěkně zapadají?

Rovněž díky Mlýnu upevňoval Gross svojí pozici ve vládě i v socialistické partaji. Zátahy proti mediálním celebritám a úspěšným podnikatelům se levicovému voličstvu zamlouvaly a Grosse vynášeli na vrchol popularity. Co na tom, že policie v rukou neměla pořádně důkazy. Machala a jeho Mlýn to vždy nějak „zařídili“.

Prohlédnou voliči Grosse, Buzkové a spol., že právě tato „mladá krev“ špiní českou demokracii více než kdejaký přízrak doby minulé. Neobhajuji komunisty z KSČ, avšak na jejich potrestání je již pozdě. Trestejme nyní alespoň skryté totalitáře v řadách ČSSD. Jak? Nevolme je!

4991 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politikyKdyž revoluce začne požírat své dětiPatnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?

euPortal.cz

Muslimští imigranti se pokusili unést ve Finsku autobusy za pokřiku Allahu akbar...Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Kauza V. K. junior po týdnu. Propad ODS do hnojiště. Pestrá skladba lidí typu Petříčka, Bartušky i Bartoše, Pospíšila i Kalouska, teď se k nim přidal i FialaNadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSD

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vyKonec přijde, jsem o tom pevně přesvědčen. Miroslav Macek probral bolavou ránu Evropy
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění