Mlýn: Grossovi donašeči nejen na Železného
Policejní stát! Ano, úterní zpráva Hospodářských novin přiblížila Česko o notný kus blíže k policejnímu státu. „Ministr je člen vlády a představitel resortu. Výkonné funkce v systému státní správy nemá, takže policisty úkolovat v konkrétních kauzách nemůže,“ píše pro dnešní HN renomovaný advokát a bývalý ministr vnitra Tomáš Sokol. Ale přesně tohle Gross zřízením Mlýnu učinil. Porušil tedy zákon? Je v pořádku, když premiér země jedná nezákonně?
Stanislav Gross dal prostě dohromady skupinku vysoce profesionalizovaných policistů, jež mu z peněz daňových poplatníků zajišťovala tajné informace o oponentech, jak v politické, tak hospodářské sféře. Výrazně tím překročil vlastní pravomoci a nikoliv neprávem jej Sokol na stránkách HN přirovnává k bolševickým bossů typu Antonína Novotného. Ti také bohorovně „přehlíželi“ zákony.
Vrchním „mlynářem“, šéfem jednotky donašečův Mlýnu, byl Vladimír Machala. Vzpomínáte? V listopadu 2001 právě on poslal nakrátko Vladimíra Železného, tehdejšího šéfa Novy, „za katr“. V příštím roce mu také udělil ministr vnitra Gross cenu pro nejlepšího českého vyšetřovatele. Také se vám zdá, že s odstupem času kamínky do mozaiky postupně pěkně zapadají?
Rovněž díky Mlýnu upevňoval Gross svojí pozici ve vládě i v socialistické partaji. Zátahy proti mediálním celebritám a úspěšným podnikatelům se levicovému voličstvu zamlouvaly a Grosse vynášeli na vrchol popularity. Co na tom, že policie v rukou neměla pořádně důkazy. Machala a jeho Mlýn to vždy nějak „zařídili“.
Prohlédnou voliči Grosse, Buzkové a spol., že právě tato „mladá krev“ špiní českou demokracii více než kdejaký přízrak doby minulé. Neobhajuji komunisty z KSČ, avšak na jejich potrestání je již pozdě. Trestejme nyní alespoň skryté totalitáře v řadách ČSSD. Jak? Nevolme je!