Mlýn: Grossovi donašeči nejen na Železného

Autor: Dominika Krejčí | Publikováno: 14.1.2005 | Rubrika: Politika

Policejní stát! Ano, úterní zpráva Hospodářských novin přiblížila Česko o notný kus blíže k policejnímu státu. „Ministr je člen vlády a představitel resortu. Výkonné funkce v systému státní správy nemá, takže policisty úkolovat v konkrétních kauzách nemůže,“ píše pro dnešní HN renomovaný advokát a bývalý ministr vnitra Tomáš Sokol. Ale přesně tohle Gross zřízením Mlýnu učinil. Porušil tedy zákon? Je v pořádku, když premiér země jedná nezákonně?

Stanislav Gross dal prostě dohromady skupinku vysoce profesionalizovaných policistů, jež mu z peněz daňových poplatníků zajišťovala tajné informace o oponentech, jak v politické, tak hospodářské sféře. Výrazně tím překročil vlastní pravomoci a nikoliv neprávem jej Sokol na stránkách HN přirovnává k bolševickým bossů typu Antonína Novotného. Ti také bohorovně „přehlíželi“ zákony.

Vrchním „mlynářem“, šéfem jednotky donašečův Mlýnu, byl Vladimír Machala. Vzpomínáte? V listopadu 2001 právě on poslal nakrátko Vladimíra Železného, tehdejšího šéfa Novy, „za katr“. V příštím roce mu také udělil ministr vnitra Gross cenu pro nejlepšího českého vyšetřovatele. Také se vám zdá, že s odstupem času kamínky do mozaiky postupně pěkně zapadají?

Rovněž díky Mlýnu upevňoval Gross svojí pozici ve vládě i v socialistické partaji. Zátahy proti mediálním celebritám a úspěšným podnikatelům se levicovému voličstvu zamlouvaly a Grosse vynášeli na vrchol popularity. Co na tom, že policie v rukou neměla pořádně důkazy. Machala a jeho Mlýn to vždy nějak „zařídili“.

Prohlédnou voliči Grosse, Buzkové a spol., že právě tato „mladá krev“ špiní českou demokracii více než kdejaký přízrak doby minulé. Neobhajuji komunisty z KSČ, avšak na jejich potrestání je již pozdě. Trestejme nyní alespoň skryté totalitáře v řadách ČSSD. Jak? Nevolme je!

5658 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Západní mediálni diktatura již cenzuruje i havlisty ...Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulují

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Naše služby mluvily s Rusy.“ Oheň ve Vrběticích: Generál Šándor dal nové infoNeškrtnete si. Diplomat zná odvetu Moskvy za masakr své ambasády
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění