Neonacisté se podle rozhodnutí soudu mohli projít Plzní. Pokud soud shledal zákaz pochodu jako protiprávní, nedá se nic dělat. Však se také neonacisté při pochodu chovali slušně. V noci ze soboty na neděli se pak neonacisté sešli v Jenči u Prahy na koncertě.

Policie proti nim zasáhla, protože měla podezření na páchání trestné činnosti. Středočeský policejní mluvčí o tom informoval následovně: "Byla tam páchána trestná činnost. Organizátor dostal výzvu, aby akci ukončil, potom se účastníci rozešli." Šlo asi o osmdesát osob, které se zúčastnili "soukromé oslavy". K porušení zákona mělo dojít tím, že někteří jedinci měli hajlovat.

Jen o pár dní předtím se konala komunistická oslava Vítězného února. Pořadatel akce, úředně rozpuštěný KSM, společně s důchodci slavil, jaký paradox, na Palachově náměstí. I když ono je těch paradoxů v případě komunistů více, například její hlavní sídlo v ulici Politických vězňů.

Věkem ošlehaní komunisté ruku v ruce s radikálním komunistickým dorostem také porušovali zákon, který zakazuje propagaci hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod. Svou oslavu Vítězného února podpořili vlajkami se srpy a kladivy. Podle policistů to ale není důvod k rozpuštění demonstrace.

Oslava Února 48Na místě se také objevil antikomunistický aktivista Šinágl, který komunisty provokoval americkou vlajkou. Mezi demonstrujícími komunisty nesměl chybět na vlajce zobrazený masový vrah Gottwald.

Rovněž projevy byly lahůdkou. Kdo si myslel, že poslanec Exner patří mezi ty slušnější, pak byl rychle vyveden ze své iluze. Zpravodajství iHNed k jeho projevu ke shromážděným komunistům píše: "Ve své řeči ke zhruba dvousethlavému davu kritizoval vládu za reformy, vzpomínal na Klementa Gottwalda a zdůraznil, že „dnešní vláda není vládou lidu, jako tomu bylo v roce 1948“. Zapálený projev měl také vůdce mladých komunistů Milan Krejča."

Hajlování v uzavřené místnosti policii vadí. Veřejná oslava masového vraha a vlajky se symboly komunismu nevadí. U neonacistů je zapotřebí ihned zasáhnout, u komunistů k tomu "není důvod". Proč má policie dvojí metr?

Úředně rozpuštěný KSMJe to snad jenom tím, že komunisté jsou v parlamentu? Tím spíš by měli dodržovat zákony. Ono se těžko zasahuje proti důchodcům co sotva drží berli, vlajku a moč, ale jejich projev není o nic méně nebezpečnější než když skupina vyholených magorů hajluje v hospodě.

Chtěl bych se jednou dočíst, že byla policejně rozpuštěna komunistická manifestace kvůli propagaci symbolů hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod. Má-li policie touhu se poprat, tak stačí zasáhnout proti radikálům z KSM.

Teprve tehdy, až bude policie zasahovat proti extrémistům z řad neonacistů i komunistů, bude vše v pořádku. Zasahuje-li pouze proti jedné skupině, nepřímo tím legalizuje skupinu druhou. Obě ideologie, jak nacismus tak komunismus jsou zvrhlé a není mezi nimi většího rozdílu.

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz