Ministr Urban se nám nějak kazí…

Autor: Michal Simkanič | Publikováno: 10.1.2005 | Rubrika: Zamyšlení
Urban

Výprodej řízený ministerstvem! Pokud české ministerstvo průmyslu a obchodu hodlá určovat obchodníkům, jak mají provádět výprodej, bude zřejmě třeba přepsat nejzákladnější ekonomické učebnice. A pouhé přepsání možná nebude stačit, neboť půjde o nějakou zcela novou metodiku, která je známa pouze panu ministrovi Urbanovi.

Má-li totiž být zákonem stanovena povinnost mít v případě jakékoliv vypsané slevy alespoň dvoudenní zásobu tohoto zboží, musí být přece nejdříve určeno, jak ji vypočítat. A to je úkol hodný matematického génia s velmi vyvinutým sociologickým cítěním. A i ten by měl s takovouto úlohou značný problém.

Zábavnost celého tohoto nesmyslu ovšem zdaleka nekončí u metodiky výpočtu povinné zásoby. Je totiž více než zjevné, že příslušný obchodník, jenž má nadbytek zboží, které tudíž chce dát do výprodeje, by toto zboží naopak musel přikoupit, aby neriskoval porušení chystaného zákona.

Možná by přitom stačilo vytvořit takový zákon, že když někdo chce pořádat výprodej, musí pamatovat na manželky našich ministrů, aby měli doma klid. Není totiž vůbec vyloučeno, že právě tady je zakopán pes a je to o to smutnější, že v civilizovaných zemích, kde se nikdo nestydí za třídní společnost, je obrovským společenským prohřeškem - od jisté příjmové hladiny - být načapán při nějakém tom levném nákupu.

V zemi, kde se manželka premiéra chlubí kabelkou od trhovců, však normy fungují jinak. Vysvětlení náhlého zájmu pana ministra o praktiky našich obchodních řetězců ale může být i v nedávné příhodě, kdy s kolegou ze zemědělství Palasem usoudili, že by bylo dobré pozvat si generální ředitele na kobereček a před Vánocemi si od nich nechat přinést nějaké ty dárečky.

Někdy je dobré se podívat do kalendáře nejen na datum, ale i na letopočet. V roce 1988 by to nepochybně fungovalo, dnes si můžeme jen postesknout, že i nadějný ministr, o němž až doposud nebylo slyšet, což je pro každého z nich to nejlepší vysvědčení, se nám nějak kazí.

4813 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Takovéto děsivé věci se opravdu dějí v českém zdravotnictví... Čtěte příběhy konkrétních lidíTragédie antických rozměrů: Lidový vůdce Salvini zradou odstaven od moci. Conteho vláda dosazena z Bruselu. Přístavy se migrantům opět otevírají. Kdy italský kotel vybuchne?

Eurabia.cz

Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafineriíDnešní Londýn - dav v černém zahalených muslimek oslavuje multikulturalismus

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Horší než Esmeralda! Výbuch ČT se show o ,,fake news": Trošku jde o Zdeňka TroškuPrů*er. Asi dojde na Zemanova slova. Šichtařová odhaluje skrytý problém
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění