Paroubek – šáša Krusty a všech estébáků táta aneb...

Autor: David Prokop | Publikováno: 6.2.2008 | Rubrika: Politika
Krusty

... o Nejedlovském husitovi, Zdeňku Švejnarovi, Topolánkově zálibě v Kramářovi a Klausově omluvě Schwarzenbergovi.

Tak se ta naše oranžová vzteklina zase něčím vytáhla – když jí Klaus po těch únavných otevřených dopisech odkázal do patřičných mezí komična a když z každého socsenátora nadělal v přímém přenosu za jejich vydatné pomoci deset malých do školky, musela si zas štouchnout. Prý se mohou dít strašné věci, bude-li i v roce 2009 za našeho předsednictví EU řídit zemi duo Topolánek-Klaus, což je prý povrzeno tím, že se prý Klausovi všude na světě za jeho názory smějou.

Tak možná, že se blbě hihňají puchejřové jako Paroubek nebo individua typu Bursík, kterým Klaus kazí kšefty a narušuje kariéry rodinným příslušníkům. Baronka Thatcherová nebo CATO institut se nesměje a to je pro mě daleko důležitější měřítko, než ten věčně uražený a zapšklý ješita, co o sobě nechává tisknout tlusté knihy s obrázky.

Člověk by si měl umět všímat detailů, které jdou za události každodennosti – u Klause je to v poslední době jeho upřímné doznání, jak moc se spletl v panu Schwarzenbergovi, který je nepochybně jedním z nejlepších lidí, kteří se kdy v naší polistopadové politice míhli. O Topolánkovi zase více než jeho periodické marginální přehmaty a nešikovnosti hovoří kromě toho, že v politice doposud vše podstatné vyhrál, jeho opakovaně prokazovaná úcta Karlu Kramářovi nebo Aloisi Rašínovi, případně události jako je položení věnce k pomníku Jana Palacha nebo vynikající vztahy s Konfederací politických vězňů ČR (proklikejte se fotogaleriemi na jeho webu nebo na webu vlády). To u Topolánka vidí jen málokdo, přitom je to ale v mnohém daleko podstatnější, vypovídá to o něm jako o člověku daleko víc, jde to totiž na dřeň, k tomu, co jej charakterizuje nejlépe - totiž jako člověka. Vyberte si sami – můžete sledovat mediální bláboly nebo si dát trochu práci.

Ale zpět k mým „oblíbencům“. Osvědčená metoda všech komunistů, socialistů a jejich oranžových a zelených odrůd je ta, že diskreditují protivníky v diskuzi jako takové a nikdy se nepouštějí do vyvracení názorů a opravdové argumentace. Daleko méně pracné je dělat z názorového protivníka nepřítele lidstva a všeho dobra – v poslední době se k tomu výborně hodí globální oteplování a EU. K tomuto tzv. idealistickému fanatizmu doporučuji projít si příslušné pasáže v poslední monografii pana prof.Barši, který je jedním z mála našich skutečných politologů.

Mezitím se nám ovšem dále a dále odkopává soudruh Švejnar. Jak řekl před časem jeden z mých přátel nejdražších – tak vám v poslední době pozoruju, že mám pořád ve všem pravdu. Když se podívám na svých několik blogů o Švejnarovi, hned mám tentýž pocit ;) Profesor se sice snaží řízeným únikem informací na posledních pár dní zabránit tomu, aby zákonodárci, kteří nemají ještě příliš hrubou kůži a cvičený žaludek, nedošli k poznání, že taťka Zdenda nemá jen čelo drzejší pověstného poplužního dvora, ale byl i aktivním členem všech možných akčních výborů na VŠ, zřejmě velmi výkonným agentem StB a kdoví čeho ještě. A to mám ještě vztek na pana Bártu, který mi na angle.cz takříkajíc vod huby utrh hypotézu, že vzhledem k celé sérii kuriozit by Švejnar Jan mohl být agentem druhé generace (rozhodně lepší než být jen baron Prášil):

http://www.angle.cz/index.phtml?go=clanek&id=1808

Možná, možná že fantazíruju až moc, ale zas ne zas tolika – Jenda nám vykládá, že v sedmnácti s kytárou v poho v roce 1970, tj. v době, kdy DJ Husák měl už dobře rozjetej set, odjel za pantátou, který již hodný čas pobýval v neutrálních Švýcarech. Hm. A teď tu O perníkové chaloupce, prosím... Nikdo neříká, že neodjel, ale co bylo za to? Uznejte, že v tomhle kontextu je duo Šlouf-Weigl vyloženě nevinnou záležitostí pro vyložené fajnšmekry zvyklé vrtat se v titěrnostech samozřejmostí každodenního politického provozu!

Jak říká správně soudruh Nejedlovský husita Paroubek – na množství nehleďme. Jestli chce cerkev privatizovat, tak Klaus prezidentem bude a né že né. Paroubek v tom nikdá chodit neuměl – za komunistů u socialistů a dneska u husitů. Taky se těšíte na 8.únor?? ;) Jsem si jistý, že my Češi chceme radši někoho, kdo neváhá svého protivníka poslat veřejně pár dní před volbou do kšá než někoho, kdo jen a jen podlézá všem, které zahlédne.

 

Napsáno pro http://www.blog.idnes.cz

5342 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

A tak zme se opět stali pitomcama, jako už mnohokrat, tentokrat ovšem před očima celeho světa...Ale aji ta prostytutka, kera prodava sama sebe, za to dostane jakusik protihodnotuChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Akce Vrbětice vzešla spíše z USA než s EUArgentina spouští výrobu Sputniku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u násNátlak z žumpy ČT. Xaverovi bouchly saze a vyhlásil válku
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění