Dokumenty na Švejnarově webu nejsou to, co o nich Švejnar píše

Autor: Odjinud | Publikováno: 4.2.2008 | Rubrika: Politika

"Dokumenty na Švejnarově webu nejsou to, co o nich Švejnar píše," upozornil redakci čtenář Českých médií. Dokumenty prý nejsou vystavené v souladu se zákonem č.140/1996 Sb., a podle zákona č.107/2002 Sb. o zpřístupnění svazků vzniklých činností bývalé Státní bezpečnosti. Chybí v nich podle zákona povinné razítko Ministerstva vnitra ČR:

Zákon č.107/2002 Sb. §10c
Vydání kopie dokumentu
(1) Ministerstvo vydá oprávněnému žadateli na jeho žádost podanou při seznamování se s zpřístupněným dokumentem jednu kopii celého dokumentu nebo vybrané části podle jeho výběru. Ministerstvo každou stranu vydané kopie označí razítkem.Převzetí vydané kopie oprávněný žadatel potvrdí podpisem.

Podle téhož zákona, §10a musí být osobní údaje osobní data jiných osob, jakož i všechny údaje o jejich soukromém a rodinném životě znečitelněny.

Zákon č.107/2002 Sb. §10a
Ochrana osobních údajů
(1) Ministerstvo před zpřístupněním dokumentu oprávněnému žadateli znečitelní v kopii dokumentu datum narození a bydliště jiných osob, jakož i všechny údaje o jejich soukromém a rodinném životě, o jejich trestné činnosti, zdraví a majetkových poměrech.
V kopiích zveřejněných na stránkách http://www.svejnarprezidentem.cz/?page=361.prohlaseni-jana-svejnara nejsou údaje o dalších osobách znečitelněny (viz fragmenty dokumentů z file-0015.jpg a file-0019.jpg)

Čtenář ČM dále upozorňuje: "Kromě toho žádná z fotokopií dokumentů v souborech file-001.jpg až file-0042 není opatřena razítkem podle paragrafu 10c zákona č.107/2002 Sb.§10c.

"Z toho vyplývá, že dokumenty, které pan Švejnar označuje jako dokumenty z kompletního spisu, který obdržel od Archivu bezpečnostních složek MV a označil jako materiály zpřístupněných archivovaných svazků jeho rodičů, které se nacházejí ve správě Archivu bezpečnostních složek, nebyly panu Švejnarovi vydány zákonem předepsaným postupem. V tom případě jsou veškeré informace v dokumentech, stejně jako údaj o celistvosti svazku, zpochybnitelné. Znamená to jinými slovy, že pan Švejnar opět nemluví pravdu a opět si svou výmluvou způsobuje další škodu. Tyto dokumenty mu pravděpodobně kdosi z archivu Ministerstva vnitra dodal protizákonně. Domnívám se, že by se o této věci měl okamžitě dozvědět ministr vnitra, a měl by nařídit vyšetření," píše náš čtenář. 

Převzato z www.ceskamedia.cz

3893 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Ukazuje se, že fanatická feministická genderistická neomarxistická ideologie škodí samotným ženám. Muži se v důsledku kampaně #MeToo proti sexuálnímu obtěžování stále více zdráhají spolupracovat se ženamiPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Že Babiše chtěli vydat dva měsíce před volbami, to opravdu není náhoda. Jiřímu Čunkovi kauza Čapí hnízdo potvrdila vlastní šílené zkušenosti se státními zástupciKdyž ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Prezidentský kandidát Jiří Hynek vypráví, co s námi dnes dělají Američané kvůli armádnímu kšeftu na vrtulníky
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění