Dokumenty na Švejnarově webu nejsou to, co o nich Švejnar píše

Autor: Odjinud | Publikováno: 4.2.2008 | Rubrika: Politika

"Dokumenty na Švejnarově webu nejsou to, co o nich Švejnar píše," upozornil redakci čtenář Českých médií. Dokumenty prý nejsou vystavené v souladu se zákonem č.140/1996 Sb., a podle zákona č.107/2002 Sb. o zpřístupnění svazků vzniklých činností bývalé Státní bezpečnosti. Chybí v nich podle zákona povinné razítko Ministerstva vnitra ČR:

Zákon č.107/2002 Sb. §10c
Vydání kopie dokumentu
(1) Ministerstvo vydá oprávněnému žadateli na jeho žádost podanou při seznamování se s zpřístupněným dokumentem jednu kopii celého dokumentu nebo vybrané části podle jeho výběru. Ministerstvo každou stranu vydané kopie označí razítkem.Převzetí vydané kopie oprávněný žadatel potvrdí podpisem.

Podle téhož zákona, §10a musí být osobní údaje osobní data jiných osob, jakož i všechny údaje o jejich soukromém a rodinném životě znečitelněny.

Zákon č.107/2002 Sb. §10a
Ochrana osobních údajů
(1) Ministerstvo před zpřístupněním dokumentu oprávněnému žadateli znečitelní v kopii dokumentu datum narození a bydliště jiných osob, jakož i všechny údaje o jejich soukromém a rodinném životě, o jejich trestné činnosti, zdraví a majetkových poměrech.
V kopiích zveřejněných na stránkách http://www.svejnarprezidentem.cz/?page=361.prohlaseni-jana-svejnara nejsou údaje o dalších osobách znečitelněny (viz fragmenty dokumentů z file-0015.jpg a file-0019.jpg)

Čtenář ČM dále upozorňuje: "Kromě toho žádná z fotokopií dokumentů v souborech file-001.jpg až file-0042 není opatřena razítkem podle paragrafu 10c zákona č.107/2002 Sb.§10c.

"Z toho vyplývá, že dokumenty, které pan Švejnar označuje jako dokumenty z kompletního spisu, který obdržel od Archivu bezpečnostních složek MV a označil jako materiály zpřístupněných archivovaných svazků jeho rodičů, které se nacházejí ve správě Archivu bezpečnostních složek, nebyly panu Švejnarovi vydány zákonem předepsaným postupem. V tom případě jsou veškeré informace v dokumentech, stejně jako údaj o celistvosti svazku, zpochybnitelné. Znamená to jinými slovy, že pan Švejnar opět nemluví pravdu a opět si svou výmluvou způsobuje další škodu. Tyto dokumenty mu pravděpodobně kdosi z archivu Ministerstva vnitra dodal protizákonně. Domnívám se, že by se o této věci měl okamžitě dozvědět ministr vnitra, a měl by nařídit vyšetření," píše náš čtenář. 

Převzato z www.ceskamedia.cz

4388 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Amerika bude ve válce zničena, ví to obyčejní Američané? Rozumí ten pitomec vládnoucí ve Washingtonu tomuto  jazyku?Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíAnketa: Jak myslíte, že ČR vypadá s "Vrběticemi" na mezinárodní scéně ?

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Neškrtnete si. Diplomat zná odvetu Moskvy za masakr své ambasádyCo se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění