Dokumenty na Švejnarově webu nejsou to, co o nich Švejnar píše

Autor: Odjinud | Publikováno: 4.2.2008 | Rubrika: Politika

"Dokumenty na Švejnarově webu nejsou to, co o nich Švejnar píše," upozornil redakci čtenář Českých médií. Dokumenty prý nejsou vystavené v souladu se zákonem č.140/1996 Sb., a podle zákona č.107/2002 Sb. o zpřístupnění svazků vzniklých činností bývalé Státní bezpečnosti. Chybí v nich podle zákona povinné razítko Ministerstva vnitra ČR:

Zákon č.107/2002 Sb. §10c
Vydání kopie dokumentu
(1) Ministerstvo vydá oprávněnému žadateli na jeho žádost podanou při seznamování se s zpřístupněným dokumentem jednu kopii celého dokumentu nebo vybrané části podle jeho výběru. Ministerstvo každou stranu vydané kopie označí razítkem.Převzetí vydané kopie oprávněný žadatel potvrdí podpisem.

Podle téhož zákona, §10a musí být osobní údaje osobní data jiných osob, jakož i všechny údaje o jejich soukromém a rodinném životě znečitelněny.

Zákon č.107/2002 Sb. §10a
Ochrana osobních údajů
(1) Ministerstvo před zpřístupněním dokumentu oprávněnému žadateli znečitelní v kopii dokumentu datum narození a bydliště jiných osob, jakož i všechny údaje o jejich soukromém a rodinném životě, o jejich trestné činnosti, zdraví a majetkových poměrech.
V kopiích zveřejněných na stránkách http://www.svejnarprezidentem.cz/?page=361.prohlaseni-jana-svejnara nejsou údaje o dalších osobách znečitelněny (viz fragmenty dokumentů z file-0015.jpg a file-0019.jpg)

Čtenář ČM dále upozorňuje: "Kromě toho žádná z fotokopií dokumentů v souborech file-001.jpg až file-0042 není opatřena razítkem podle paragrafu 10c zákona č.107/2002 Sb.§10c.

"Z toho vyplývá, že dokumenty, které pan Švejnar označuje jako dokumenty z kompletního spisu, který obdržel od Archivu bezpečnostních složek MV a označil jako materiály zpřístupněných archivovaných svazků jeho rodičů, které se nacházejí ve správě Archivu bezpečnostních složek, nebyly panu Švejnarovi vydány zákonem předepsaným postupem. V tom případě jsou veškeré informace v dokumentech, stejně jako údaj o celistvosti svazku, zpochybnitelné. Znamená to jinými slovy, že pan Švejnar opět nemluví pravdu a opět si svou výmluvou způsobuje další škodu. Tyto dokumenty mu pravděpodobně kdosi z archivu Ministerstva vnitra dodal protizákonně. Domnívám se, že by se o této věci měl okamžitě dozvědět ministr vnitra, a měl by nařídit vyšetření," píše náš čtenář. 

Převzato z www.ceskamedia.cz

3752 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Studenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva DecroixDlouholetý člen ODS se naštval po vyloučení VK ml. Tohle napsal v rezignačním dopisu šéfovi Oblastního sdružení Česká LípaEvropský parlament včera narychlo přijal dva zákony, které se týkají slovenských prezidentských voleb. Slušní lidé budou potěšeniV ODS začal hon na čarodějnice. Příznivci umučeného Mistra VK ml. jsou hromadně upalováni na hranici. S poslankyní Majerovou Zahradníkovou bude zahájen monstrprocesAť se Petr Fiala omlouvá sám za sebe

euPortal.cz

Australan povraždil lidi v mešitě. Ovšem media již neřeknou, že v této mešitě verbovali muslimy pro džihád proti nevěřícímVáclav Klaus mladší už nebude spojován s pokryteckou neomarxistickou skupinou, která mu špinila jméno. Pro ODS se otevírá daleko snadnější cesta k faktické integraci s TOP 09 a Piráty

Eurabia.cz

Teroristický útok v nizozemské tramvaji - několik mrtvých. Jde o muslimskou pomstu za vystřílení mešity na Novem Zélandu?Zažili jsme německý protektorát a měli bychom se bát protektorátu muslimského?

FreeGlobe.cz

Bílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)Každý druhý mladý Němec se bojí vyjádřit svoje politické názory. Tomu se říká svobodná společnost!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Česká média vždycky nenáviděla ODS, ta se teď sama porazila a zapřela. Prořízlá komentátorka Stonjeková nakládá po odstranění Klause juniora brutálně všemVeteránka ODS se neudržela: Vlezte EU do prdele. Psycho, prounijní sráči. Nasrali jste mě, už nikdy ODS
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění