Paroubkův otevřený dopis prezidentu Václavu Klausovi

Autor: Jiří Paroubek | Publikováno: 29.1.2008 | Rubrika: Politika
Paroubek 3

http://www.blog.idnes.cz

Vážený pane prezidente, obracím se na Vás ve věci spekulací ohledně politických obchodů, které mají provázet volbu prezidenta. Pomyslnou poslední kapkou jsou vyjádření ministra Cyrila Svobody, který oficiálně připustil, že jedním z hlavních důvodů, proč někteří představitelé KDU-ČSL budou volit Vás, coby čestného předsedu ODS, je příslib, který dala ODS KDU-ČSL ohledně souhlasu s navrženou výší církevních restitucí v hodnotě astronomických 300 mld. Kč.

 

Jako předseda nejsilnější opoziční strany musím takové obchodování s budoucností naší země odmítnout a to i s ohledem na riziko, které je spojené s poškozením pověsti úřadu hlavy státu v případě, kdy by k takovému politickému obchodu, který nese znaky politické korupce, opravdu došlo.

ČSSD opakovaně vyjádřila, že je ochotna diskutovat o řešení dlouhodobého problému, kterým církevní restituce jsou. Jsme však přesvědčeni, že se tak musí stát na základě široké politické shody a nikoliv jako jakýsi bonus spojený s Vaší volbou do čela státu. I Vy, s ohledem na Váš dlouhodobě zastávaný názor na církevní restituce, musíte souhlasit s názorem, že takové řešení bez širší politické shody, navíc provázené spekulacemi o výměnném obchodu, může vést ke krachu celého procesu církevních restitucí. A nejen to, může ve svém důsledku poškodit pověst prezidentského úřadu a legitimitu mandátu kandidáta, který se k takovému politickému obchodu propůjčí.

Vyzývám Vás proto, pane prezidente, abyste jasně deklaroval, že v případě Vašeho zvolení prezidentem budete usilovat o širokou politickou shodu na řešení církevních restitucí a bezodkladně odmítl jakékoliv obchody s funkcí prezidenta, které nyní i díky Vašemu nejasnému postoji vyvstaly.

V opačném případě jen potvrdíte pochybnosti o politickém obchodu, které Vaši kandidaturu nyní provázejí a zařadíte se tak po bok některých vládních politiků v čele s premiérem Mirkem Topolánkem, kteří povýšili politickou korupci „dalíkovského" ražení na princip svého vládnutí.

S pozdravem

 

Jiří Paroubek

Napsáno pro blog.idnes.cz

Vzkaz redakce: Pane Paroubku, proč jste tak aktivní? Kdyby jste méně křičel, méně psal, méně svolával tiskové konference, Vaše popularita by byla vyšší, Vaší náruživostí si spíše škodíte sobě i ČSSD. To je upřímná rada.

6364 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Západní mediálni diktatura již cenzuruje i havlisty ...Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulují

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Naše služby mluvily s Rusy.“ Oheň ve Vrběticích: Generál Šándor dal nové infoNebezpečná Plzeň. Odešel bych hned, nechci umřít, říká Pavel Černý. Šéfovi strážníků zaskočí pivo
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění