Starost soudruhů o studium historie a pakáž jedna mediální

Autor: David Prokop | Publikováno: 4.1.2008 | Rubrika: Politika
Filip se Stalinem

http://www.blog.idnes.cz

Když už se rudým a oranžovým soudruhům nepodařilo zabránit vzniku Ústavu pro studium totalitních režimů, mají teď alespoň péči o to, aby snad tento ústav neškodil zkoumání naší novodobé historie. Protože u všech našich sousedů, kteří s námi sdílí komunistickou minulost, už obdobné ústavy mnoho let úspěšně působí, mají zřejmě někteří dost oprávněný strach, aby během studia zaprášených spisů nebyly objeveny skutečnosti, které by mnohým mohly zabrsnit jejich ukázkové životopisy.

Musím ale přiznat, že mě to až dojalo, když soudruh Paroubek nebo drzý bolševický geront Jičínský mají takovou starost o čistotu naší historické vědy. Uznejte, v tom presu, mezi těmi tisíci státnických rozhodnutí, najdou si tito a jim podobní ještě okénko ve svém přeplněném diáři by počastovali svou kvalifikovanou pozorností paní historii. Krása, krása!! Když si to člověk navíc zasadí do kontextu jejich dalších vyjádření o tom, jak že nám normalizace nepřinášela jen ošklivé věci, ale i mnoho hezkých v čele se sociálními výhodami a že to vůbec nelze nazývat totalitou atd. Na to si ale říkám, bať, mají pravdu pravdoucí. Pro takového Paroubka nebo Jičínského nebo Škromacha nebo Zaorálka nebo nevímkoho to byly skvělé časy, o tom není pochyb. Dřív si snad člověk mohl naivně myslet – počkám, nechám je vychípat. Oni se ale ty mrchy dál množej a tak si zvykněme, že demokracie je neutuchající boj proti těmto zrůdkám.

Jestlipak si to ale poslechnul a přečetl všechno pečlivě i pan Švejnar, jehož rodina si normalizaci nemohla vynachválit a uprchla do USA? Asi ano a tím hůře pro něj – potvrzuje znovu a znovu, že kromě toho, že si mnoho nevěří a že je zbabělý (nechce před zvolením prezidentem, čemuž tolik věří, opustit své lukrativní posty, především pak ten v čele dozorčí rady ČSOB), má ještě k tomu navrch hroší kůži a vpravdě flexibilní karakter. Jakpak by se mohl jinak nechat obletovat jako ten, jenž je kandidátem Paroubkovým? Ale co se divím, on ten zatemnělý mozek má i leckdo jiný – takový pan hérec a moděrátor Kraus, jehož jedna půlka rodiny skončila v nacistickém koncentráku a druhá emigrovala před bolševickým svinstvem, podporuje otevřeně během své populární televizní talkshow strejdu, který ve vztahu k socánkům a bolševikům udělal řádově daleko více pozitivních gest a výroků než Klaus a podotkněme také, že za nesrovnatelně kratší dobu. Inu, proti gestu žádný dišputát.

Není ani mnoho divu, že proti Klausovi stojí velká většina tzv. tvůrčích pracovníků, kulturní fronty a především pak různých televizáků a filmařů. Je to povětšinou horda samolibých parazitů chabého rozoumku, kteří žijí z našich daní, resp. si je tisícovkami rafinovaných zůsobů (televizní poplatky, fond kinematografie....) mezi sebou navzájem rozdělují či přiléhavěji řečeno dohazují si kšeftíky, sinekury a různé vytopené kanclíky a šmajchl kabinety. A ti opravdu nemohou mít Klause z principu rádi. Ten, kdyby totiž mohl, by jim jejich snadné živobytí ze dne na den přeměnil v krvavou bitku o kačky. Ta tam by byla pak milá vánoční posezení. Za starých časů byl funkční taky jeden dobrý nápad – osoby závislé, počínaje služebnictvem pokračujíc ozbrojenými složkami a konče kriminálníky, neměly volební právo. To by byla krása, kdyby to fungovalo i dnes!!

Klaus je liška mazaná – naposled v TV na Primě to předvedl ve všech barvách. Lidovcům zacitoval z nějakých papežových vejšplechtů, zelené naladil tím, že prý už tolika na ty ekologický témata netlačí, bolševiky uklidnil tím, že už po tolika letech nechce rušit komunistickou stranu. A až to v únoru vyhraje a až si Šlouf bude moc zaletět do Karibiku na dovolenou odfrknout, na všechno se zas vykašle a opět to bude ten starý Klaus. Potřetí už prezidentem být nemůže, a tak všem, zeleným nebo oranžovým nebo rudým, bude pořádně po klausovsku zatápět. Těšte se, šmudlové!!

Napsáno pro blog.idnes.cz

5083 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Zahraniční tisk vnímá roztržku mezi Prahou a Moskvou jen jako bizarní záležitost ČeskaEU chystá žalobu na Astru Zenecu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Nechtějí Evropu, nechtějí Západ. A mají funkce, jak je to možné? Bakalův novinář zděšen v ČTKarty na stůl! Profesor Drulák rozstřelil vyhoštění. „Budeme mít ještě problémy,“ říká
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění