Švejnar na Hradě je jako Tošovský v MMF

Autor: David Prokop | Publikováno: 6.11.2007 | Rubrika: Politika
Tošovský, Josef

http://www.blog.idnes.cz

To už člověku opravdu ze sociální demokracie přechází zraky. Nestačí rozsáhlé korupční aktivity předváděné Grossem drze takřka v přímém přenosu, všechny ty prdy paní Zuzany a že je Paroubek Trendy boy. Teď již dokonce definitivně přicházejí s kandidaturou šéfa dozorčí rady ČSOB na úřad prezidenta. Pro osvěžení – ČSOB je banka, které vláda Miloše Zemana předala nejen zdarma, ale s mnoha zárukami obrovský majetek banky IPB. Český stát vede v důsledku toho již léta arbitráže a i dnes jde pořád o velké peníze (desítky miliard).

Takže tento pán, jistě ctihodný profesor, který ale z Michiganu nevidí do života v České republice jinak než přes brýle akademika toužícího ukojit své ego ve vysoké politice, je tedy střetem zájmů jak vytrženým z učebnice. A je celkem vzato jedno, jestli post předsedy dozorčí rady ČSOB opustí třeba už zítra – kdo dnes bude věřit tomu, že až se tento pán dostane jako nejvyšší ústavní činitel k tajným dokumentům, že nějak neprosáknou k nepřátelské straně, tedy k pirátům z ČSOB? Může nás to všechny stát nějakou tu kačku.

Dost to v jednom aspektu, totiž v aspektu bezpečnostním, připomíná Tošovského nedávnou kandidaturu do čela Mezinárodního měnového fondu. Tošovský, dávný spolupracovník StB a jistě nejen její, byl naštěstí neúspěšně tlačen na tento důležitý post Ruskem (věnoval jsem se tomu před časem ve zvláštním blogu). Jako bývalý premiér ČR a dlouholetý guvernér ČNB by tak nepochybně v případě svého úspěchu pro ČR a další země představoval ještě větší bezpečnostní riziko, než jaké představuje dosud. Rusové jistě netlačí do čela významné světové instituce někoho jen tak pro nic za nic. A v ruské vládě a významných průmyslových konglomerátech se to jen hemží bývalými (??) vysokými důstojníky KGB. V širším slova smyslu se tu také dá hovořit o střetu zájmů.

 

Vraťme se k panu Švejnarovi – ČSSD nám tedy tlačí na post nejvyššího ústavního činitele jednoho z nejvyšších činitelů ČSOB, se kterou má český stát nevyřízeno mnoho veledůležitých účtů. A tlačí právě ČSSD, která má od této obrovské krádeže paže zborceny špínou takříkajíc až po ramena. Jistě se jedná o čirou shodou náhod, jak už to tak bývá. Obdobná shoda náhod jako když se už zase nemluví o Grossovi, kde jde o stamiliony a propírá se horem dolem strejda Čunek, v jehož případě, byť je na tom morálně defacto stejně, jde ve srovnání s Grossem vyloženě o drobné do automatu na kávu (u Grosse ty nejlepší kousky nejsou veřejnosti známy tak jako jeho akcionářský génius). Další z mnoha výpovědí o úrovni českých novinářů, kteří ostatně běžně konají protizákonně – mám na mysli nákupy důvěrných informací od paní na sociálce počínaje a státními zástupci a vysokými policejními důstojníky konče. Tak co se divíme. Miloš byl dost vychlastenej, ale jeho slova o novinářské žumpě by se měla do žuly tesat (poctivých a pracovitých novinářů se pochopitelně má slova netýkají!!).

 

V souvislosti se Švejnarem a ČSSD je tu ještě jednat věc, kterou jsem zmínil sice už na začátku, ale myslím, že je třeba ji podtrhnout. ČSSD nám de facto nutí do čela státu cizince, někoho, kdo nezná reálný život v ČR. Ne že bych si myslel, že je pan Švejnar akademik – popleta, nebo že by to bylo až tak výjimečné, aby někdo z emigrace nebo dlouhodobě žijící v zahraničí zastával následně nejvyšší posty ve své domovině. To jistě ne. Ale myslím si, že doma máme minimálně stejně dobré kandidáty, kteří ovšem oproti panu Švejnarovi mají tu důležitou a v mých očích rozhodující výhodu, že zemi, ve které mají vládnout, opravdu znají. Obávám se, že pan Švejnar bude loajální tak maximálně k mezinárodní akademické obci a ke svému nynějšímu chlebodárci. Buďto se sním bude manipulovat jak s hadrem na holi nebo se bude vyjadřovat k nějaké globální pitomosti na Fóru 2000.

 

Od Paroubkovy (zdůrazňuji Paroubkovy!!) ČSSD je to další z řady důkazů, že tato strana nejedná podle našich národních zájmů. Parobek má tolik známých ve Vídni, až je mu z toho hloupé své neomalené přátele poučit o tom, že o své obranné a energetické politice rozhodujeme výhradně sami. A když se na něj někdo usměje z Bruselu, radostí si uváže nakřivo kravatu. Skvělá kombinace, ale tak leda pro něj samého. Pro naši zemi dost nechutný koktejl – zvlášť když se k tomu přidá Bursík, který má před novináři jakoby k zádům přirostlý batoh a k uchu iPod (zcela určitě je to tomuto zámožnému vlastníkovi nemovitostí vlastní a žádný PR poradce mu jeho image nevylepšoval). Náhoda, nebo je to taky trendy boy, jako Paroubek? Inu, Bursíkův pantáta s patkou také paní módě podlehl.

 

Celkově bych se přimlouval za to, abychom si Paroubkovu kukačku – Švejnara nenechali do našeho hnízda nasadit. Já chci Klause.

 

Napsáno pro blog.idnes.cz

6521 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Amerika bude ve válce zničena, ví to obyčejní Američané? Rozumí ten pitomec vládnoucí ve Washingtonu tomuto  jazyku?Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíAnketa: Jak myslíte, že ČR vypadá s "Vrběticemi" na mezinárodní scéně ?

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Neškrtnete si. Diplomat zná odvetu Moskvy za masakr své ambasádyCo se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění