Zuzana Paroubková své sdružení považuje za skromné, tomu odpovídá jeho malá režie i  levná kancelář na Strahově. Sdružení pomáhá tam, kde je potřeba, tu jde o nákup invalidního vozíku, tady pošle děti k moři a tam se pomůže nějakému dětskému domovu. No ... a tady někde končí to dobré.  

Sdružení Zuzany Paroubkové opravdu není nadace, a tak nemá povinnost zveřejňovat své příjmy a výdaje. Vzhledem k tomu, že se jedná o miliony, musí každého napadnout otázka, proč člověk kalibru ještě nedávno manželky, zřejmě – v dobrém i ve zlém – nejvýraznějšího muže české politiky, má vlastně zapotřebí tolik riskovat spekulace, zda utratí všechno co vybere a jak v tom figuruje Jiří Paroubek. No, asi má, protože jak se nechali oba rozvedení manželé slyšet, Jiří Paroubek jako součást svého rozvodového závazku přislíbil právě obstarávání příjmů sdružení, a to v podobě shánění sponzorů. Už to musí zarazit. Copak je možné se zavázat, že namísto výživného budou přicházet sponzorské peníze?

Ale ono toho smrdí ještě víc. To malinké sdružení má zřejmě několikanásobně vyšší příjmy než například nadace Vize 97 (Nadace Dagmar a Václava Havlových), která vybrala za loňský rok 2,7 milionu korun. Naproti tomu paní Paroubková za pár měsíců trvání sdružení již mohla utrácet miliony. Za peníze sdružení zakoupila horský penzion v ceně 5 milionů korun nebo poslala děti do Tunisu za 2 miliony korun. Ale stále, hospodaření sdružení zveřejnit nehodlá, stejně tak nehodlá zveřejnit svůj příjem ze sdružení, ani své štědré dárce. 

A červík pochybností bude hlodat dál a dál. Víte, já si dokážu docela klidně představit, že Jiří Paroubek shání nadité sponzory, kterým na oplátku něco slibuje anebo dluží nějakou tu laskavost, sdružení Zuzany Paroubkové vesele nakupuje nějaký ten nemovitý majetek, samozřejmě vedle řádné charity, a jednou, až přijde čas, paní Paroubková rozhodně o zrušení sdružení a veškerý ten majetek jí pěkně potichoučku zůstane. A to je mi potom docela dobré rozvodové vyrovnání!

Napsáno pro blog.idnes.cz