Prd Zuzany Paroubkové

Autor: Jan Drbohlav | Publikováno: 19.10.2007 | Rubrika: Politika
Paroubková

http://www.blog.idnes.cz

Občanské sdružení Pomoc pro budoucnost našim dětem založila Zuzana Paroubková. To je zcela jistě chvályhodná iniciativa, stejně jako to, že jí její exmanžel a předseda ČSSD dohazuje sponzory. Na dotaz MF Dnes po účetnictví zmíněného občanského sdružení však bývalá manželka bývalého premiéra redaktorům odpověděla: "Já už jsem normální civilní osoba, nejsem politik, nejsem vdaná a každému je do toho úplný prd." To už zdaleka tak chvályhodné není.

Občanská sdružení požívají zvláštní výhodu - podle zákona nemusí (a zjevně to také nedělají) vykazovat dary jednotlivých sponzorů, ani dokladovat, jak a na co byly tyto dary čerpány. Proto jsou slova paní Paroubkové v souladu se zákonem. Do toho kupodivu skutečně nikomu nic není. Ale to je právě ten problém.

Před několika dny se totiž objevily v novinách články poukazující na to, že sdružení Becario současné manželky současného premiéra (aby se to nepletlo), které si vytyčilo za cíl podporovat studenty technických oborů, tento rovněž chvályhodný záměr naplňuje z pouhé jedné pětiny příjmů. Zbytek jde na organizaci golfových turnajů a jiné aktivity.

Ale vraťme se k občanskému sdružení Zuzany Paroubkové. Nejpozoruhodnější je množství sponzorů, kteří si nepřejí být jmenováni. Není mi úplně jasné, jak by mohlo zveřejnění faktu, že ten a ten člověk nebo ta a ta firma poskytl/poskytla charitativní organizaci finanční dar, dotyčný subjekt poškodit. Naopak - dar na charitu by v očích veřejnosti docela jistě zvýšil kredit té které fyzické či právnické osoby.

Zdá se mi, že zákoník zde vytváří neuvěřitelně široký manévrovací prostor pro eventuální a zcela nepostižitelnou korupci. Každý nepoctivý politik (vím, že v České republice žádní nejsou, myslím to teoreticky) si může založit občanské sdružení - hezký název by byl například POLITIK V TÍSNI - a sponzoři, kteří si nepřejí být jmenováni mohou klidně přispívat libovolnými částkami. To, že si pak politik pořídí dům, automobil a nebo třeba akcie energetické společnosti se už nikdo nikdy nedozví. Po tom je totiž nám ostatním "úplný prd".

http://www.drbo.cz

Napsáno pro blog.idnes.cz

8145 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Existuje mnoho nevysvětleného kolem 11. září a v průběhu osmnácti let od útoku nevysvětlené ještě přibylo. Není jen shodou okolností, že přes 4 tisíce poškozených onemocnělo rakovinou?Kdo si myslel, že se nás problém islámského fanatismu a džihádismu bezprostředně netýká, byl velmi rychle vyveden z omylu

Eurabia.cz

Politicky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?Heslo Evropského parlamentu: "Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby."

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Třesk v Jablonci. Piráti po Praze 5 přišli o další radnici. Důvod překvapí
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění