Ač patří marihuana mezi lehké drogy, rozhodně život s ní není zdravý. Rovněž navozené halucinační stavy nekorespondují se svobodným myšlením. Užívání drog totiž myšlení zcela popírá.

Je pochopitelně nezadatelným právem každého jedince ničit si zdraví tak, jak sám uznáza vhodné. Takovýto jedinec by měl ale počítat s tím, že jeho následná léčba jde z kapes všech a je jedno, zda jde o alkoholika, kuřáka nebo uživatele marihuany.

Stanislav Penc se snaží bojovat proti paragrafu, kterým by bylo zakázáno pěstovat marihuanu bez povolení. Podle Pence by mělo být užívání marihuany beztrestné. Je evidentní, že důsledky užívání této drogy se na panu Pencovi začínají projevovat. Nikdo nemůže být stíhán za užívání drog, pokud sám není distributorem.

Je vědecky prokázáno, že kouření marihuany je škodlivější než obyčejné cigarety a alkohol dohromady. Vykouření jednoho jointa vydá za cca šest cigaret. Zdravotní následky dlouhodobého užívání jsou daleko horší a zasaženo bývá více životně důležitých orgánů.

Krajský šéf Zelených nechal vytisknout tisíce plakátů, kde de facto podporuje užívání těchto drog. Hodlá je vylepit na místech, kde se shromažďují především mladí lidé. Marihuana ale bývá často prvním krokem na cestě k drogám silnějším a pro lidský organismus ničivějším. Bohatě stačí, že jsou legální alkohol a tabák. Není třeba legalizovat další návykovou drogu. Výlep plakátů by se dal posoudit i jako ohrožování mravní výchovy dítěte.

Naposledy s nápadem na legalizaci marihuany přišla skonavší strana US-DEU. Chtěla si tak získat hlasy mladých voličů. Zapomněla ale na jednu věc. Příležitostní uživatelé marihuany většinou ještě nemají volební právo a ti, co si na užívání navykli pravidelně zase k volbám většinou nechodí. Strana, která propaguje legalizaci nových drog to nemá v hlavě v pořádku. Že by se Zelení chtěli vydat cestou US-DEU?

Napsáno pro blog.idnes.cz