Dočasně, jsou pánové z ČSSD odstaveni z vlády a z vysokých postů státních podniků. Dočasně taky musí trpět pan Jiří Paroubek svojí bídu a dočasně pan David Rath bude sedět pouze v poslanecké lavici, tedy aspoň on je o tom přesvědčen.

Dočasně se budou vynořovat špíny z dob, kdy vládla ČSSD a jen dočasně se vynoří z bahna pravda o úplatcích a korupci. Dočasně si normální lidi budou říkat: "Koněčně i na ně dojde" a pouze dočasně se bude několik bláznivých idealistů pokoušet potrestat zlo.

Dočasně!

Co říkáte není to pěkné slovíčko? Takové krátké "dočasně " a kolik se za ním skrývá neprouzkomané budoucnosti, kterou si budem muset prožít. Ale taky ne, záleží na nás, co pro nás znamená slovo DOČASNĚ.

Jak dlouho se nám budou politici vysmívat a ukazovat, že o lidi jde až na posledním místě. Jak dlouho budeme muset trpět hluboký a arogantní výsměch mocných?

Copak si myslíte, že si opravdu zasloužíme takové politiky? Copak si myslíte, že není té arogance už dost?

A je mi jedno z jaké strany fouká vítr, je mi jedno, jestli vítr fouká z leva či z prava. Je mi jedno, jestli Paroubek nevyžije z nadprůměrným příjmem a pláče, je mi jedno kde vzal Topolánek Volvo a je mi jedno jestli Čuněk vzal úplatek nebo ne. Je mi jedno, jestli se zelení cítí se svými 5% tak silní, že požadují křesla náměstků ve všech ministerstvech, je mi jedno že Gross pohádkově zbohatl, je mi jedno že se na nás valí špína a jen špína, ale vadí mi, že tohleto právě vypadá, že to není DOČASNÝ.

Vadí mi, že rezignujeme a smiřujeme se s tím, že se vzdáváme a podleháme aroganci a výsměchu mocným. Vadí mi, že ač nám tohleto vadí, tak s tím nic neděláme.

Vadí mi, že nevím jak se proti tomuto dočasnému stavu bránit.

Napsáno pro blog.idnes.cz