Paroubek: Za málo peněz hodně muziky

Autor: David Prokop | Publikováno: 27.9.2007 | Rubrika: Politika
Paroubek 3

http://www.blog.idnes.cz

Poslední z Paroubkových nápadů rozhodně stojí za pozornost. Za to, že ho zvolí předsedou parlamentu (resp. dolní sněmovny), slibuje, že v prvním pololetí roku 2009 během českého předsednictví EU nebude sociální demokracie usilovat o svržení vlády a nebude provozovat vlastní zahraniční politiku. Paroubek si zřejmě myslí, že Topolánek je úplný blázen.

Z výše zmíněného lze vyčíst (nechce se mi ani psát „mezi řádky“, protože to je až primitivně zjevné), že zvěsti z posledních týdnů o tom, že Paroubek je finančně prakticky na dně, jsou pravdivé. Z toho plyne, že přes všechny silácké výroky a chování nabubřelého machra, bude Paroubek takříkajíc zobat z ruky. Topolánek nemusí a neměl by nikam spěchat. Není totiž kam, čas hraje čím dál tím víc pro něj. 

Další věcí je, že Paroubek opakovaně dává svými výroky již delší dobu implicitně najevo, že minimálně do roku 2009 má možnost svržení současné vlády za velmi nepravděpodobnou. V tom mu lze dát za pravdu – vláda sice opravdu závisí na velmi nepatrné většině v parlamentu, ovšem těch politiků (a hlavně těch lidí, kteří sedí na velmi teplých a příjemných místech), kteří by chtěli riskovat svou existenci v nových volbách, je opravdu velmi málo. Jako vždy, ostatně. Čili máme tu další důvod, proč by Topolánek neměl nikam spěchat. 

Důvodů pro klidné posezení je však více – na podzim 2008 nás čekají senátní, krajské a komunální volby. Pokud Paroubek ve své vlastní straně do té doby přežije (což je celkem pravděpodobné), očekávatelný neúspěch v dalších volbách mu zláme krk dosti spolehlivě. Sice bude moci díky tragické bilanci sociální demokracie ve všech neparlamentních volbách v minulosti prakticky při jakémkoli výsledku vykládat, že je to megaúspěch jeho politiky, ale ani on sám nevěří, že volební rok 2008 je něco, co by mohl s nějakou rozumnou mírou jistoty přežít. 

Jeho šanci může podstatně zvýšit právě křeslo předsedy dolní sněmovny. Vystrnadit ho odtamtud by bylo podstatně těžší. To je po penězích v závěsu jeho druhá nejsilnější motivace, proč být předsedou dolní sněmovny (samozřejmě vedle takových „samozřejmostí“ jako je být více vidět a nelétat jen turistickou linkou dělat šaška do Číny atp.). A to ještě nepřipomínám to, že křeslo předsedy sněmovny se může hodit i mnohem dříve – po slavné prezidentské volbě! 

Shrnuto a podtrženo, takřka vše hraje pro Topolánka. Proč by měl v této situaci dávat Paroubkovi hned a hodně s příslibem mála v politicky celkem daleké budoucnosti?? A ještě k tomu to vzdálené málo by mělo být očekáváno od patologických lhářů a egoistů typu Paroubek nebo Rath. Opakuji – to by musel být Topolánek jedině blázen. Mějme také na paměti, že Paroubek mění své názory (pokud to lze tak vůbec nazývat) ze dne na den a pokud je pod tlakem, dokonce i několikrát denně. Tak jaképak fantazie o tom, co bude někdy v roce 2009!! 

Případně by se museli zbláznit Zelení. Pokud by oni začali dělat vlny, pak by se velmi reálně oživily snahy ustavit tzv. velkou koalici mezi občanskými a sociálními demokraty. Ale nejsem si moc jistý, že tohle chce pak Bursík riskovat.

Napsáno pro blog.idnes.cz

3865 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Gretenismus dneška: Stačí málo a lze rozvrátit celý svět. Blažené doby, kdy nebyli idioti online. Zdroje na zničení našeho národa jsouMigrant v Německu vzal kojence jako rukojmí, aby zůstal v EU

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Omlouvejte dětem stávkové pátky a ještě více učte o zelených tématech. Z dopisu pražského radního školám se některým učitelů dělá nevolnoZločiny státních zastupitelství. Prezident má právo zasáhnout proti nekalostem páchaným v talárech, vzkazuje bouřící opozici ústavní právník
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění