Tak nám nedaj miliardy, paní Kuchtová. A který?....

Autor: Petr Olejníček | Publikováno: 26.9.2007 | Rubrika: Politika
Kuchtova

http://www.blog.idnes.cz

No a je to venku. I když případ ministryně Kuchtové je asi první, kde se nejdřív platí a až pak přijde účet za co. Ale mám pocit, že to víme všichni. To bylo řečí, doděláme, dopracujeme, už to skoro je….. A výsledek? Rezignace paní ministryně.

Ono na tom řízení ministerstva bude asi víc, než na pořvávání v médiích a na demonstracích se spolkem tzv. Jihočeských matek. Ono vzpomeňme si, jak se paní ministryně do parlamentu a posléze do vlády dostala. Bylo to snad díky její propracované koncepci moderního školství pod taktovkou Strany Zelených? Ani omylem ! Bylo to právě jen přes kritiku jaderné elektrárny Temelín (Dukovany tolik nevadily).

No a jak se ukazuje je to trochu málo. Jistěže svést to na své předchůdce je to nejjednodušší, jenže proč až teď na poslední chvíli? Paní ministryně, když to nešlo dohnat, proč jste safryš ten post nehodila premiérovi na hlavu asi tak týden po jmenování?

No já rozumím tomu, že ministerský plat je zajímavější než plat učitelky, ani neznám moc učitelek co by do práce i za zábavou jezdily limuzínou se šoférem (tuším Audinka to byla?), ale proč jsme se o tomto průšvihu minulých vlád nedozvěděli hned to mi není jasné.

Takže rekapitulace. Jediným hmatatelným výsledkem paní ministryně je odvolání pana Kumpošta a dosazení Kateřiny Neumannové do orgánu, který ministerstvo ani nezřídilo, ani neplatilo. Jen rozhodoval o penězích m.j. z ministerstva školství dorazivších.

Ale bohužel, nikdo z nás díky paní ministryni nepošle děti do lepší školy, nikdo z nás neví jak to nakonec dopadne se státními maturitami. Ono vlastně ministryním školství je to jedno, ony posílají děti na Francouzská lycea a radši jim vzdělání zaplatí, aby je nemusely svěřit systému, kterému velí….. Chápu, také bych byl spíše pragmatik, než riskoval.

Je dobře že se za ní ten Bursík postavil. Ono je dobře vidět, že za to fakt nemůže Strana Zelených….
Jak napsal někdo do diskuze pod článkem na idnes "Jsou to kamarádi, ale moc rádi se nemaj". Sám jsem zvědav, copak tato rezignace provede s koaliční vládou. Ono jak je někde volné korýtko, to se tam hned nějaké prasátko nacpe… Ale korýtek je málo (do voleb daleko) a prasátek je hodně.

Takže já to vidím tak, že asi za týden se dozvíme, že na slíbené miliardy z EU můžeme zapomenout až do roku 2013 (a měl to být balík). Pak se dozvíme jméno nového ministra (spíš proto, aby nebyla narušena rovnováha při hlasování vlády) a to zase ze Strany Zelených, a bude tam sedět jiný „odborník“. Koza se nažere a vlk zůstane celej….. V českých krajích skoro klasický přístup.

No, ale jeden nápad bych měl. Paní Kuchtová by mohla po odchodu z ministerstva zastávat třeba nějakou vysokou funkci (dobře placenou aby si moc nepohoršila, když už šla dobrovolně) ve státním ČEZ. Ten má miliard dost, tak by ani moc nevadilo, kdyby ho svou šikovností o nějaké připravila a navíc mu patří Temelín, tak by mohla ve volných chvílích dělat průvodkyni po elektrárně rakouským poslancům a kritikům a možná by byla i užitečná.

Napsáno pro blog.idnes.cz

5112 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Je třeba, aby nyní promluvil Putin – a to ještě dříve, než promluví děla. A to proto, že je jen malá naděje na to, že se Rusko bude moci budoucímu střetu vyhnout. Jinak hrozí ArmageddonTakovéto děsivé věci se opravdu dějí v českém zdravotnictví... Čtěte příběhy konkrétních lidí

Eurabia.cz

Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafineriíDnešní Londýn - dav v černém zahalených muslimek oslavuje multikulturalismus

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Na uzavřené noční jednání Pirátů s ODS nečekaně dorazil primátor Hřib. Děly se věci, o kterých se mluví ještě po osmačtyřiceti hodináchPrávo na zbraň v Senátu: Dienstbier proti všem. Nemyslete si, že vás to ochrání před právem Evropské unie, hrozil
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění