Tak nám nedaj miliardy, paní Kuchtová. A který?....

Autor: Petr Olejníček | Publikováno: 26.9.2007 | Rubrika: Politika
Kuchtova

http://www.blog.idnes.cz

No a je to venku. I když případ ministryně Kuchtové je asi první, kde se nejdřív platí a až pak přijde účet za co. Ale mám pocit, že to víme všichni. To bylo řečí, doděláme, dopracujeme, už to skoro je….. A výsledek? Rezignace paní ministryně.

Ono na tom řízení ministerstva bude asi víc, než na pořvávání v médiích a na demonstracích se spolkem tzv. Jihočeských matek. Ono vzpomeňme si, jak se paní ministryně do parlamentu a posléze do vlády dostala. Bylo to snad díky její propracované koncepci moderního školství pod taktovkou Strany Zelených? Ani omylem ! Bylo to právě jen přes kritiku jaderné elektrárny Temelín (Dukovany tolik nevadily).

No a jak se ukazuje je to trochu málo. Jistěže svést to na své předchůdce je to nejjednodušší, jenže proč až teď na poslední chvíli? Paní ministryně, když to nešlo dohnat, proč jste safryš ten post nehodila premiérovi na hlavu asi tak týden po jmenování?

No já rozumím tomu, že ministerský plat je zajímavější než plat učitelky, ani neznám moc učitelek co by do práce i za zábavou jezdily limuzínou se šoférem (tuším Audinka to byla?), ale proč jsme se o tomto průšvihu minulých vlád nedozvěděli hned to mi není jasné.

Takže rekapitulace. Jediným hmatatelným výsledkem paní ministryně je odvolání pana Kumpošta a dosazení Kateřiny Neumannové do orgánu, který ministerstvo ani nezřídilo, ani neplatilo. Jen rozhodoval o penězích m.j. z ministerstva školství dorazivších.

Ale bohužel, nikdo z nás díky paní ministryni nepošle děti do lepší školy, nikdo z nás neví jak to nakonec dopadne se státními maturitami. Ono vlastně ministryním školství je to jedno, ony posílají děti na Francouzská lycea a radši jim vzdělání zaplatí, aby je nemusely svěřit systému, kterému velí….. Chápu, také bych byl spíše pragmatik, než riskoval.

Je dobře že se za ní ten Bursík postavil. Ono je dobře vidět, že za to fakt nemůže Strana Zelených….
Jak napsal někdo do diskuze pod článkem na idnes "Jsou to kamarádi, ale moc rádi se nemaj". Sám jsem zvědav, copak tato rezignace provede s koaliční vládou. Ono jak je někde volné korýtko, to se tam hned nějaké prasátko nacpe… Ale korýtek je málo (do voleb daleko) a prasátek je hodně.

Takže já to vidím tak, že asi za týden se dozvíme, že na slíbené miliardy z EU můžeme zapomenout až do roku 2013 (a měl to být balík). Pak se dozvíme jméno nového ministra (spíš proto, aby nebyla narušena rovnováha při hlasování vlády) a to zase ze Strany Zelených, a bude tam sedět jiný „odborník“. Koza se nažere a vlk zůstane celej….. V českých krajích skoro klasický přístup.

No, ale jeden nápad bych měl. Paní Kuchtová by mohla po odchodu z ministerstva zastávat třeba nějakou vysokou funkci (dobře placenou aby si moc nepohoršila, když už šla dobrovolně) ve státním ČEZ. Ten má miliard dost, tak by ani moc nevadilo, kdyby ho svou šikovností o nějaké připravila a navíc mu patří Temelín, tak by mohla ve volných chvílích dělat průvodkyni po elektrárně rakouským poslancům a kritikům a možná by byla i užitečná.

Napsáno pro blog.idnes.cz

5691 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Tři měsíce po nástupu Bidena do úřadu hrozí v Evropě válka. NATO si zaslouží, aby se ztratilo ze světaEvropská unie je diktát a tyranie!

Eurabia.cz

Anketa: Jak jste vnímali na ČT moderování Z. Tvarůžkové o Rusech ve Vrběticích?Skandál! Češi dodávali zbraně islámským teroristům v Sýrií a ruští agenti tomu zabránili

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Takto se s informacemi nenakládá. Jestli to chtějí vyhrotit, tak to fakt není sranda, obává se generál BlaškoPříběh jedné operace českých tajných služeb. Letadlo, velvyslanec, cesta do Moskvy. Hamáček jen naznačoval, ale i tak Moravec valil oči
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění