Paroubek: Nenávist zatemňuje mozek!

Autor: Jiří Paroubek | Publikováno: 29.8.2007 | Rubrika: Reakce
Paroubek 2

http://www.blog.idnes.cz

Musím říci, že mě ještě stále znovu překvapuje nenávist některých politiků ODS, jejich duchovních souputníků, včetně určitých novinářů. Projevují takový fanatismus, že si nemohu nevzpomenout na autodafé, v překladu z latiny akt milosti, který před několika stoletími pořádali jiní fanatici. Účel je stále stejný. Novinovými články plošně rozesetými po médiích a čtenými statisíci lidí je přece možné vyvolat podobný efekt. Likvidovat takového „zplozence pekla“. 

Nenávist některých novinářů v týdnech následujících po zveřejnění průzkumů veřejného mínění (konec června), podle kterých ČSSD minimálně vyrovnala po téměř pěti letech náskok ODS vůči mé osobě, přešla do delíria.

Ostatně, takový je i článek zástupce šéfredaktora LN Plesla pod názvem „Mecheche na cizí účet" (LN 23. 8.)

Mí přátelé (ne vždy politici) z vídeňské soc. dem. mi chtěli skutečně věnovat jako dárek úhradu oslavy mých narozenin. Tak, jako např. Slávek Jandák mně věnoval hezký umělecký předmět a každý z desítek jiných hostů oslavy mých 55. narozenin něco jiného. Někteří hlupáci začali kolem daru z Vídně rozvíjet úvahy podobné těm Pleslovým. Hrozí prý korupce kandidáta na premiéra od politiků cizí mocnosti (je zbytečné jim připomínat, že spřátelené) a z toho může perspektivně vyplynout vlastizrada. Proto jsem účet za oslavu zaplatil ze svého. Svých přátel z Rakouska jsem se otázal, zda mohou tyto, původně pro mne určené peníze,  nasměrovat prostřednictvím občanského sdružení mé současné ženy Zuzany českým dětem z dětských domovů.

Věřím, že pan Plesl se bude v příštích dnech se stejnou intenzitou věnovat např. vyrovnání účtu po nedávné oslavě pana Topolánka v příbytku mozkového trustu ODS v baru Bugsy´s.

Na jiném místě p. Plesl píše, že myslím, mluvím a vypadám jako „komouš". Když si přečtu články a závěry podobné tomu Pleslovu, vždycky se ptám, kde se v lidech stále bere fanatický duch Savonarolů a Fouquier-Tinvillů (pro p. Plesla - jeden byl náboženský  fanatik a druhý státní žalobce jakobínského revolučního tribunálu). Ve svých citacích ostatně nepoužívám, na rozdíl od komunistických bossů od Stalina po Jakeše citací Leninových, ale citátů z poněkud jiného světa. Myslím, že na štvanici na mou osobu, o kterou se snaží někteří novináři v posledních týdnech, se hodí slova knížete Talleyranda (správně, p. Plesle, uhodl jste, ani to nebyl komunista): „Co je nepřiměřené, to je nevěrohodné".

A nyní k mé partnerce Petře Kováčové. Ještě jsem nezažil, že by bulvární tisk někoho zahrnul takovým zájmem, jako je tomu v případě mé přítelkyně, která není a nebude političkou. Na jednu stranu chápu, že jakýkoliv přátelský vztah s Jiřím Paroubkem je nepochopitelný.  Jak se, proboha, někdo může s takovým individuem vůbec přátelit?

I kdyby byla pravda, pane Plesle, že má P. Kováčová (buržoazní) „zálibu v luxusu", jak jste napsal, není Vám do toho zhola nic. Ona si na to totiž vydělala svou vysoce kvalifikovanou prací. A to by novinář z konzervativního deníku měl ctít. Anebo se cítíte být spíše pisatelem jakobínských novin typu „L´ami du peuple" (Přítel lidu) J. P. Marata (pro p. Plesla: jednalo se o velmi radikálního francouzského revolucionáře).

A konečně: modernizace ČSSD. Buďte ujištění, p. Plesle, že jsem si vědom, kde jsou slabé stránky strany, kterou vedu. Kritický, sebekritický, nebo chcete-li analytický duch mě totiž neopustil. Během doby kratší nežli dva roky provede soc. dem. potřebné změny ve své praktické politice, stylu práce i v programu tak, aby se v příštích volbách do Sněmovny stala nejsilnější stranou v zemi. Ostatně, kdyby tomu p. Plesl sám nevěřil, že jsme toho schopni, nepotřeboval by mě urážet a vyřídil by mě ironií.

 

Napsáno pro blog.idnes.cz

6366 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Západní mediálni diktatura již cenzuruje i havlisty ...Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulují

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

„Naše služby mluvily s Rusy.“ Oheň ve Vrběticích: Generál Šándor dal nové infoNeškrtnete si. Diplomat zná odvetu Moskvy za masakr své ambasády
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění