Paroubek: Nenávist zatemňuje mozek!

Autor: Jiří Paroubek | Publikováno: 29.8.2007 | Rubrika: Reakce
Paroubek 2

http://www.blog.idnes.cz

Musím říci, že mě ještě stále znovu překvapuje nenávist některých politiků ODS, jejich duchovních souputníků, včetně určitých novinářů. Projevují takový fanatismus, že si nemohu nevzpomenout na autodafé, v překladu z latiny akt milosti, který před několika stoletími pořádali jiní fanatici. Účel je stále stejný. Novinovými články plošně rozesetými po médiích a čtenými statisíci lidí je přece možné vyvolat podobný efekt. Likvidovat takového „zplozence pekla“. 

Nenávist některých novinářů v týdnech následujících po zveřejnění průzkumů veřejného mínění (konec června), podle kterých ČSSD minimálně vyrovnala po téměř pěti letech náskok ODS vůči mé osobě, přešla do delíria.

Ostatně, takový je i článek zástupce šéfredaktora LN Plesla pod názvem „Mecheche na cizí účet" (LN 23. 8.)

Mí přátelé (ne vždy politici) z vídeňské soc. dem. mi chtěli skutečně věnovat jako dárek úhradu oslavy mých narozenin. Tak, jako např. Slávek Jandák mně věnoval hezký umělecký předmět a každý z desítek jiných hostů oslavy mých 55. narozenin něco jiného. Někteří hlupáci začali kolem daru z Vídně rozvíjet úvahy podobné těm Pleslovým. Hrozí prý korupce kandidáta na premiéra od politiků cizí mocnosti (je zbytečné jim připomínat, že spřátelené) a z toho může perspektivně vyplynout vlastizrada. Proto jsem účet za oslavu zaplatil ze svého. Svých přátel z Rakouska jsem se otázal, zda mohou tyto, původně pro mne určené peníze,  nasměrovat prostřednictvím občanského sdružení mé současné ženy Zuzany českým dětem z dětských domovů.

Věřím, že pan Plesl se bude v příštích dnech se stejnou intenzitou věnovat např. vyrovnání účtu po nedávné oslavě pana Topolánka v příbytku mozkového trustu ODS v baru Bugsy´s.

Na jiném místě p. Plesl píše, že myslím, mluvím a vypadám jako „komouš". Když si přečtu články a závěry podobné tomu Pleslovu, vždycky se ptám, kde se v lidech stále bere fanatický duch Savonarolů a Fouquier-Tinvillů (pro p. Plesla - jeden byl náboženský  fanatik a druhý státní žalobce jakobínského revolučního tribunálu). Ve svých citacích ostatně nepoužívám, na rozdíl od komunistických bossů od Stalina po Jakeše citací Leninových, ale citátů z poněkud jiného světa. Myslím, že na štvanici na mou osobu, o kterou se snaží někteří novináři v posledních týdnech, se hodí slova knížete Talleyranda (správně, p. Plesle, uhodl jste, ani to nebyl komunista): „Co je nepřiměřené, to je nevěrohodné".

A nyní k mé partnerce Petře Kováčové. Ještě jsem nezažil, že by bulvární tisk někoho zahrnul takovým zájmem, jako je tomu v případě mé přítelkyně, která není a nebude političkou. Na jednu stranu chápu, že jakýkoliv přátelský vztah s Jiřím Paroubkem je nepochopitelný.  Jak se, proboha, někdo může s takovým individuem vůbec přátelit?

I kdyby byla pravda, pane Plesle, že má P. Kováčová (buržoazní) „zálibu v luxusu", jak jste napsal, není Vám do toho zhola nic. Ona si na to totiž vydělala svou vysoce kvalifikovanou prací. A to by novinář z konzervativního deníku měl ctít. Anebo se cítíte být spíše pisatelem jakobínských novin typu „L´ami du peuple" (Přítel lidu) J. P. Marata (pro p. Plesla: jednalo se o velmi radikálního francouzského revolucionáře).

A konečně: modernizace ČSSD. Buďte ujištění, p. Plesle, že jsem si vědom, kde jsou slabé stránky strany, kterou vedu. Kritický, sebekritický, nebo chcete-li analytický duch mě totiž neopustil. Během doby kratší nežli dva roky provede soc. dem. potřebné změny ve své praktické politice, stylu práce i v programu tak, aby se v příštích volbách do Sněmovny stala nejsilnější stranou v zemi. Ostatně, kdyby tomu p. Plesl sám nevěřil, že jsme toho schopni, nepotřeboval by mě urážet a vyřídil by mě ironií.

 

Napsáno pro blog.idnes.cz

5743 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politikyKdyž revoluce začne požírat své dětiPatnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?

euPortal.cz

Muslimští imigranti se pokusili unést ve Finsku autobusy za pokřiku Allahu akbar...Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Kauza V. K. junior po týdnu. Propad ODS do hnojiště. Pestrá skladba lidí typu Petříčka, Bartušky i Bartoše, Pospíšila i Kalouska, teď se k nim přidal i FialaNadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSD

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vyKonec přijde, jsem o tom pevně přesvědčen. Miroslav Macek probral bolavou ránu Evropy
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění