Něco shnilého v Policii stále je a začíná to vyjímečně smrdět

Autor: Petr Koutný | Publikováno: 23.8.2007 | Rubrika: Politika
PČR

http://www.blog.idnes.cz

17 let u policie a skvělá kariéra, tak to by se dalo říct o panu Červíčkovi. Ředitel okresní policie se člověk jen tak lehce nestane a když ano, tak ve věku 35 let jen výjimečně. A abych těch náhodných náhod nebylo málo, tak se povede povýšení a posun v platové třídě o jeden stupínek výš a k tomu se vše stihne tak dokonale, aby pan Červíček splňoval všechny kriteria k postu nejvyššímu u dopravní policie.

Vše se stihlo dokonale a máme tu nového ředitele. Jen se ptám, proč neměl proti kandidáty? Že by byl tak výjimečný a dokonalý a všechny soupeře by smetl jen pohledem, nebo všichni potencionální kandidáti dobře věděli, že o postech je dávno rozhodnuto a být někde jen do počtu je pod jejich úroveň.

Policie je tady pro nás a myslím si, že by i v ní měli platit zákony tržní ekonomie, kde se nejlepší prosadí a udělají kariéru a ti méně schopní, ti bohužel ne.

Ale každý kamarád má kamaráda a ten má strýčka a ten má synovce a ten má bratrance a máme tady zakopaného psa.

Dokáží si představit, jak musí být těžké (či nemožné) se vypracovat u policie k funkci ředitele místní jednotky a možnost pomýšlet na vyšší funkci někde na okrese nebo na kraji?

Možná ze mě mluví životní zkušenost, kdy znám lidi, kteří se za dvacet let u policie stihli vyhrabat na nadpraporčíka a s úsměvem se dívají na výběrové řízení na vyšší posty na okrese.

Ano, samozřejmě máme tady vysokoškoláky z Policejní akademie s titulem Bc. A s nástupní hodností nadporučík, ale i tak tady pro mnohé cesta na dlouhou dobu končí.

Jen vyvolení dokážou za 17 let u policie stihnout post ředitele okresní policie a ředitele dopravní policie.

Jen vyvolení, nebo….

Napsáno pro blog.idnes.cz

4436 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Klaus ml. se odklonil od ODS. Novotný vyzývající k "utrácení" lidí program reprezentuje? Sociální sítě zaplavily fotky nahaté Kateřiny Bursíkové Jacques. Hodlá se stát českou Cicciolinou a vrátit se do politikyKdyž revoluce začne požírat své dětiPatnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?

euPortal.cz

Muslimští imigranti se pokusili unést ve Finsku autobusy za pokřiku Allahu akbar...Jak strašlivě hloupý nebo zkorumpovaný musí být člověk, který tvrdí, že máme patřit na takový Západ?

Eurabia.cz

Konvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimovéCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Kauza V. K. junior po týdnu. Propad ODS do hnojiště. Pestrá skladba lidí typu Petříčka, Bartušky i Bartoše, Pospíšila i Kalouska, teď se k nim přidal i FialaNadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSD

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

„Tak kde jsou tedy ve Francii problémy?“ ptal se Takáč na ČT hosta. A byl zavalen hromadou příkladů, znáte je i vyKonec přijde, jsem o tom pevně přesvědčen. Miroslav Macek probral bolavou ránu Evropy
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění