Proč chce být Paroubek znovu předsedou sněmovny

Autor: David Prokop | Publikováno: 15.8.2007 | Rubrika: Politika
Paroubek 3

http://www.blog.idnes.cz

Úplně prvním a nejzásadnějším důvodem je, že Paroubkovi zcela jednoduše nestačí poslanecké peníze na jeho nákladný životní styl – Petra čte tak rychle, že Jirka nestačí kupovat nové knížky a ani Sokolovy dopisy Blesku rozhodně nejsou levná záležitost. Připočti k tomu rozvodové zřízení, večeře ve Vídni a zbude už jen matná vzpomínka ze září minulého roku, kdy Paroubek na Hradě prorokoval, že se brzo s kolegy na Hradě sejde znovu.

Druhý důvod nesmírně potěší příznivce stávající vlády – to že Paroubek po roce znovu usiluje o křeslo předsedy sněmovny značí především to, že počítá s tím, že vláda vydrží hodně dlouho. A to ještě nebyla projednána ani reforma, ani rozpočet! Ono to Jirkovi taky dost myslí a dobře ví, že poslanci nejsou až takoví idealisté, aby pro Jirkovo ego riskovali svá teplá místečka v parlamentu a jinde.

Třetí důvod jest též prozaickým – z vody na vodku to jde dobře, ale nazpátek to jde o poznání hůř. Jirka hrozí pěstičkou, že v roce 2009 během českého předsednictví EU bude dělat vlastní zahraniční politiku (tj. počítá s tím, že ani roku 2009 nebude ve vládě!). Nicméně představa, že kupř. čínský prezident (Jirka se nikdá nebude zabývat maličkostmi) bude marnit čas s opozičním poslancem z jedné menší evropské země připadá asi i Jirkovi trochu fantasmagorická.

Navíc se začíná uvnitř sociální demokracie zřetelněji rýsovat opoziční skupina kolem Zdenka Škromacha, kterého zřejmě už definitivně přestala bavit samoděržavá vláda dua Paroubek-Rath. Zdenek přešel již k ostřejším a jasnějším vyjádřením, a tak jeho úmysly jsou schopni rozeznat i jiní lidé než jen političtí komentátoři zvyklí vyhledávat jemné náznaky a sbírat kuloární informace. O něčem svědčí i taková drobnost jako že Paroubek snad už definitivně hodil přes palubu stratéga Dimuna, protože mu zřejmě došlo, že přijmout jeho nápady by znamenalo přijmout onen pověstný polibek smrti. Přece jenom Dimun už asistoval u nejednoho pohřbu.

Škromach si také řekl, že když Paroubek zpátky Krause, tak on Grosse. Standa se pořád ještě cuká, prý je teď spíš rodinný typ a současná politika mu morálně jaksi nekonvenuje. Obávám se ale, že závazky, které přijal během své raketové politické kariéry jej přimějí k návratu – chca nechca. Obchod je obchod.

Čas hraje pro Topolánka. Ještě chvilku a Jirka bude zobat z ruky. Tedy pokud bude i po čase ještě v situaci, že mu někdo bude chtít nasypat drobení. Konec může přijít rychle. Pohled do minulosti je i pro něho poučením – jistě nejen on si ještě vzpomíná na televizní záběry někdy z minulého léta, kdy si Jirka myslel, že se definitivně dohodl s lidovci. Tehdy přicházel před novináře s napoleonským výrazem ve tváři a pořádným doutníkem v ruce. Dnes už jen poskakuje jako Vaska Nuzák.

Jsem už jen zvědav, kterého nemohoucího šaška vybere jako protikandidáta Václavu Klausovi. Zatím to vypadá, že během prezidentské volby Jirka plánuje už jen zasmrdět. Kandidáta pořád nemají, a tak lze předpokládat, že se Jirka rozhodl už jen škodit. K vlastní škodě.

Napsáno pro blog.idnes.cz

4846 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Co je vlastně Gay (a dnes už šedesát čtyři dalších) Pride? Komunisty prověřená filmařka a poslankyně Sommerová požaduje vyhazov kandidáta SPD z rady ČRoOrganizace pro pomoc uprchlíkům aneb jak se blahobytně živit na pomoci uprchlíkůmDědictví ISIS. Připomeňme si genocidu Jezídu spáchanou muslimy ...Litvu zaplavují muslimští ilegální imigranti. EU slibuje jejich přerozdělení po Evropě!

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czAmeričané se musí probudit a pochopit, že ztrácejí svoji zemi. Americké děti se učí nenávidět sebe, své rodiče a svou zemi

Eurabia.cz

O výhledu nových knih o islámu na následující měsíce. Pomozte nám vzdělávat český národ!Litva pokračuje v násilném vyhánění ilegálů: Jeden mrtvý

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“Politici a ČT. Zásadní zjištění. Hana Lipovská prozradila, co objevila po svém vstupu do Rady ČT
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění