Vyroste v Londýně gigantická mešita?

Autor: David Prokop | Publikováno: 14.8.2007 | Rubrika: Politika
Mešita

http://www.blog.idnes.cz

Když jsem si před několika dny přečetl zprávu o tom, že v Londýně má vyrůst obrovská mešita, která by mohla najednou pojmout několik desítek tisíc lidí, v duchu jsem si říkal, jestli se ve Velké Británii už úplně nezbláznili. Copak jim nestačí atentáty, statisíce nepřizpůsobivých, kteří po generace parazitují na sociálním systému a nepracují? Chtějí v Londýně vytvořit hnízdo pro fanatiky?

Člověku se trochu v hlavě rozsvítí, když si uvědomí, kdo je v Londýně už od roku 2000 starostou a kdo tedy měl poslední slovo. Londýnským starostou je soudruh Ken Livingston, kterému pro jeho vytříbené názory novináři neřeknou jinak než Rudý Ken. Pro tohoto pána zřejmě žádné poučení z dějinného vývoje neplatí.

Že se většina britských muslimů ani po dalších generacích dle výzkumů necítí být ani trochu Brity? Nezájem. Že většina islámských duchovních ve Velké Británii ani nemluví anglicky a žije zcela izolovaně od ostatní společnosti? Nezájem. Že různí pomatenci hrozí většinou beztrestně na demonstracích v ulicích britských velkoměst smrtí zastáncům neislámských názorů? Nezájem. Alespoň by si ale mohl položit otázku o tom, kdo bude finančně velmi náročnou stavbu financovat.

Ovšem něco jiného je potřásat si na radnici rukou s venezuelským prezidentem Chávézem a něco jiného je vytvářet ve vlastní zemi podmínky, jejichž následkem bude výrazné zhoršení bezpečností situace pro vlastní občany. Divím se, že premiér Brown důrazně nezasáhl. Možná je to proto, že pověstná politická korektnost multikulturalizmu je stále příliš silná. Přes všechny doklady jejího totálního selhání v celé západní Evropě.

Myslím, že každý rozumný člověk chápe fakt, že muslimská kultura je velmi význačnou součástí světové kultury, že je potřebné posuzovat každého zvlášť a nikoli automaticky nálepkovat podle příslušnosti k nějaké velké skupině – ať je založena na jazykovém, etnickém, náboženském nebo jiném základě. O tom není sporu, stejně jako o tom, že muslimská kultura je cennou součástí i kultury evropské – viz Bosna. Tohle není o rasizmu nebo o xenofobii.

Musíme si dobře rozmyslet, jestli v dohledné době také chceme zažívat scény jako v Paříži, Londýně nebo Berlíně. Myslíte si, že se nás to netýká? Možná ne přímo a možná ne hned, ale s tím, jak budeme bohatší a bohatší, budeme stále více atraktivní pro různé fanatické zaostalce, kteří u nás budou na polštářcích ze sociálních dávek snít sny o tom, že pokud budou dostatečně rychle souložit, bude i u nás brzo zavedena šaría.

Až stavební úřad v Rijádu povolí stavbu katedrály pro sedmdesát tisíc věřících, budu ochoten uvažovat o tom, že jsem se se svým dnešním blogem unáhlil, do té doby chovám podezření, že my v Evropě jsme tak trošku troubové. Já bych si, být Britem, raději obdobu Červené mešity z Islámábádu odpustil. Přece jenom pohled na tanky, jak dobývají svatostánek plný fanatiků zaminovaných spolu se ženami a dětmi, je v centru evropského velkoměsta zatím jev poněkud nezvyklý.

Napsáno pro blog.idnes.cz

6882 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Tři měsíce po nástupu Bidena do úřadu hrozí v Evropě válka. NATO si zaslouží, aby se ztratilo ze světaEvropská unie je diktát a tyranie!

Eurabia.cz

Anketa: Jak jste vnímali na ČT moderování Z. Tvarůžkové o Rusech ve Vrběticích?Skandál! Češi dodávali zbraně islámským teroristům v Sýrií a ruští agenti tomu zabránili

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Takto se s informacemi nenakládá. Jestli to chtějí vyhrotit, tak to fakt není sranda, obává se generál BlaškoVolíte hodné hochy a pak se divíte, že přijde teror jako řemen. Kdysi komunisté, dneska Piráti. Šichtařová varuje
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění