Paroubkova změna stylu ČSSD dle Dimuna a pak Němec nakonec

Autor: David Prokop | Publikováno: 7.8.2007 | Rubrika: Politika
Paroubek 3

http://www.blog.idnes.cz

Pan Paroubek se před několika dny v blogu, který napsal pro Aktuálne.cz, podivil nad tím, že někoho zarazil fakt, že „nový člen ČSSD pan Dimun“ přišel s návrhy na modernizaci ČSSD. Domnívám se, že daleko zajímavější informací než to, že pan Dimun je novým členem ČSSD, je jeho minulost. Je celkem pestrá. A je to celkem i na divení.

Pana Dimuna znám tak trochu od vidění, protože jsme oba studovali stejný obor (historii a politologii) na FF UK a pokud se nepletu, tak jsme byli i ve stejném ročníku. Ale opravdu jsme se mnoho nepotkávali, možná, že bych to za těch několik let spočítal na prstech jedné ruky a to bych ještě zřejmě dost rozšafně přeháněl. Myslím, že pro samou politiku pan Dimun neměl na studium a cokoli jiného ani čas. Ale to je jen podružnost.

Určitě více zaujme to, že mladičký Petr Dimun byl v té době příznivcem konzervativní strany ODA (Kalvoda, Kroupa.... pokud si už někdo nevzpomíná). A to ne příznivcem ledajakým, dokonce o této zaniklé straně napsal spolu s Milanem Hamerským monografii „10 let na straně svobody. Kronika ODA z let 1989-1999“ (vydáno roku 1999). Uznejte, že napsat či podílet se ve dvaceti na takové monografii je celkem úctyhodný výkon.

Ovšem je tomu již nějaký ten pátek, co se ODA propadla do totální bezvýznamnosti, což vpravdě svěžímu duchovi nemůže přinášet to pravé sebeuspokojení, a tak se Petr Dimun stal v roce 2002 mluvčím Ministerstva pro místní rozvoj, v jehož čele stál nezapomenutelný ministr Pavel Němec. Připomínám, že to bylo za Unii svobody, která se prezentovala jako strana liberální (...pokud si ještě někdo vzpomíná). Jedna zajímavůstka – v době, kdy se pan Dimun stal ministerským mluvčím, bylo mu 23 let – inu, mládí vpřed. Kvalifikace má přednost, na věk nehledět. Možná by ale bylo lepší se v tomto případě pozeptat, jak se má pantáta.

A dnes pan Dimun zajišťuje „rebranding“ či modernizaci ČSSD. Aspoň že je pan Dimun plynulý - od konzervativní strany přes liberály až k socialistům. Možná, že se po čase kolečkem dostane zase zpátky. Člověk se diví, že pan Paroubek potřebuje na takové věci tohoto „nového člena ČSSD“. Kde jsou zasloužilí straníci, kde jsou skuteční sociální demokraté? To kdyby tak Paroubek věděl. Těm, co si na něj uvnitř strany už dlouho brousí nože tímto dalším krokem symbolicky podal do ruky brousek.

Počítám, že Zdenda Škromach nebude dvakrát rád, až si z něj novináři budou utahovat. Já osobně tedy nevycházím z údivu, že si lidé jako právě Zdenek Škromach, se kterými sice opravdu nesdílím jejich názory, ale respektuji je jako autentické reprezentanty sociálnědemokratického pojetí světa, nechávají všechny ty rychlokvašné Ráthy, Jandáky a (někde vzadu) Dimuny líbit. Občas vypustí do světa nějaký ten náznak nespokojenosti, ale jinak nic.

Co mi ale zdaleka nejvíc vrtá hlavou – že si ten Paroubek tak dobře rozumí s panem Dimunem, který byl takříkajíc Němcovým člověkem. Známo je přece i to, že s Němcem si Paroubek nemohl přijít na jméno. A další věc – Němec, který se jak jako ministr pro místní rozvoj, tak jako ministr spravedlnosti eufemisticky řečeno příliš odborně nevyznamenal, se dodnes motá kolem Úřadu vlády.

Vysvětlí mi to někdo? Proč jsou zrovna tihle dva nepostradatelní? Možná, že je to téma na pořádnou investigativní story. Nebo že by mi to prostě jen nemyslelo politicky a že bych málo zralý pro ideologickou práci?? ;)) Je to dost možné. Ale stejně mi to přijde jako výživné téma - sociální demokrat používá slovník jak nějaký dravec z reklamní agentury.

Najde se šikulka, který mi věc osvětlí? Nebo si mám zkrátka pomyslet něco o Lihovém domě, kde vládne jedinec s kondicí dvacetiletého hrocha?? ;)

Poznámka a omluva: v první verzi tohoto blogu jsem napsal, že pan Dimun byl členem ODA. Protože on ve svém dnešním blogu, kde odpovídá na můj blog, toto popírá, danou skutečnost jsem opravil a tímto se jemu i čtenářům za tuto chybu omlouvám. Reakce pana Dimuna je zde:

http://dimun.blog.idnes.cz/clanok_disk.asp?cl=8109 \

Napsano pro blog.idnes.cz

4419 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Moudrá ekonomická politika ruského prezidenta Vladimira Putina přináší své ovoce a tím bychom se měli inspirovatPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Srbové v Kosovu organizovali genocidu. Zeman má možná špatné svědomí. Ozval se Jiří Pehe, tehdy pravá ruka Václava HavlaZeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění