Co má Čunek společného s neonacisty?

Autor: Jiří Korbel | Publikováno: 1.8.2007 | Rubrika: Politika
Jiří Čunek

http://www.blog.idnes.cz

Mnoho! Někdy ani není zřejmé, zda inspiruje Čunek neonacisty, či naopak. Vicepremiér převzal od extrémní pravice nejen téma rómské otázky, ale i její řešení! Rómové tedy mají štěstí, že už je neonacisté nechtějí hromadně likvidovat. A Jiří Čunek smůlu. Možná by dnes byl president.

Zatímco předseda KDU-ČSL mluví "jen" o "opálených lidech, kteří dělají s rodinou binec a na náměstí ohně", jeho "následovníci" už k cikánům tak "přívětiví" nejsou.

Senátorka, starostka a podle svých slov i rasistka Liana Janáčková chce Rómy držet za "vysokým plotem s elektřinou" a hrozí jim "dynamitem"!

Její místostarosta Jezerský žádá o "svolení je vystřílet"!

A břeclavský zastupitel Tomáš Nepraš, podle svých slov milovník pracujících Rómů, si prohlášením o "černých ludrách" rovnou podal přihlášku mezi české neonacisty!

Rasisti z Národního korporativismu ve Vlašimi, Čunek ve vládě, Janáčková v senátu i Nepraš na jižní Moravě, všichni se ohánějí sloganem "stejná práva všem". Přejí si snad tito pánové a dáma stejná práva i pro ony "rozmnožené černé ludry"?

Politici, a vrcholní zvlášť, mají nenávistné nálady ve společnosti uklidňovat, ne jitřit. A už vůbec ne si na nich budovat kariéru! 

Podbízivé a krátkozraké "řešení" rómského problému, díky němuž vyhrál Jiří Čunek senátní volby, se ukázalo scestným. Ale komu to vadí?

Extrémní pravice a populistická část veřejnosti našla po Sládkovi nového vůdce. Mnozí ambiciosní "bojovníci" v regionální politice si urážením Rómů startují kariéru. Veřejně vůči nim podněcují nenávist, dávají jim za vinu kdejaký nesmysl, rómská ghetta narůstají, populisté získávají na vážnosti. Problém se hromadí a zvětšuje.

A to je dobře! Minimálně pro Čunka a spol. Čím jiným by téměř okamžitě získávali politické body, kdyby nemohli urážet Rómy? Zdlouhavým vyjednáním o dotacích z Bruselu?   

Napsáno pro blog.idnes.cz

9632 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Zahraniční tisk vnímá roztržku mezi Prahou a Moskvou jen jako bizarní záležitost ČeskaEU chystá žalobu na Astru Zenecu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Karty na stůl! Profesor Drulák rozstřelil vyhoštění. „Budeme mít ještě problémy,“ říkáDiplomat Kobza: Babiš mluvil pravdu, ale pak mu to vysvětlili. V Rusku ostrouháme, přijdou jiní
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění