Co má Čunek společného s neonacisty?

Autor: Jiří Korbel | Publikováno: 1.8.2007 | Rubrika: Politika
Jiří Čunek

http://www.blog.idnes.cz

Mnoho! Někdy ani není zřejmé, zda inspiruje Čunek neonacisty, či naopak. Vicepremiér převzal od extrémní pravice nejen téma rómské otázky, ale i její řešení! Rómové tedy mají štěstí, že už je neonacisté nechtějí hromadně likvidovat. A Jiří Čunek smůlu. Možná by dnes byl president.

Zatímco předseda KDU-ČSL mluví "jen" o "opálených lidech, kteří dělají s rodinou binec a na náměstí ohně", jeho "následovníci" už k cikánům tak "přívětiví" nejsou.

Senátorka, starostka a podle svých slov i rasistka Liana Janáčková chce Rómy držet za "vysokým plotem s elektřinou" a hrozí jim "dynamitem"!

Její místostarosta Jezerský žádá o "svolení je vystřílet"!

A břeclavský zastupitel Tomáš Nepraš, podle svých slov milovník pracujících Rómů, si prohlášením o "černých ludrách" rovnou podal přihlášku mezi české neonacisty!

Rasisti z Národního korporativismu ve Vlašimi, Čunek ve vládě, Janáčková v senátu i Nepraš na jižní Moravě, všichni se ohánějí sloganem "stejná práva všem". Přejí si snad tito pánové a dáma stejná práva i pro ony "rozmnožené černé ludry"?

Politici, a vrcholní zvlášť, mají nenávistné nálady ve společnosti uklidňovat, ne jitřit. A už vůbec ne si na nich budovat kariéru! 

Podbízivé a krátkozraké "řešení" rómského problému, díky němuž vyhrál Jiří Čunek senátní volby, se ukázalo scestným. Ale komu to vadí?

Extrémní pravice a populistická část veřejnosti našla po Sládkovi nového vůdce. Mnozí ambiciosní "bojovníci" v regionální politice si urážením Rómů startují kariéru. Veřejně vůči nim podněcují nenávist, dávají jim za vinu kdejaký nesmysl, rómská ghetta narůstají, populisté získávají na vážnosti. Problém se hromadí a zvětšuje.

A to je dobře! Minimálně pro Čunka a spol. Čím jiným by téměř okamžitě získávali politické body, kdyby nemohli urážet Rómy? Zdlouhavým vyjednáním o dotacích z Bruselu?   

Napsáno pro blog.idnes.cz

9072 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Studenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva DecroixDlouholetý člen ODS se naštval po vyloučení VK ml. Tohle napsal v rezignačním dopisu šéfovi Oblastního sdružení Česká LípaEvropský parlament včera narychlo přijal dva zákony, které se týkají slovenských prezidentských voleb. Slušní lidé budou potěšeniV ODS začal hon na čarodějnice. Příznivci umučeného Mistra VK ml. jsou hromadně upalováni na hranici. S poslankyní Majerovou Zahradníkovou bude zahájen monstrprocesAť se Petr Fiala omlouvá sám za sebe

euPortal.cz

Australan povraždil lidi v mešitě. Ovšem media již neřeknou, že v této mešitě verbovali muslimy pro džihád proti nevěřícímVáclav Klaus mladší už nebude spojován s pokryteckou neomarxistickou skupinou, která mu špinila jméno. Pro ODS se otevírá daleko snadnější cesta k faktické integraci s TOP 09 a Piráty

Eurabia.cz

Šéf pražských muslimů vyzval české muslimy, aby se ozbrojili. Máme se bát teroristických útoků ze strany českých muslimů?Teroristický útok v nizozemské tramvaji - několik mrtvých. Jde o muslimskou pomstu za vystřílení mešity na Novem Zélandu?

FreeGlobe.cz

Bílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)Každý druhý mladý Němec se bojí vyjádřit svoje politické názory. Tomu se říká svobodná společnost!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Česká média vždycky nenáviděla ODS, ta se teď sama porazila a zapřela. Prořízlá komentátorka Stonjeková nakládá po odstranění Klause juniora brutálně všemDžamila Stehlíková chce odebírat lidem zbraně, strašila přitom raketometem. Expert na sebeobranu se chytil za hlavu a vysvětlil, proč jsou to nesmysly
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění