Co má Čunek společného s neonacisty?

Autor: Jiří Korbel | Publikováno: 1.8.2007 | Rubrika: Politika
Jiří Čunek

http://www.blog.idnes.cz

Mnoho! Někdy ani není zřejmé, zda inspiruje Čunek neonacisty, či naopak. Vicepremiér převzal od extrémní pravice nejen téma rómské otázky, ale i její řešení! Rómové tedy mají štěstí, že už je neonacisté nechtějí hromadně likvidovat. A Jiří Čunek smůlu. Možná by dnes byl president.

Zatímco předseda KDU-ČSL mluví "jen" o "opálených lidech, kteří dělají s rodinou binec a na náměstí ohně", jeho "následovníci" už k cikánům tak "přívětiví" nejsou.

Senátorka, starostka a podle svých slov i rasistka Liana Janáčková chce Rómy držet za "vysokým plotem s elektřinou" a hrozí jim "dynamitem"!

Její místostarosta Jezerský žádá o "svolení je vystřílet"!

A břeclavský zastupitel Tomáš Nepraš, podle svých slov milovník pracujících Rómů, si prohlášením o "černých ludrách" rovnou podal přihlášku mezi české neonacisty!

Rasisti z Národního korporativismu ve Vlašimi, Čunek ve vládě, Janáčková v senátu i Nepraš na jižní Moravě, všichni se ohánějí sloganem "stejná práva všem". Přejí si snad tito pánové a dáma stejná práva i pro ony "rozmnožené černé ludry"?

Politici, a vrcholní zvlášť, mají nenávistné nálady ve společnosti uklidňovat, ne jitřit. A už vůbec ne si na nich budovat kariéru! 

Podbízivé a krátkozraké "řešení" rómského problému, díky němuž vyhrál Jiří Čunek senátní volby, se ukázalo scestným. Ale komu to vadí?

Extrémní pravice a populistická část veřejnosti našla po Sládkovi nového vůdce. Mnozí ambiciosní "bojovníci" v regionální politice si urážením Rómů startují kariéru. Veřejně vůči nim podněcují nenávist, dávají jim za vinu kdejaký nesmysl, rómská ghetta narůstají, populisté získávají na vážnosti. Problém se hromadí a zvětšuje.

A to je dobře! Minimálně pro Čunka a spol. Čím jiným by téměř okamžitě získávali politické body, kdyby nemohli urážet Rómy? Zdlouhavým vyjednáním o dotacích z Bruselu?   

Napsáno pro blog.idnes.cz

9198 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Ukazuje se, že fanatická feministická genderistická neomarxistická ideologie škodí samotným ženám. Muži se v důsledku kampaně #MeToo proti sexuálnímu obtěžování stále více zdráhají spolupracovat se ženamiPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Že Babiše chtěli vydat dva měsíce před volbami, to opravdu není náhoda. Jiřímu Čunkovi kauza Čapí hnízdo potvrdila vlastní šílené zkušenosti se státními zástupciKdyž ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Prezidentský kandidát Jiří Hynek vypráví, co s námi dnes dělají Američané kvůli armádnímu kšeftu na vrtulníky
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění