Paroubku, kdyby tě Blair znal.....

Autor: Odjinud | Publikováno: 23.7.2007 | Rubrika: Politika
Paroubek 3

Když jsem se jen tak ze srandy podíval na stránky ČSSD, tak jsem si (pokud přehlídnu hned na úvodní stránce fotku Paroubka) všiml dopisu Tonyho Blaira k Paroubkovi.

Milý Jiří,
Děkuji za Tvůj dopis. Velmi si Vážím Tvých neobyčejně milých slov.

Dovol mi využít tuto příležitost k poděkování Tobě a Tvým kolegům z ČSSD za trvalou podporu, kterou jste mi projevili během mé funkce premiéra. Byla to čest vedle Tebe pracovat a přeji Ti mnoho úspěchů v následujících letech.

Vždy Tvůj
Tony
Nenapadá mě žádný jiný důvod k tomuto tykání a vřelých slov kromě toho, že oba jsou (byli) předsedové levicových stran. Ale pokud byl Blair levičák, tak nevím kam naši vládu zaškatulkovat. Blairovy reformy byly o dost pravicovější, než naše vláda chystá, např. školné (s pozdní splatností). Blair taky v EU malinko "zlobil" s názorem, že je EU třeba reformovat, a to se socialistům v EU nelíbilo, protože by se snížila nezaměstnanost a tím pádem i voliči závislí na podpoře (neříkám, že ten, kdo volí levici, musí být nezaměstnaný), a také dotace zemědělcům, kterým by se nedostávalo tolik tučných příjmů. Myslím, že Paroubek nehlásá, že je třeba EU reformovat. Nebo snad ano?

Slovenský premiér Fico ponechal reformy za vlády Dzurindy bez výraznějších úprav. Snad kromě zavedení nesmyslné a kontraproduktivní milionářské daně. I slovenská levice nechává pravicové reformy, není to tím, že až tak špatné nebyly?

Levičák Schröder se svými úspěchy jako směšný růst HDP a vysoká nezaměstnanost. Je to pro Paroubka dobrý příklad?

Pravičák Chirac, který zavedl pro Franci tučné zemědělské dotace se také nemůže pyšnit vysokým růstem HDP a nízkou nezaměstnaností. Kdyby Chirac JEN změnil barvu, tak by se Paroubek se Chiracem také kamarádil?

Byl jsem na Paroubkově přednášce na VŠE. A ať jsem fér, musím uznat, že asi pětina věcí co tam říkal nebyla úplná blbost, ale říkal, že si se Schroderem tyká a tak. No je možné, že si soudruzi tykají, ale nevím proč tyká Paroubkovi Blair. Nevíte proč?

Tak kdo je tedy pravičák a levičák? V Česku budeme asi říkat ODS a ČSSD, ale jak je to jinde ve světě? V USA jsou demokraté "ekonomicky" levicoví a republikáni liberální, zato u občanských svobod zase republikáni prosazují náboženskou kontrolu (jsou tedy podobní jako Poláci) a demokraté občanskou svobodu.

Kdyby (na naše poměry) pravičák Blair znal Paroubka, tak by se od něj politicky držel co nejdál...

Napsal Ritchie pro novinky.cz

4746 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Amerika bude ve válce zničena, ví to obyčejní Američané? Rozumí ten pitomec vládnoucí ve Washingtonu tomuto  jazyku?Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíAnketa: Jak myslíte, že ČR vypadá s "Vrběticemi" na mezinárodní scéně ?

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Neškrtnete si. Diplomat zná odvetu Moskvy za masakr své ambasádyCo se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění