Idiotství Liany Janáčkové

Autor: Jiří Korbel | Publikováno: 20.7.2007 | Rubrika: Reakce
Janáčková Liana

Idiotství je "něco hloupého, nesmyslného, idiotského." (Akademický slovník cizích slov, Academia, 2000).  Nejedná se tedy o urážku "prostořeké senátorky", ale o přesné pojmenování jejího veřejného vystupování. Projevy týkající se Romů dokazují, že inteligence této "nové hvězdy české mediální politiky" je na úrovni omezeného hospodského tlachala.

Z nekonečných omluv senátorka nevyjde. Omlouvá se Romům, protože chtěla "vzít jen ten dynamit a zastřelit je". (iDNES.cz, 10.7.2007). Omlouvá se "bílým, respektive lidem, kteří žijí slušně", "Za to, že uklízí a opravuje domy nebo obydlí Romů." (iDNES.cz, 18.7.2007). Komu bude cítit potřebu omluvit se příště? Svým voličům, protože jim neprozradila, jak omezený je člověk?
 

Neustálé zevšeobecňování a přenášení chyb části určitého etnika (či komunity) na všechny jeho členy je totiž průvodním znakem tuhé omezenosti.

Je každý, kdo si navlékne fotbalový dres a hlasitě fandí "svému" klubu kriminálník, který touží rozbít hlavu příznivcům soupeřícího týmu? Je každý dohola ostříhaný mladík neonacista, který slintá nutkáním probodnout pár spoluobčanů "nečisté rasy"? Je každý Rom příživník, zloděj, násilník, vrah a špinavé individuum ze zvláštní školy?

A jsme u pramene veškerého přetvařování. Většina rasistů přešla do protiútoku. Tvrdí, že nejsou rasisty, že jim Romové nevadí proto, že jsou "cikáni" (Romové podle nich neexistují), ale proto, že se přiživují, kradou, páchají násilí, vraždí a ničí vše, co "slušný český bílý občan vybudoval". Slušní cikáni jim prý nevadí.

Nezapomenou se ale zmínit, že oni (ani žádný jejich "slušný bílý kamarád") žádného slušného cikána neznají. Jak by taky mohli, když utíkají schovat své "slušné bílé děti", jen co v dálce zaslechnou zpívat Roma cikánskou "lidovku" (co je platné, že ten Rom může být světově proslavený hudebník, který má na rozdíl od nich slušné vychování).

Z bývalé architekty (???) Liany Janáčkové, Jiřího Čunka (a Daniela Landy) se stal vzor pro všechny občany České republiky, kteří nejsou schopni vlastního, natož pak byť jen v náznaku nepovrchního, složitějšího a flexibilního uvažování.

Zatím ještě můžou pouze nahlas přiznat své přání, že by Romy nejraději vyvraždili (viz. "dynamit" Liany Janáčkové), ale co zítra? Budeme jen mlčet a dívat se, jak obyvatelé "problémové kolonie Bedříška" létají po částech do vzduchu?

Udělá dynamit opravdu "BUM"?

Napsáno pro blog.idnes.cz.

8221 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Škola se od dětí dožaduje, aby přestaly používat tak bigotní slova jako máma a tátaEU vychovává: Plán na beztabákovou generaci. 10 let jsme vás nechali na pokoji, to se nesmí opakovat. Válečnou rétoriku mají diktátoři rádi. Milióny zavražděných dětí nevadí? Jeden lockdown za druhým. A napořád

Eurabia.cz

Po Pfizeru 8x vyšší pravděpodobnost nákazy jihoafrickou mutacíModerna zas tak účinná není...

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Němcová si přečetla Seznam a vyděsila se: Už je tu Sputnik! Kriticky vážná situace! Ale je to trochu jinak...Hrad bránil Slavii. Zděšení kavárny. A od Zemana teď hřmí podruhé
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění