Idiotství Liany Janáčkové

Autor: Jiří Korbel | Publikováno: 20.7.2007 | Rubrika: Reakce
Janáčková Liana

Idiotství je "něco hloupého, nesmyslného, idiotského." (Akademický slovník cizích slov, Academia, 2000).  Nejedná se tedy o urážku "prostořeké senátorky", ale o přesné pojmenování jejího veřejného vystupování. Projevy týkající se Romů dokazují, že inteligence této "nové hvězdy české mediální politiky" je na úrovni omezeného hospodského tlachala.

Z nekonečných omluv senátorka nevyjde. Omlouvá se Romům, protože chtěla "vzít jen ten dynamit a zastřelit je". (iDNES.cz, 10.7.2007). Omlouvá se "bílým, respektive lidem, kteří žijí slušně", "Za to, že uklízí a opravuje domy nebo obydlí Romů." (iDNES.cz, 18.7.2007). Komu bude cítit potřebu omluvit se příště? Svým voličům, protože jim neprozradila, jak omezený je člověk?
 

Neustálé zevšeobecňování a přenášení chyb části určitého etnika (či komunity) na všechny jeho členy je totiž průvodním znakem tuhé omezenosti.

Je každý, kdo si navlékne fotbalový dres a hlasitě fandí "svému" klubu kriminálník, který touží rozbít hlavu příznivcům soupeřícího týmu? Je každý dohola ostříhaný mladík neonacista, který slintá nutkáním probodnout pár spoluobčanů "nečisté rasy"? Je každý Rom příživník, zloděj, násilník, vrah a špinavé individuum ze zvláštní školy?

A jsme u pramene veškerého přetvařování. Většina rasistů přešla do protiútoku. Tvrdí, že nejsou rasisty, že jim Romové nevadí proto, že jsou "cikáni" (Romové podle nich neexistují), ale proto, že se přiživují, kradou, páchají násilí, vraždí a ničí vše, co "slušný český bílý občan vybudoval". Slušní cikáni jim prý nevadí.

Nezapomenou se ale zmínit, že oni (ani žádný jejich "slušný bílý kamarád") žádného slušného cikána neznají. Jak by taky mohli, když utíkají schovat své "slušné bílé děti", jen co v dálce zaslechnou zpívat Roma cikánskou "lidovku" (co je platné, že ten Rom může být světově proslavený hudebník, který má na rozdíl od nich slušné vychování).

Z bývalé architekty (???) Liany Janáčkové, Jiřího Čunka (a Daniela Landy) se stal vzor pro všechny občany České republiky, kteří nejsou schopni vlastního, natož pak byť jen v náznaku nepovrchního, složitějšího a flexibilního uvažování.

Zatím ještě můžou pouze nahlas přiznat své přání, že by Romy nejraději vyvraždili (viz. "dynamit" Liany Janáčkové), ale co zítra? Budeme jen mlčet a dívat se, jak obyvatelé "problémové kolonie Bedříška" létají po částech do vzduchu?

Udělá dynamit opravdu "BUM"?

Napsáno pro blog.idnes.cz.

7755 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Je třeba, aby nyní promluvil Putin – a to ještě dříve, než promluví děla. A to proto, že je jen malá naděje na to, že se Rusko bude moci budoucímu střetu vyhnout. Jinak hrozí ArmageddonTakovéto děsivé věci se opravdu dějí v českém zdravotnictví... Čtěte příběhy konkrétních lidí

Eurabia.cz

Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafineriíDnešní Londýn - dav v černém zahalených muslimek oslavuje multikulturalismus

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Na uzavřené noční jednání Pirátů s ODS nečekaně dorazil primátor Hřib. Děly se věci, o kterých se mluví ještě po osmačtyřiceti hodináchPrávo na zbraň v Senátu: Dienstbier proti všem. Nemyslete si, že vás to ochrání před právem Evropské unie, hrozil
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění