Dlužíme? Tak zdražíme lístky na politické divadlo

Autor: Petr Koutný | Publikováno: 18.7.2007 | Rubrika: Politika
Divadlo

Všimli jste si, že něco tady není v pořádku? Všimli jste si stejně jako já, že i když se mění vlády a vítr vane chvíli z levé strany a pak z pravé tak stejně se státní rozpočet řítí do červených čísel? Chvíli řve Franta, že oni nás zadlužují a pak, když je Franta nahoře, tak zase řvou na něj, ať neblbne a nezadlužuje? Všimli jste si, jak se hraje politické divadlo?

Jestli stále věříte, že se politici liší od sebe hlavně v pohledu na světové strany, kdy některým utíká pohled mírněji doleva a těm druhým zase doprava , tak se myslím mýlíte. Ano, nenamítám, tváří se seriozně a politicky, v očích mají státnickou hrdost a mluví chytře, člověk by řekl:“aha to jsou oni“.

Slovně napadají tu druhou stranu a křičí, že druhá strana bere úplatky, zadlužuje stát a všechny nás zavedou do záhuby a přitom, když se právě tihle ti křiklouni dostanou opět jednou k moci, dělají to samé. Potichu zadlužují, dosazují si své kamarádíčky do vysokých státních funkcí a propouští ty, které tam dosadila vláda minulá.

Omlouvají se, že všechny problémy zdědily z dob minulých a že to právě oni mají těžké. Ačkoliv v Parlamentu křičeli, proti privatizacím nemocnic, sami začnou „ výhodně „ privatizovat. Ačkoliv říkali, že BUDVAR je národní poklad a není na prodej, tak už mají připravené kupce, kteří dokážou „zaplatit“ a vlastně když už je opravdu zle a vypadá to, že ve vzduchu smrdí problém, tak na řadě je DOHODA.

Dohoda, se to jenom jmenuje, to aby volič neprokoukl kupčení s mocí a se státními funkcemi. Ono, když ty dáš to a já ti dám tam to, tak se můžeme dohodnout snad na čemkoliv. Dá se to na papír a že jediný kdo to odskáče, je volič nikomu nevadí.

Herce máme výborné, státního majetku už podstatně méně ale stejně sponzoři nám něco dají. Několik milionků na předvolební kampaň nám pomůže a když vyhrajeme tak se budeme mít všichni dobře. Teda my, jako vítězná politická strana a naši sponzoři, kteří nám věřili a peníze dali. (něco dostanou, my to zařídíme, škodní nebudou)

A opona se zvedne a divadlo začne znovu. Pravice osočí Levici (nejlépe před televizními kamery) a pak se obě ruky sejdou v Parlamentní hospůdce a podebatují jak dál. Však za oponou každý ví, že Levá ruka potřebuje Pravou ruku.

Napsáno pro blog.idnes.cz.

3623 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Ukazuje se, že fanatická feministická genderistická neomarxistická ideologie škodí samotným ženám. Muži se v důsledku kampaně #MeToo proti sexuálnímu obtěžování stále více zdráhají spolupracovat se ženamiPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

Eurabia.cz

Bičování mužů a žen za nemanželský sex v Indonésií. Brzy i v Evropě? Francouzský stát podporuje islamizaci formou propagace muslimské kultury ...

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Že Babiše chtěli vydat dva měsíce před volbami, to opravdu není náhoda. Jiřímu Čunkovi kauza Čapí hnízdo potvrdila vlastní šílené zkušenosti se státními zástupciKdyž ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. Prezidentský kandidát Jiří Hynek vypráví, co s námi dnes dělají Američané kvůli armádnímu kšeftu na vrtulníky
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění