Dlužíme? Tak zdražíme lístky na politické divadlo

Autor: Petr Koutný | Publikováno: 18.7.2007 | Rubrika: Politika
Divadlo

Všimli jste si, že něco tady není v pořádku? Všimli jste si stejně jako já, že i když se mění vlády a vítr vane chvíli z levé strany a pak z pravé tak stejně se státní rozpočet řítí do červených čísel? Chvíli řve Franta, že oni nás zadlužují a pak, když je Franta nahoře, tak zase řvou na něj, ať neblbne a nezadlužuje? Všimli jste si, jak se hraje politické divadlo?

Jestli stále věříte, že se politici liší od sebe hlavně v pohledu na světové strany, kdy některým utíká pohled mírněji doleva a těm druhým zase doprava , tak se myslím mýlíte. Ano, nenamítám, tváří se seriozně a politicky, v očích mají státnickou hrdost a mluví chytře, člověk by řekl:“aha to jsou oni“.

Slovně napadají tu druhou stranu a křičí, že druhá strana bere úplatky, zadlužuje stát a všechny nás zavedou do záhuby a přitom, když se právě tihle ti křiklouni dostanou opět jednou k moci, dělají to samé. Potichu zadlužují, dosazují si své kamarádíčky do vysokých státních funkcí a propouští ty, které tam dosadila vláda minulá.

Omlouvají se, že všechny problémy zdědily z dob minulých a že to právě oni mají těžké. Ačkoliv v Parlamentu křičeli, proti privatizacím nemocnic, sami začnou „ výhodně „ privatizovat. Ačkoliv říkali, že BUDVAR je národní poklad a není na prodej, tak už mají připravené kupce, kteří dokážou „zaplatit“ a vlastně když už je opravdu zle a vypadá to, že ve vzduchu smrdí problém, tak na řadě je DOHODA.

Dohoda, se to jenom jmenuje, to aby volič neprokoukl kupčení s mocí a se státními funkcemi. Ono, když ty dáš to a já ti dám tam to, tak se můžeme dohodnout snad na čemkoliv. Dá se to na papír a že jediný kdo to odskáče, je volič nikomu nevadí.

Herce máme výborné, státního majetku už podstatně méně ale stejně sponzoři nám něco dají. Několik milionků na předvolební kampaň nám pomůže a když vyhrajeme tak se budeme mít všichni dobře. Teda my, jako vítězná politická strana a naši sponzoři, kteří nám věřili a peníze dali. (něco dostanou, my to zařídíme, škodní nebudou)

A opona se zvedne a divadlo začne znovu. Pravice osočí Levici (nejlépe před televizními kamery) a pak se obě ruky sejdou v Parlamentní hospůdce a podebatují jak dál. Však za oponou každý ví, že Levá ruka potřebuje Pravou ruku.

Napsáno pro blog.idnes.cz.

3492 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Studenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva DecroixDlouholetý člen ODS se naštval po vyloučení VK ml. Tohle napsal v rezignačním dopisu šéfovi Oblastního sdružení Česká LípaEvropský parlament včera narychlo přijal dva zákony, které se týkají slovenských prezidentských voleb. Slušní lidé budou potěšeniV ODS začal hon na čarodějnice. Příznivci umučeného Mistra VK ml. jsou hromadně upalováni na hranici. S poslankyní Majerovou Zahradníkovou bude zahájen monstrprocesAť se Petr Fiala omlouvá sám za sebe

euPortal.cz

Australan povraždil lidi v mešitě. Ovšem media již neřeknou, že v této mešitě verbovali muslimy pro džihád proti nevěřícímVáclav Klaus mladší už nebude spojován s pokryteckou neomarxistickou skupinou, která mu špinila jméno. Pro ODS se otevírá daleko snadnější cesta k faktické integraci s TOP 09 a Piráty

Eurabia.cz

Teroristický útok v nizozemské tramvaji - několik mrtvých. Jde o muslimskou pomstu za vystřílení mešity na Novem Zélandu?Zažili jsme německý protektorát a měli bychom se bát protektorátu muslimského?

FreeGlobe.cz

Bílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)Každý druhý mladý Němec se bojí vyjádřit svoje politické názory. Tomu se říká svobodná společnost!

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Česká média vždycky nenáviděla ODS, ta se teď sama porazila a zapřela. Prořízlá komentátorka Stonjeková nakládá po odstranění Klause juniora brutálně všemVeteránka ODS se neudržela: Vlezte EU do prdele. Psycho, prounijní sráči. Nasrali jste mě, už nikdy ODS
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění