Pálíte, kopírujete, stahujete? Máte nelegální software?

Autor: Petr Koutný | Publikováno: 14.7.2007 | Rubrika: Ekonomika
Ekonomie

To opravdu nemáte zbytečných 500 Kč na nové CD ? Nebo několik tisíc na nový software ? To opravdu se Vám chce pořád okrádat ty nebohé společnosti, které kvůli Vám pirátům dneska nevydělávají tolik, kolik by chtěli? Máte radost, když jste nejen chytřejší než páťák, ale i softwaroví machři? Líbí se Vám muzika, kterou někdo udělal a nedostal za ní zaplaceno? Opravdu jste takoví bezcitní a krutí piráti?


Určitě máte peněz a nevíte co dělat s nimi, pak si je cpete do polštářů a do peřin a nechcete pustit ani korunu. Pálíte a pálíte, stahujete a kopírujete.

Všude se na Vás usmívají a chtějí abyste si je koupil, je to nemorální a nespolečenské, chtít něco a nezaplatit za to. Je to fuj, jak by řeklo malé dítě.

Proč , když cena hudebních nosičů, která je stejná jak v ČR tak v GB se stále pálí? V Londýně, kde stojí lepší hamburger 5 liber a nové CD 9 liber se pirátství moc nevyskytuje. Samozřejmě, jsou tady východoevropané a asiaté, kteří pálí a pálí, ale normální Brit je natolik pohodlný, že ztrácet čas s vypalováním, mu připadá jako hloupost a zbytečnost, to on si raději nekoupí hamburger a koupí si CD, ale raději si koupí oboje, ono se to jeho na penězích moc nepozná.

Tak milí piráti, prý už nemusíte loupit a drancovat, prý už můžete legálně stahovat muziku, za pár korunek si můžete stáhnout snad vše na co pomyslíte, tak spusťte kotvy a schovejte šavle.

Ale co, však i já jsem pirát a vlajku s kříženými hnáty nesundán dříve než nespadne cena hudebních nosičů k normálním hranicím  občana ČR- polovina hodinové hrubé mzdy za jedno cd, jak je zvyklé ve světě- jinak bych si mohl připadat při koupi CD za „pěti bábu“ jako „oběť pirátů“ a to by se mi nelíbilo.

A vám jo?
 
 
Převzato z blogu iDnes.

6398 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Existuje mnoho nevysvětleného kolem 11. září a v průběhu osmnácti let od útoku nevysvětlené ještě přibylo. Není jen shodou okolností, že přes 4 tisíce poškozených onemocnělo rakovinou?Kdo si myslel, že se nás problém islámského fanatismu a džihádismu bezprostředně netýká, byl velmi rychle vyveden z omylu

Eurabia.cz

Politicky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?Heslo Evropského parlamentu: "Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby."

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Podříznu tě! „Mašínové si zaslouží úctu,“ uvedl expert. Zabíjeli, ale... A pak se děly věci
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění