Poprvé: Paroubek a Kováčová vcházejí do učebnic

Autor: Hana Potocká | Publikováno: 12.7.2007 | Rubrika: Politika
Kováčová 1

 

… do učebnic anatomie profesionálně provedených rozchodů a rozvodů na vrcholné politické úrovni.

 

Čistě politicky zatím Paroubek příliš šancí na zápis do učebnic nemá. Možná leda krátkodechým revivalem atmosféry února roku 1948 při svém těsně povolebním temně štěkavém projevu.

Zato, a nyní jde všechna ironie stranou, v rovině přepřahání mezi partnerkami, manželkami či milenkami je jednoduše eso. Kam se na něho hrabou Clinton, Schröder nebo Mitterrand!

Zrekapitulujme si scénář dokonalého rozchodu a vypíchněme body, z nichž se mohou učit další pokolení.

 

1)     Paroubkův mimomanželský vztah začíná. Neví o něm manželka, ani novináři. Pokud vědí, Paroubek dbá na to, aby zvěst neposlali mezi lid.

2)     Po otestování milenky a ujištění, že to nemusí být krátkodechá záležitost, zvažuje Paroubek náklady a výnosy přepřáhnutí. Na vše má klid, veřejnost stále nic netuší.

3)     Výnosy z přepřáhnutí vítězí. Jde se do toho. Plavovlasá polyglotka, magistra v nejlepších letech, nebude věčně čekat ani na mocného socialistu!

4)     O přepřáhnutí je zpraven úzký kruh rodinný. Finanční vyrovnání odklepnuto učebnicově hladce. Zde nutno vyzdvihnout i Paroubkovo umění vybrat si již v mládí dostatečně loajální manželku, s níž se lze v takto citlivé situaci rozumně dohodnout.

5)     Všechny klasické kameny úrazu rozvodů mocných už jsou překonány. Veřejnost přitom stále nic neví.

6)     Je třeba vyjít se skutečností na světlo světa. Na večírky nelze donekonečna chodit sólo nebo s „ex“, s níž je již domluven rozvod.

7)     Hledá se záminka. Oslovují se věrní novináři z nejčtenějšího bulváru v zemi. Nafoťte nás tam a tam a rozsejte mezi lid šeptandu. Připravte půdu.

8)     Bulvár pracuje na jedničku, fáma se šíří. Teď je třeba ve společném prohlášení ještě stále manželů sdělit národu, jak se věci mají.

9)     Je to venku. Společné prohlášení, rozhovory v nichž se Paroubek obouvá do politického soka, jenž prý v podobné situaci ztroskotal. Manželka neventiluje hysterii jako v případě onoho soka: Život jde dál, jen si vezmu na týden dovolenou, na všem jsme již dohodnutí.

10)    Pár dní na to se v průzkumech preferencí Paroubkova partaj poprvé po dlouhé době objevuje na špici. Lid je k „chlapákům“ více něž chápavý. Dosluhující manželka stále „v klidu“: nevysílá jedovaté signály, neprotikandiduje, nepomýšlí na politickou činnost. Zachovává dekorum.

 

Paroubek je mistr rozvodů na vrcholné úrovni, to mu nikdo nevezeme. Otázkou zůstává, zda za tímto mistrovstvím stojí umění konsensu snoubené s citlivostí a empatií k něžnému pohlaví, či naopak nehorázná obhroublost, znásobená vábením pudů, která se nezastaví ani před hodně špinavou hrou vůči vlastní rodině.  

Ať tak či onak, magistra Kováčová je pro něj živou vodou nejen v osobním životě, ale i v politickém ringu, kde si Paroubek už hodně dlouho potřeboval napravit nevábnou image.

6677 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Patnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?Ministr vnitra Islámského státu Abbdulah Al-Hamaida varuje uživatele sociálních sítí, aby si nedovolovali neschvalovat teroristické útoky v Evropě„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI?

euPortal.cz

Tohle je opravdu brutal. Tato velmi, velmi nehezká věc se stala Angele Merkelové. Podívejte se a sdílejte, než to smažou...To je hlína. Takhle se sluníčkáři zachovali, když si měli vzít k sobě domů imigranty. Podívejte se

Eurabia.cz

Už je to zde! Autocenzura a lezení muslimům do zadku v novozélandské společnosti zesilujíBritské úřady hájí islám a diskriminují bývalé muslimy za kritiku islámu. Výsledek multikulturalismu

FreeGlobe.cz

Velká multikulturní rvačka Arabů a Turků (+ video)Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Až vám budou v nedělním Newsroomu vysvětlovat, proč „nepustili“ video z útoku na Novém Zélandu... Takto to bylo doopravdyStrach z migrace a nemocí, málo peněz, zničená krajina, cikáni... Z malé obce, kterou navštívil Zeman. Toto trápí místní
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění