Poprvé: Paroubek a Kováčová vcházejí do učebnic

Autor: Hana Potocká | Publikováno: 12.7.2007 | Rubrika: Politika
Kováčová 1

 

… do učebnic anatomie profesionálně provedených rozchodů a rozvodů na vrcholné politické úrovni.

 

Čistě politicky zatím Paroubek příliš šancí na zápis do učebnic nemá. Možná leda krátkodechým revivalem atmosféry února roku 1948 při svém těsně povolebním temně štěkavém projevu.

Zato, a nyní jde všechna ironie stranou, v rovině přepřahání mezi partnerkami, manželkami či milenkami je jednoduše eso. Kam se na něho hrabou Clinton, Schröder nebo Mitterrand!

Zrekapitulujme si scénář dokonalého rozchodu a vypíchněme body, z nichž se mohou učit další pokolení.

 

1)     Paroubkův mimomanželský vztah začíná. Neví o něm manželka, ani novináři. Pokud vědí, Paroubek dbá na to, aby zvěst neposlali mezi lid.

2)     Po otestování milenky a ujištění, že to nemusí být krátkodechá záležitost, zvažuje Paroubek náklady a výnosy přepřáhnutí. Na vše má klid, veřejnost stále nic netuší.

3)     Výnosy z přepřáhnutí vítězí. Jde se do toho. Plavovlasá polyglotka, magistra v nejlepších letech, nebude věčně čekat ani na mocného socialistu!

4)     O přepřáhnutí je zpraven úzký kruh rodinný. Finanční vyrovnání odklepnuto učebnicově hladce. Zde nutno vyzdvihnout i Paroubkovo umění vybrat si již v mládí dostatečně loajální manželku, s níž se lze v takto citlivé situaci rozumně dohodnout.

5)     Všechny klasické kameny úrazu rozvodů mocných už jsou překonány. Veřejnost přitom stále nic neví.

6)     Je třeba vyjít se skutečností na světlo světa. Na večírky nelze donekonečna chodit sólo nebo s „ex“, s níž je již domluven rozvod.

7)     Hledá se záminka. Oslovují se věrní novináři z nejčtenějšího bulváru v zemi. Nafoťte nás tam a tam a rozsejte mezi lid šeptandu. Připravte půdu.

8)     Bulvár pracuje na jedničku, fáma se šíří. Teď je třeba ve společném prohlášení ještě stále manželů sdělit národu, jak se věci mají.

9)     Je to venku. Společné prohlášení, rozhovory v nichž se Paroubek obouvá do politického soka, jenž prý v podobné situaci ztroskotal. Manželka neventiluje hysterii jako v případě onoho soka: Život jde dál, jen si vezmu na týden dovolenou, na všem jsme již dohodnutí.

10)    Pár dní na to se v průzkumech preferencí Paroubkova partaj poprvé po dlouhé době objevuje na špici. Lid je k „chlapákům“ více něž chápavý. Dosluhující manželka stále „v klidu“: nevysílá jedovaté signály, neprotikandiduje, nepomýšlí na politickou činnost. Zachovává dekorum.

 

Paroubek je mistr rozvodů na vrcholné úrovni, to mu nikdo nevezeme. Otázkou zůstává, zda za tímto mistrovstvím stojí umění konsensu snoubené s citlivostí a empatií k něžnému pohlaví, či naopak nehorázná obhroublost, znásobená vábením pudů, která se nezastaví ani před hodně špinavou hrou vůči vlastní rodině.  

Ať tak či onak, magistra Kováčová je pro něj živou vodou nejen v osobním životě, ale i v politickém ringu, kde si Paroubek už hodně dlouho potřeboval napravit nevábnou image.

7428 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Velmi přátelský vztah k Rusku je už po staletí součástí české národní identityChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Zahraniční tisk vnímá roztržku mezi Prahou a Moskvou jen jako bizarní záležitost ČeskaEU chystá žalobu na Astru Zenecu

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Zahradil promluvil při narozeninách ODS: Revoluční mládež Pirátů. Kultura udávání. StokaNotičky z USA. Babiš na tiskovce vypadal, že se rozbrečí. Stvořitel Drahoše a Pavla vylezl z nory. Vyoral o týdnu války s Ruskem
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění