Poprvé: Paroubek a Kováčová vcházejí do učebnic

Autor: Hana Potocká | Publikováno: 12.7.2007 | Rubrika: Politika
Kováčová 1

 

… do učebnic anatomie profesionálně provedených rozchodů a rozvodů na vrcholné politické úrovni.

 

Čistě politicky zatím Paroubek příliš šancí na zápis do učebnic nemá. Možná leda krátkodechým revivalem atmosféry února roku 1948 při svém těsně povolebním temně štěkavém projevu.

Zato, a nyní jde všechna ironie stranou, v rovině přepřahání mezi partnerkami, manželkami či milenkami je jednoduše eso. Kam se na něho hrabou Clinton, Schröder nebo Mitterrand!

Zrekapitulujme si scénář dokonalého rozchodu a vypíchněme body, z nichž se mohou učit další pokolení.

 

1)     Paroubkův mimomanželský vztah začíná. Neví o něm manželka, ani novináři. Pokud vědí, Paroubek dbá na to, aby zvěst neposlali mezi lid.

2)     Po otestování milenky a ujištění, že to nemusí být krátkodechá záležitost, zvažuje Paroubek náklady a výnosy přepřáhnutí. Na vše má klid, veřejnost stále nic netuší.

3)     Výnosy z přepřáhnutí vítězí. Jde se do toho. Plavovlasá polyglotka, magistra v nejlepších letech, nebude věčně čekat ani na mocného socialistu!

4)     O přepřáhnutí je zpraven úzký kruh rodinný. Finanční vyrovnání odklepnuto učebnicově hladce. Zde nutno vyzdvihnout i Paroubkovo umění vybrat si již v mládí dostatečně loajální manželku, s níž se lze v takto citlivé situaci rozumně dohodnout.

5)     Všechny klasické kameny úrazu rozvodů mocných už jsou překonány. Veřejnost přitom stále nic neví.

6)     Je třeba vyjít se skutečností na světlo světa. Na večírky nelze donekonečna chodit sólo nebo s „ex“, s níž je již domluven rozvod.

7)     Hledá se záminka. Oslovují se věrní novináři z nejčtenějšího bulváru v zemi. Nafoťte nás tam a tam a rozsejte mezi lid šeptandu. Připravte půdu.

8)     Bulvár pracuje na jedničku, fáma se šíří. Teď je třeba ve společném prohlášení ještě stále manželů sdělit národu, jak se věci mají.

9)     Je to venku. Společné prohlášení, rozhovory v nichž se Paroubek obouvá do politického soka, jenž prý v podobné situaci ztroskotal. Manželka neventiluje hysterii jako v případě onoho soka: Život jde dál, jen si vezmu na týden dovolenou, na všem jsme již dohodnutí.

10)    Pár dní na to se v průzkumech preferencí Paroubkova partaj poprvé po dlouhé době objevuje na špici. Lid je k „chlapákům“ více něž chápavý. Dosluhující manželka stále „v klidu“: nevysílá jedovaté signály, neprotikandiduje, nepomýšlí na politickou činnost. Zachovává dekorum.

 

Paroubek je mistr rozvodů na vrcholné úrovni, to mu nikdo nevezeme. Otázkou zůstává, zda za tímto mistrovstvím stojí umění konsensu snoubené s citlivostí a empatií k něžnému pohlaví, či naopak nehorázná obhroublost, znásobená vábením pudů, která se nezastaví ani před hodně špinavou hrou vůči vlastní rodině.  

Ať tak či onak, magistra Kováčová je pro něj živou vodou nejen v osobním životě, ale i v politickém ringu, kde si Paroubek už hodně dlouho potřeboval napravit nevábnou image.

6818 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Moudrá ekonomická politika ruského prezidenta Vladimira Putina přináší své ovoce a tím bychom se měli inspirovatPomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlast

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Boris Bruselu necouvne, to raději skončí jako mrtvola v příkopu. Doktor Rogozov a novinky z Brexitem zmítané Británie, které vám Bohumil Vostal neřekneZeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění