Rozkol v ČSSD: Škromach se Zemanem proti Grossovi

Autor: Pavel Křepelka | Publikováno: 19.11.2004 | Rubrika: HotNews

A je to tady! Lidový dům se bortí úplně od základů! Prohrané volby byly poslední kapičkou v poháru trpělivosti Zdeňka Škromacha. Dosud pouze šedá eminence socialistů, nyní za podpory Miloše Zemana horký protikandidát Stanislava Grosse na předsednický post levicové partaje.

“Není to nic osobního proti Standovi. Je to otázka jiného vidění světa a představy, jak má ČSSD nadále působit,” říká ke své kandidatuře Škromach. Lidé ze zákulisí tvrdí něco jiného: “Již několik měsíců roste řevnivnost mezi pány Grossem a Škromachem, nikdy se neměli příliš rádi”. Tak dnes situaci komentoval nejmenovaný zdroj, jenž má blízko ke špičkám ČSSD. “Gross díky svým lidem v BISce ví i o Škromachových “tajných” setkáních se Zemanem na Jihlavsku,” dodal blízký premiérův spolupracovník. Další kamínek do mozaiky šokujících intrik v zákulisí partaje! Ano, právě bývalý premiér a předseda strany Zeman se stále pokouší tahat za nitky. Před nedávnem častoval Grosse sprostými urážkami, Gross je dle něj také hlavním strůjcem “personální genocidy” uvnitř ČSSD. “Škromach Zemanovu podporu oficiálně uvítal. Ostřejší útok proti Grossovi si téměř nedovedu představit,” dodává náš zdroj.

Sociální demokracie má blízko k rozkolu. Zemanovi pohrobci získali po volební katastrofě opět výrazně na síle. Škromachova kandidatura je klíčová. Ukázalo se, že mezi pohrobky nejsou jen “staré páky” typu Kavana, ale i současní vládní politici, jímž je právě ministr práce a sociálních věcí Škromach.

Rozděl a panuj! Ať již bude úspěšná ta či ona frakce, socialisté si pravděpodobně nepolepší. Profitovat z tohoto stavu mohou zejména komunisté, ale i ODS. Stanislav Gross je ve věru nezáviděníhodné pozici: stojí v čele menšinové vládní koalice, jejíž “třetinu” tvoří již neexistující strana, má nízkou podporu veřejnosti (a to i přes všeljaké úplatky ve formě zvýšení platů, navýšení důchodů či manželských půjček), v Senátu téměř nikoho a silné vnitrostranické křídlo mu jde po krku!

Do dnešních dnů byl Gross pro mnohé obávaným technologem moci, nyní se ukazuje, že i v této roli selhává. Rozdrobená a neoblíbená strana jistě není vytouženým cílem z jeho oblíbených učebnic marketigu.

Je na pravici, tedy na ODS, aby historické příležitosti využila a pořádně vymetla socialistický nepořádek. Už je opravdu načase!

3571 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Existuje mnoho nevysvětleného kolem 11. září a v průběhu osmnácti let od útoku nevysvětlené ještě přibylo. Není jen shodou okolností, že přes 4 tisíce poškozených onemocnělo rakovinou?Kdo si myslel, že se nás problém islámského fanatismu a džihádismu bezprostředně netýká, byl velmi rychle vyveden z omylu

Eurabia.cz

Politicky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?Heslo Evropského parlamentu: "Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby."

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Babiš pro PL: Koněv? Je to jinak. Rusko zpět do hry. Nový úder neziskovkám. Bakalova sekta. Vzkaz Petříčkovi
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění