Rozkol v ČSSD: Škromach se Zemanem proti Grossovi

Autor: Pavel Křepelka | Publikováno: 19.11.2004 | Rubrika: HotNews

A je to tady! Lidový dům se bortí úplně od základů! Prohrané volby byly poslední kapičkou v poháru trpělivosti Zdeňka Škromacha. Dosud pouze šedá eminence socialistů, nyní za podpory Miloše Zemana horký protikandidát Stanislava Grosse na předsednický post levicové partaje.

“Není to nic osobního proti Standovi. Je to otázka jiného vidění světa a představy, jak má ČSSD nadále působit,” říká ke své kandidatuře Škromach. Lidé ze zákulisí tvrdí něco jiného: “Již několik měsíců roste řevnivnost mezi pány Grossem a Škromachem, nikdy se neměli příliš rádi”. Tak dnes situaci komentoval nejmenovaný zdroj, jenž má blízko ke špičkám ČSSD. “Gross díky svým lidem v BISce ví i o Škromachových “tajných” setkáních se Zemanem na Jihlavsku,” dodal blízký premiérův spolupracovník. Další kamínek do mozaiky šokujících intrik v zákulisí partaje! Ano, právě bývalý premiér a předseda strany Zeman se stále pokouší tahat za nitky. Před nedávnem častoval Grosse sprostými urážkami, Gross je dle něj také hlavním strůjcem “personální genocidy” uvnitř ČSSD. “Škromach Zemanovu podporu oficiálně uvítal. Ostřejší útok proti Grossovi si téměř nedovedu představit,” dodává náš zdroj.

Sociální demokracie má blízko k rozkolu. Zemanovi pohrobci získali po volební katastrofě opět výrazně na síle. Škromachova kandidatura je klíčová. Ukázalo se, že mezi pohrobky nejsou jen “staré páky” typu Kavana, ale i současní vládní politici, jímž je právě ministr práce a sociálních věcí Škromach.

Rozděl a panuj! Ať již bude úspěšná ta či ona frakce, socialisté si pravděpodobně nepolepší. Profitovat z tohoto stavu mohou zejména komunisté, ale i ODS. Stanislav Gross je ve věru nezáviděníhodné pozici: stojí v čele menšinové vládní koalice, jejíž “třetinu” tvoří již neexistující strana, má nízkou podporu veřejnosti (a to i přes všeljaké úplatky ve formě zvýšení platů, navýšení důchodů či manželských půjček), v Senátu téměř nikoho a silné vnitrostranické křídlo mu jde po krku!

Do dnešních dnů byl Gross pro mnohé obávaným technologem moci, nyní se ukazuje, že i v této roli selhává. Rozdrobená a neoblíbená strana jistě není vytouženým cílem z jeho oblíbených učebnic marketigu.

Je na pravici, tedy na ODS, aby historické příležitosti využila a pořádně vymetla socialistický nepořádek. Už je opravdu načase!

4314 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

A tak zme se opět stali pitomcama, jako už mnohokrat, tentokrat ovšem před očima celeho světa...Ale aji ta prostytutka, kera prodava sama sebe, za to dostane jakusik protihodnotuChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Akce Vrbětice byla "konzultována" spíše s USA než s EUArgentina spouští výrobu Sputniku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u násNátlak z žumpy ČT. Xaverovi bouchly saze a vyhlásil válku
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění