Je libo mladší, pane Paroubku?

Autor: Jan Kratochvíl | Publikováno: 4.7.2007 | Rubrika: Politika
Kováčová s Paroubkem

Výměna manželky. Tak by se mohla ve zkratce popsat životní situace Jiřího Paroubka po 28 letech manželství. Respektive manželky za přítelkyni a nejlépe mladou. Náš pan Paroubek oznámil světu, že se rozvádí se svou ženou Zuzanou. Důvody rozvodu vysvětluje Paroubek v mnoha poskytnutých rozhovorech pro media. Navzdory všem prohlášením a vysvětlováním důvodů rozchodu obou manželů, se jako hlavní důvod jeví Paroubkova přítelkyně Petra Kováčová.

 

Ale dosti spekulací a hledání senzací. Jiří Paroubek, sic není moje krevní skupina a při jeho vystoupeních se mi začíná pěnit krev, je zcela normální člověk z masa a kostí. Novináři, zvlášť ti bulvární, hledají za vším nějakou tu perličku či senzaci. A lidi jim to slupnou, proto taky existuje bulvár, protože majitelé těchto periodik ví, že lidi budou dychtivě mlsat každou novou zprávu, byť nijak a ničím nepodloženou.

Nechci se pozastavovat nad morální stránkou věci, tu ať si posoudí každý z nás. Vrtat se v soukromí druhých lidí, byť veřejně známých nám nepřísluší. Mnozí namítnete, že s tím musí politici počítat, ale nemělo by nás to nechávat chladnými? Vždyť každý z nás má své soukromí, své problémy a zle bysme se tvářili, kdyby nám do něj strkal nos někdo cizí. Asi jsem málo senzacechtivý, nebo divný? Pro mě celá "kauza rozvod" skončila hned na druhý den, co jsem si přečetl na netu zprávu o jejich rozvodu. Nevím, proč se v tom musí stále někdo šťourat a pitvat vše možné i nemožné do nejmenšího detailu.

Tak se nám Paroubek rozvádí, no a co? Ročně se u nás rozvedou stovky manželství a žádná sláva se kolem toho nekoná. Věřme jen, že rozvod manželů Paroubkových bude probíhat v takovém klidu, jak oba dva manželé prohlašují. Jen jsem se musel opět usmát při jedné Paroubkově odpovědi na otázku týkající se jeho rozvodu. On chce vytřískat i nějaký ten politický bodík z téhle situace. Opět začal svůj rozvod konfrontovat s rozvodem či rozchodem Mirka Topolánka. Zde malá ukázka z rozhovoru Paroubka pro novinky.cz. Na celý rozhovor je odkaz uveden výše.

Nemáte obavu, že rozvod může ovlivnit přízeň vašich voličů?

Tím, že budeme spolupracovat dále, tak se nedomnívám, že by se něco takového mohlo stát. Kromě toho si myslím, že k něčemu takovému - řekl bych k takové formě čestného rozchodu - neměl nikdo zatím v Čechách odvahu. Lidé mou otevřenost ocení.

Politolog Doležal se nechal teď slyšet, že jsem kritizoval pana Topolánka kvůli jeho mimomanželskému vztahu před volbami do Poslanecké sněmovny. Tak musím říci, že se nechal Topolánek fotografovat s celou rodinou, dokonce i s vnučkou, takže si to pan Doležal pamatuje velmi špatně. Kromě toho jsem přesvědčen, že je kvalitativní rozdíl mezi rozchodem naším a Topolánkových. Pan Topolánek dodneška nedokázal manželce nic říci.

 

Ale to jsem se dostal zas někam, kde jsem nechtěl. Přeji panu Paroubkovi štěstí v novém životě a brzký politický důchod.

Napsal Jan Kratochvíl pro blog iDNES.cz

Hlasujte na zde, jak odhadujete, jaký bude mít dopad na veřejné mínění výměna manželek.

5547 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Studenti na výzvu švédské fanatické aktivistky Grety Thunbergové „stávkují za klima“. Kdyby šli raději vysazovat stromky či uklízet ulice a parky! Migrační vlna nabírá na síle. Na řecké ostrovy, jejichž infrastruktura už teď praská ve švech kvůli náporu migrantů, se v blízké době chystá doplout z Turecka až několik tisíc dalších lidí

Eurabia.cz

Proud uprchlíku/imigrantů z Řecka přes Balkán směrem k nám zesiluje! Poděkujte Němcům a EU, kteří vyzývají k nebránění migraciNeziskovky v Německu zuří. Odmítají, aby byli uprchlíci vyšetřování kvůli věku. 40 % uprchlíků lže o tom, že jsou děti

FreeGlobe.cz

Němečtí vědci tvrdí, že lidské rasy neexistují. Vede je k tomu věda nebo náboženství politické korektnosti?Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

„Západ se bál našich výrobků.“ Herec, kterému budou nadávat, o 30 letech po sametu. A o jiných hercíchHnusný! Pitomost, Babiši. Aňa Geislerová se neudržela
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění