Bomby mezi námi

Autor: Aleš Boháč | Publikováno: 3.7.2007 | Rubrika: Kulturní válka
Islam want to dominate

Jsme ve válce a týká se to nás všech. Terorismus vstoupil do našich životů a je přímým ohrožením.

Je lhostejno, o jaký druh terorismu se jedná. Zdali o separatistický (ETA, IRA), levicový (Rudé brigády, skupina Baader-Mainhofová) nebo mezinárodní (Al-Káida). Podstatou je, že cílem terorismu je vést útoky na civilní obyvatelstvo. Ženy, děti, staří, mladí - vše jedno. Každá oběť je dobrá.

Podle mezinárodního práva se nejedná o kriminální činy, ale o válečné! Zabíjení lidí totiž není cílem terorismu, to je jen prostředek - prostředek ke změně politické situace. A tím jsme zpátky na začátku u prosté věty: Jsme ve válce!

Denně jezdím okolo betonové zdi obepínající rádio Svobodná Evropa v budově bývalého parlamentu. Ano, to je spíše úsměvné - tuny betonu, ozbrojenci - uprostřed Prahy.

Kanystry benzínu a plynu s hřebíky uprostřed Londýna jsou však realita. Neumím si představit, že by se něco podobného dělo v Praze. Že bych se musel obezřetně dívat na každého v zimní bundě, na každé podezřelé auto nebo opuštěnou tašku. (No, vlastně na opuštěnou tašku se podezíravě dívám a nejsem, zaplaťpánbůh, sám.)

Jak ale skoncovat s terorismem? Dohody od stolu často nevycházejí. To nám ukazuje dlouhá historie ETA a IRA (a sobotní bomba na letišti na Ibize). A to jejich požadavky mají racionální jádro, o kterém se jednat dá! Jejich separatistické požadavky lze řešit.

Co však s takovou Al-Káidou? Když jejím cílem je boj proti Západním zemím a nastolení celosvětové islámské republiky?! S těmi asi domluva nebude možná. A já určitě nehodlám nosit turban a povinný výtisk Koránu.

Samozřejmě, pokud by tato problematika byla řešitelná od stolu, byl bych všemi deseti pro, ale zřejmě to tak jednoduché nebude.
Co tedy udělat?
Vystřílet všechny teroristy! Skvělá idea ovšem …. kdo to je?! Je těžké na někoho konkrétního ukázat a ještě mít důkazy. Ale čekat až ho potkáme s bombou také není ideální, že?
Tak vytipovat teroristické státy a ty, které teroristy podporují a ničit je! Jak to ale udělat a být lepší než teroristé? Jak vynechat civilní obyvatelstvo - všechny ty, co jen žijí v takové zemi a nejsou teroristy?

Jak tedy vyhrát válku, kde ani nevíte, kdo je nepřítel? To nevím. Vím jen, že něco se dělat musí. Nechci žít ve strachu o sebe a své blízké.
Je lidská přirozenost udělat vše pro své přežití. Buď zničí oni nás nebo my je.
Američané tedy mají pravdu, Bush a Blair mají pravdu, je třeba bojovat a terorismus potřít do základů.

Nebo existuje jiná cesta, jak dostat bomby z našich ulic a kaváren?

4695 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Takovéto děsivé věci se opravdu dějí v českém zdravotnictví... Čtěte příběhy konkrétních lidíTragédie antických rozměrů: Lidový vůdce Salvini zradou odstaven od moci. Conteho vláda dosazena z Bruselu. Přístavy se migrantům opět otevírají. Kdy italský kotel vybuchne?

Eurabia.cz

Poslanec SPD a zkušený ex-diplomat Kobza analyzuje krizi kolem útoků na saúdskoarabskou rafineriíDnešní Londýn - dav v černém zahalených muslimek oslavuje multikulturalismus

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Horší než Esmeralda! Výbuch ČT se show o ,,fake news": Trošku jde o Zdeňka TroškuPrů*er. Asi dojde na Zemanova slova. Šichtařová odhaluje skrytý problém
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění