Bomby mezi námi

Autor: Aleš Boháč | Publikováno: 3.7.2007 | Rubrika: Kulturní válka
Islam want to dominate

Jsme ve válce a týká se to nás všech. Terorismus vstoupil do našich životů a je přímým ohrožením.

Je lhostejno, o jaký druh terorismu se jedná. Zdali o separatistický (ETA, IRA), levicový (Rudé brigády, skupina Baader-Mainhofová) nebo mezinárodní (Al-Káida). Podstatou je, že cílem terorismu je vést útoky na civilní obyvatelstvo. Ženy, děti, staří, mladí - vše jedno. Každá oběť je dobrá.

Podle mezinárodního práva se nejedná o kriminální činy, ale o válečné! Zabíjení lidí totiž není cílem terorismu, to je jen prostředek - prostředek ke změně politické situace. A tím jsme zpátky na začátku u prosté věty: Jsme ve válce!

Denně jezdím okolo betonové zdi obepínající rádio Svobodná Evropa v budově bývalého parlamentu. Ano, to je spíše úsměvné - tuny betonu, ozbrojenci - uprostřed Prahy.

Kanystry benzínu a plynu s hřebíky uprostřed Londýna jsou však realita. Neumím si představit, že by se něco podobného dělo v Praze. Že bych se musel obezřetně dívat na každého v zimní bundě, na každé podezřelé auto nebo opuštěnou tašku. (No, vlastně na opuštěnou tašku se podezíravě dívám a nejsem, zaplaťpánbůh, sám.)

Jak ale skoncovat s terorismem? Dohody od stolu často nevycházejí. To nám ukazuje dlouhá historie ETA a IRA (a sobotní bomba na letišti na Ibize). A to jejich požadavky mají racionální jádro, o kterém se jednat dá! Jejich separatistické požadavky lze řešit.

Co však s takovou Al-Káidou? Když jejím cílem je boj proti Západním zemím a nastolení celosvětové islámské republiky?! S těmi asi domluva nebude možná. A já určitě nehodlám nosit turban a povinný výtisk Koránu.

Samozřejmě, pokud by tato problematika byla řešitelná od stolu, byl bych všemi deseti pro, ale zřejmě to tak jednoduché nebude.
Co tedy udělat?
Vystřílet všechny teroristy! Skvělá idea ovšem …. kdo to je?! Je těžké na někoho konkrétního ukázat a ještě mít důkazy. Ale čekat až ho potkáme s bombou také není ideální, že?
Tak vytipovat teroristické státy a ty, které teroristy podporují a ničit je! Jak to ale udělat a být lepší než teroristé? Jak vynechat civilní obyvatelstvo - všechny ty, co jen žijí v takové zemi a nejsou teroristy?

Jak tedy vyhrát válku, kde ani nevíte, kdo je nepřítel? To nevím. Vím jen, že něco se dělat musí. Nechci žít ve strachu o sebe a své blízké.
Je lidská přirozenost udělat vše pro své přežití. Buď zničí oni nás nebo my je.
Američané tedy mají pravdu, Bush a Blair mají pravdu, je třeba bojovat a terorismus potřít do základů.

Nebo existuje jiná cesta, jak dostat bomby z našich ulic a kaváren?

5332 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Klaun z Lidových novin vyzývá k potrestání Polska, ale Německo si může dělat co chceKdo dnes oslavuje socialistickou EU? Kdo buduje SSSR 2.0?Zajímavá osobnost ruské armády a bojovník s islámskými teroristy na KavkazeOd roku 1989 nás dojí a vyvádějí bohatství Česka mnohem víc než z RuskaTohle by v Maďarsku neprošlo! Česká televize dětem propaguje transgender, homosexualitu a LGBT

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czAmeričané se musí probudit a pochopit, že ztrácejí svoji zemi. Americké děti se učí nenávidět sebe, své rodiče a svou zemi

Eurabia.cz

Rakousko: Evropský azylový systém ztroskotal, musíme na hranice poslat armádu!Azylový systém selhává: Rakousko posílá na hranice vojáky!

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Karel Gott o Sametové revoluci: Přetvářka, útoky, zloba. Nikdy nezažil. Zlomili ho. Kryl, Havel, Kubišová…Tohle Piráti neuslyší rádi. Nová šéfka Rady seniorů se vyjádřila k jejich „vábení“ důchodců
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění