Bomby mezi námi

Autor: Aleš Boháč | Publikováno: 3.7.2007 | Rubrika: Kulturní válka
Islam want to dominate

Jsme ve válce a týká se to nás všech. Terorismus vstoupil do našich životů a je přímým ohrožením.

Je lhostejno, o jaký druh terorismu se jedná. Zdali o separatistický (ETA, IRA), levicový (Rudé brigády, skupina Baader-Mainhofová) nebo mezinárodní (Al-Káida). Podstatou je, že cílem terorismu je vést útoky na civilní obyvatelstvo. Ženy, děti, staří, mladí - vše jedno. Každá oběť je dobrá.

Podle mezinárodního práva se nejedná o kriminální činy, ale o válečné! Zabíjení lidí totiž není cílem terorismu, to je jen prostředek - prostředek ke změně politické situace. A tím jsme zpátky na začátku u prosté věty: Jsme ve válce!

Denně jezdím okolo betonové zdi obepínající rádio Svobodná Evropa v budově bývalého parlamentu. Ano, to je spíše úsměvné - tuny betonu, ozbrojenci - uprostřed Prahy.

Kanystry benzínu a plynu s hřebíky uprostřed Londýna jsou však realita. Neumím si představit, že by se něco podobného dělo v Praze. Že bych se musel obezřetně dívat na každého v zimní bundě, na každé podezřelé auto nebo opuštěnou tašku. (No, vlastně na opuštěnou tašku se podezíravě dívám a nejsem, zaplaťpánbůh, sám.)

Jak ale skoncovat s terorismem? Dohody od stolu často nevycházejí. To nám ukazuje dlouhá historie ETA a IRA (a sobotní bomba na letišti na Ibize). A to jejich požadavky mají racionální jádro, o kterém se jednat dá! Jejich separatistické požadavky lze řešit.

Co však s takovou Al-Káidou? Když jejím cílem je boj proti Západním zemím a nastolení celosvětové islámské republiky?! S těmi asi domluva nebude možná. A já určitě nehodlám nosit turban a povinný výtisk Koránu.

Samozřejmě, pokud by tato problematika byla řešitelná od stolu, byl bych všemi deseti pro, ale zřejmě to tak jednoduché nebude.
Co tedy udělat?
Vystřílet všechny teroristy! Skvělá idea ovšem …. kdo to je?! Je těžké na někoho konkrétního ukázat a ještě mít důkazy. Ale čekat až ho potkáme s bombou také není ideální, že?
Tak vytipovat teroristické státy a ty, které teroristy podporují a ničit je! Jak to ale udělat a být lepší než teroristé? Jak vynechat civilní obyvatelstvo - všechny ty, co jen žijí v takové zemi a nejsou teroristy?

Jak tedy vyhrát válku, kde ani nevíte, kdo je nepřítel? To nevím. Vím jen, že něco se dělat musí. Nechci žít ve strachu o sebe a své blízké.
Je lidská přirozenost udělat vše pro své přežití. Buď zničí oni nás nebo my je.
Američané tedy mají pravdu, Bush a Blair mají pravdu, je třeba bojovat a terorismus potřít do základů.

Nebo existuje jiná cesta, jak dostat bomby z našich ulic a kaváren?

5273 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníAktuálně nejčtenější
Čtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Pantene protlačuje agendu LGBT při komerční propagaci trans-genderového dítěte lesbických rodičů‚Snažte se být méně bílí,‘ převychovává Coca-Cola zaměstnance při rasistické indoktrinaci v antirasistickém hávu

Eurabia.cz

Srbsko je jedničkou v očkování - i občanů EUZe světa islámu - unikátní dílo českého experta na islám

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Předsedkyni TOPky se zvrhla debata o spolupráci s ODS. Tak, že to zaskočilo i násTen bývalý por*oherec... Dezinformátor. To není pro mě autorita! Ivan David ze seznamu lobbisty Jandy tvrdě účtuje
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění