Bomby mezi námi

Autor: Aleš Boháč | Publikováno: 3.7.2007 | Rubrika: Kulturní válka
Islam want to dominate

Jsme ve válce a týká se to nás všech. Terorismus vstoupil do našich životů a je přímým ohrožením.

Je lhostejno, o jaký druh terorismu se jedná. Zdali o separatistický (ETA, IRA), levicový (Rudé brigády, skupina Baader-Mainhofová) nebo mezinárodní (Al-Káida). Podstatou je, že cílem terorismu je vést útoky na civilní obyvatelstvo. Ženy, děti, staří, mladí - vše jedno. Každá oběť je dobrá.

Podle mezinárodního práva se nejedná o kriminální činy, ale o válečné! Zabíjení lidí totiž není cílem terorismu, to je jen prostředek - prostředek ke změně politické situace. A tím jsme zpátky na začátku u prosté věty: Jsme ve válce!

Denně jezdím okolo betonové zdi obepínající rádio Svobodná Evropa v budově bývalého parlamentu. Ano, to je spíše úsměvné - tuny betonu, ozbrojenci - uprostřed Prahy.

Kanystry benzínu a plynu s hřebíky uprostřed Londýna jsou však realita. Neumím si představit, že by se něco podobného dělo v Praze. Že bych se musel obezřetně dívat na každého v zimní bundě, na každé podezřelé auto nebo opuštěnou tašku. (No, vlastně na opuštěnou tašku se podezíravě dívám a nejsem, zaplaťpánbůh, sám.)

Jak ale skoncovat s terorismem? Dohody od stolu často nevycházejí. To nám ukazuje dlouhá historie ETA a IRA (a sobotní bomba na letišti na Ibize). A to jejich požadavky mají racionální jádro, o kterém se jednat dá! Jejich separatistické požadavky lze řešit.

Co však s takovou Al-Káidou? Když jejím cílem je boj proti Západním zemím a nastolení celosvětové islámské republiky?! S těmi asi domluva nebude možná. A já určitě nehodlám nosit turban a povinný výtisk Koránu.

Samozřejmě, pokud by tato problematika byla řešitelná od stolu, byl bych všemi deseti pro, ale zřejmě to tak jednoduché nebude.
Co tedy udělat?
Vystřílet všechny teroristy! Skvělá idea ovšem …. kdo to je?! Je těžké na někoho konkrétního ukázat a ještě mít důkazy. Ale čekat až ho potkáme s bombou také není ideální, že?
Tak vytipovat teroristické státy a ty, které teroristy podporují a ničit je! Jak to ale udělat a být lepší než teroristé? Jak vynechat civilní obyvatelstvo - všechny ty, co jen žijí v takové zemi a nejsou teroristy?

Jak tedy vyhrát válku, kde ani nevíte, kdo je nepřítel? To nevím. Vím jen, že něco se dělat musí. Nechci žít ve strachu o sebe a své blízké.
Je lidská přirozenost udělat vše pro své přežití. Buď zničí oni nás nebo my je.
Američané tedy mají pravdu, Bush a Blair mají pravdu, je třeba bojovat a terorismus potřít do základů.

Nebo existuje jiná cesta, jak dostat bomby z našich ulic a kaváren?

4563 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI? Pane Fialo, že se nestydíteODS zTOPkovatěla a likviduje poslední stopy své pravicovostiStudenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva Decroix

euPortal.cz

Andrej Babiš: Euro musí být klíčové téma pro jakoukoliv budoucí vládu. Nechápu, proč to politici konečně nepochopíAustralan povraždil lidi v mešitě. Ovšem media již neřeknou, že v této mešitě verbovali muslimy pro džihád proti nevěřícím

Eurabia.cz

Rvou se čeští muslimové o peníze původně určené islámským teroristům v Sýrií??!Okamura vyzval českou pilicií, aby nevydávala muslimům povolení vlastnit zbraně. Okamura opět i upozornil na radikalismus českých muslimů

FreeGlobe.cz

Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomovýBílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Docent Ševčík: EU je někdy totalitnější než Čína. Co chce NATO? Nesouhlasím. Na Havlova slova naše firmy doplatilyVyloučení z ODS jako záměr. A v pravý čas úder na Babiše... Známá advokátka předkládá dosud nevídaný scénář kolem Klause juniora
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění