Chávez se zastává Íránu ohledně jeho jaderného programu

Autor: Odjinud | Publikováno: 30.6.2007 | Rubrika: Ostatní
chavez

Venezuelský prezident Hugo Chávez při soukromé návštěvě Londýna vyjádřil přesvědčení, že se Írán svým jaderným programem nesnaží tajně získat atomovou bombu, jak tvrdí západní státy v čele s USA.

“Nevěřím, že Spojené státy nebo kdokoli jiný má právo zakazovat nějaké zemi mít jadernou energii. Jsem si jistý, že Íránci nevyvíjejí jadernou zbraň,” řekl nejvyšší venezuelský představitel na tiskové konferenci na londýnské radnici.

Poukázal na to, že jadernou energii má mnoho zemí. Varoval, že jakýkoli vojenský zásah proti Íránu zvýší cenu za barel ropy ze současných asi 70 nad 100 dolarů. Zdůraznil, že mezinárodní společenství se musí snažit zabránit podobnému konfliktu, přičemž významná role v tom podle něj přísluší Evropě.

Radikální levicový politik Chávez, který přijel podle agentury AP do Evropy podpořit zdejší sociální hnutí, dále oznámil, že hodlá poskytnout zdarma nebo levně topný olej chudým obyvatelům Londýna. Jeho vláda prý o tom bude brzy jednat s britskými rafineriemi. Tento záměr, a to i pro chudé jiných evropských měst, již vyjádřil v sobotu na shromáždění nevládních a sociálních hnutí ve Vídni.

Chávez si proti sobě poštval západní vlády, když ve Venezuele posílil státní kontrolu nad ropným průmyslem a sblížil svou zemi s komunistickou Kubou. Venezuelský prezident před časem označil Blaira kvůli jeho spojenectví s americkým prezidentem Georgem Bushem za “figurku imperialismu”.

Levicově zaměřený londýnský starosta Ken Livingstone však prý uvítal Cháveze prohlášením, že jeho nástup k moci koncem 90. let byl “nejlepší zprávou z Latinské Ameriky v posledních letech”. Starosta si za přijetí Cháveze na radnici vysloužil ostrou kritiku ze strany radních z řad konzervativní opozice, dodala AP.

Kromě toho také Chávez pravdědobně dodá Íránu 21 stíhaček F-16, a pokud mu USA nedodají na tato letadla náhradní díly, dodá je i Kubě. Ne že by šlo o něco závažného, Írán by jinak mohl bez problémů nakoupit v Rusku, ale byla by v tom jistá ironie, kdyby íránci mohli válčit proti američanům pomocí jejich techniky.

www.pravdaoislamu.cz

5554 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

A tak zme se opět stali pitomcama, jako už mnohokrat, tentokrat ovšem před očima celeho světa...Ale aji ta prostytutka, kera prodava sama sebe, za to dostane jakusik protihodnotuChcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Akce Vrbětice byla "konzultována" spíše s USA než s EUArgentina spouští výrobu Sputniku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Generál Šándor: Čuk a Gek ve Vrběticích? Desítky kilo výbušnin. Musel pomoct místní. Info, časy, trasa, to nepíšou v novinách. Ukažte papír, leží u násNátlak z žumpy ČT. Xaverovi bouchly saze a vyhlásil válku
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění