Vládní skutečnosti nebo občanské mýty a iluze (2)

Autor: Jindřich Tichý | Publikováno: 6.6.2007 | Rubrika: Politika
Volby

Je přece dávno jasné, že v dnešní době už dávno ani jedna ze stran ucházejících se o moc nikdy nevyhraje volby tak výrazně, aby mohla vládnout sama a je dávno jasné, že pokud se mají uchovat naše vládnoucí mocenské pozice v tomto státě, je třeba, abychom se jako nejsilnější strany domluvily na rozdělení moci. My, hlavní strany musíme nejprve voliče připravit a naučit takovou fůzi strávit s ideou, že jiné řešení není.
( z českého deníčku vládní mafie ).

Z dlouhodobého hlediska je logické a zákonité, že neustále rostoucí nespokojenost občanů může vést jen ke dvěma výsledkům. Buď přeroste nespokojenost občanů v revoluční kroky a s mocenskou mafií si vyřídí své účty anebo dříve či později budou muset vládnoucí mafie nastolit místo skryté diktatury otevřenou, aby se udržela u moci a revoluční kroky přijdou stejně, jenom o něco později.
( z českého deníčku hodně „nasraného“ občana )

Tentokrát ze zdravotnictví v Českém Kocourkově.

Když občané poslouchali před volbami válku mezi Julínkem a tehdejším ministrem Rathem, nikdo nepochyboval o tom, že za škodnou, politického pomatence a toho nenáviděného byl právě Rath. A mysleli si to sborem snad všichni od bohatých až po bezdomovce a že Julínek jim je příslibem lepší budoucnosti.

Nevím proč dnešní ministr Julínek dělá všechny nepopulární kroky, které dělá, ale ministra Julínka lze dnes označit zcela právem za zázračně schopného čaroděje. Jestli jsme Ratha tehdy označili přirovnáním k čaroději Sarumanovi, převlečeného naoko za Gandalfa ze slavné trilogie Pána prstenů, za co či koho označit dnes Julínka?

Julínkovi se totiž povedlo vyčarovat naprosto nemožné. Co to je? Julínek totiž dokázal vyčaroval zdánlivě naprosto nemožnou věc a to rehabilitaci již totálně odepsaného Ratha a jeho znovuzrození.

Čím to je, že vedení ODS jedná od voleb naprosto sebedestrukčně? Argument o tom, že je nezbytně nutné ihned opravovat právě tento státní rozpočet (navíc naprosto pofiderním návrhem reforem z dílny Kalouskovic KDU-ČSL) je jako hlavní bod spásy této země naprosto povrchní a neudržitelný. Pan Julínek tomu dodává třešničku.

Julínek společně s ostatními resorty oznámil mnohá svá stanoviska, plány a změny. Všechny však vedou k tomu, aby z voličské základny ODS vyhnala svou dávku voličů. Pokud tedy splní každé ministerstvo svými kroky svou dávku odpuzení voličů, zůstane ODS brzy pouze skalních 8-10% voličů a nebude to dlouho trvat. Proč to dělají?

Ale vraťme se k Julínkovi a jeho dílu sebedestrukce. To, za co byl kritizován Rath, tedy doplatky v lékárnách, Julínek nejen nezrušil a ale ještě více znásobil a prohloubil. Problematika je skutečně složitější, proto ji obyčejní občané chápou jednoduše po svém a to se dá shrnout do jedné věty „Vždyť Julínek znásobil Rathovo svinstvo s doplatky na druhou.„
A dále … Rath chtěl doplatky za léky, Julínek chce doplatky za léky i návštěvu u doktorů.

Jenomže, ať už zdravotnictví doplatky potřebuje nebo nikoliv, Julínek, stejně jako Rath i vlády nechápou jeden zásadní fakt, že lidé celý problém vidí jinak. Lidé mají jednodušší rovnici „

„ Vlády, chcete po nás vysoké zdravotní daně, my je platíme, chápeme, že je vše dražší, takže i zdravotnictví potřebuje více peněz, takže zdražujete všude možné i nemožné, ale zapomínáte na to, že výdělky, příjmy i důchody většiny lidí nejsou v poměrech stále stejné, ale horší. „

I ten blbec chápe, že neustále zdražování pouze na jedné straně vůbec žádný problém ani v jednom z resortů nevyřeší, jen problém odsune a v důsledku prohloubí. Každý blbec také chápe, že pokud nebudou opraveny skutečné základní chyby systému celého českého státu, nepomůže nic z těchto rádoby reforem pro oko na krátký čas a každý blbec chápe, že tyto pseudo-reformy jsou pouze a jen dalším tunelem a podvodem na kapsy a existenční životní podmínky občanů.

Musí to být jasné i Julínkovi, přesto přijímá opatření, která dlouhodobě nic nevyřeší. Julínkovi také musí být jasné, že v této politické krizové situaci impotentní vlády ODS přijdou velmi brzo volby a přesto Julínek destrukčně vyhání z řad příznivců ODS nejen důchodce, ale i často či dlouhodobě nemocné a v neposlední řadě dokonce celé rodiny s dětmi.

Proč a čím? Myslí si snad Julínek, že když „ nasere „ jinak „ směšnými doplatky za návštěvu u lékaře od lidí jinak plně platících zdravotní a sociální dávky, vyřeší tím problém ve zdravotnictví?

Důchodců je požehnaně a bylo jich nemálo, co hlas dalo ODS, mezi invalidy, dlouhodobě nemocnými bylo voličů ODS rovněž nemálo ( a je to sakra početná skupina obyvatel ) a rodin s dětmi, zejména v sociálně slabé oblasti je rovněž slušný počet.

Závěr faktů pro příští volební preference se jako obvykle zúží na:
„zdravotnictví to nezachránilo, problémy jsou stále trvalé, důvěra v ODS a Julínka je v nenávratnu, Kalouskovo KDÚ-ČSL (které vlastně pochybnou reformu vymyslelo) sklidí body, protože chce maminkám ušetřit poplatky a lidé budou volit levici.

Pane Julínek, Váš výkon, notně podporovaný Vaší vládou, můžete podpořit ještě nápěvkem ruských mužiků, táhnoucích po nekonečném Donu lodě, „ Ej uchněm „, leč nic Vám to nebude platné. Vaše politika nakonec nepomůže ani lidem, čekajícím na kvalitní zdravotnictví, ani zdravotnímu rozpočtu, nepomůže ani úspěšnosti ODS a po příštích volbách k naprostému selhání ODS si můžete říkat, že jste jeden z dvanácti měsíčků, kteří pomohli propadem ODS vrátit Čechy o padesát let zpátky do rukou socialismu a ČSSD.

Vážený pane Julínek, pouze na závěr, abychom se nedrželi pouze kritiky, jeden návod jak vyřešit problém neustále dražšího zdravotnictví a nejen toho je. Tlačte na vládu a své soudruhy, že ryba smrdí od hlavy a stromy hnijí od kořene.

I tomu poslednímu blbci v této zemi je totiž jasné, že nejprve musí v tomto státě dojít k nápravě skutečných občanských příjmů a výdělků nejméně na dvojnásobek a teprve poté můžete zdražovat různé státní, tedy i zdravotní služby a poplatky na takovou míru, aby to na ně, tedy i na zdravotnictví stačilo.

Na všechno totiž musí být prostředky. Jenomže výchozím základním zdrojem těch prostředků není státní rozpočet, tak jak si Vaše vláda svévolně či nablble vykládá, ale občan a jeho finanční možnosti, které ten státní rozpočet živí. Nemají-li občané dost peněz pro svůj život, nemají tím logicky ani na to, aby to stačilo na potřebu státních daní do rozpočtů. Potom tam totiž nikdy nemůžete vybrat dost, aby to stačilo. To jsou kupecké počty, leda byste si i vy mysleli, že občan je bezedná studnice zlata a že občan je nekonečný zdroj vašich nablblých ideologií.

Občané od vlády ODS, tedy i od vás pane Julínek totiž očekávali úplně něco jiného. Pokud Vaše vláda není schopna plnit očekávání občanů, neměla se vůbec sestavovat a ODS se měla nadále ucházet čestně a přímo o takové příští volební vítězství, kde by byla své sliby občanům schopna splnit. Zůstali by Vám voliči, mnozí by přibyli a tato země by měla šanci.

Vaše politika současného vedení ODS Vás o voliče destrukčně připravuje a žene tuto zemi do rukou Paroubků a Rathů, případně do rukou budoucí mafiánské koalice ODS a ČSSD. Jenomže na takové mafiánské spojení Vám lidé v této zemi nejspíš „ serou „.

Pan Julínek se na mne může zlobit za tyto věty, stejně jako za ony vulgarismy. Může mne ignorovat a myslet si cokoliv. To je nepodstatné. Rozhodnou otázkou ve věci je a zůstane, kolik lidí si v této zemi myslí to samé nebo něco podobného. A je jenom na vedení ODS a panu Julínkovi, jestli zůstanou ignorantní či hluší, nebo je to přivede k zamyšlení.

2957 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Objevuje se u nás stále větší počet osob zahalených v islámských nikábech?Evropská unie je škůdcem, parazitem, vrahem a rakovinou Evropy. Pokud chceme, aby Evropa přežila, musíme zrušit totalitní neomarxistickou instituci s názvem Evropská unie

Eurabia.cz

Miliardový byznys s ilegální imigrací a uprchlíky. Reportáž italské TV ukazuje pravdu o migraciVzdělání ve Švédsku rapidně upadá. Například mnozí švédští policisté neumějí psát

FreeGlobe.cz

Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?Tyranie pánů sociálních sítí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Odstranění pomníku maršála Koněva z náměstí Interbrigády je vítězstvím fašizmu v naší zemiLubomír Zaorálek, jedna z nejchmurnějších postav ČSSD, kterého v době jeho ministrování zahraničních věcí nazval lid oranžovým Schwarzenbergem...

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Markéta Šichtařová ztrhala portfolio Jourové: Evropské hodnoty? Na nich se s komunisticko-ekoteroristickou Evropskou komisí vůbec neshodnuTak se mi zase ozval... Pohlavní údy a konečníky létaly! Ivan Vyskočil se znovu střetl s mužem, který mu nabízel milion za odmítnutí vyznamenání od Zemana
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění