Muslimové hrozí Evropě - vraždí už i v Nizozemí

Autor: Richard Zatloukal | Publikováno: 7.11.2004 | Rubrika: Zamyšlení
Muslimové

Když připravoval nizozemský režisér Theo van Gogh dokument o zavražděném nizozemském pravicovém politikovi Pimovi Fortuynovi, netušil, že se zanedlouho bude muset vydat stejnou cestou. Za jeho jiný film, Poddanost, jej druhého listopadu v ranních hodinách usmrtil člen jedné teroristické organizace, Maročan s nizozemským občanstvím. Několik bodných a střelných ran…

Útočník byl na místě zadržen a bude obviněn z vraždy a terorismu. Policie dále zadržela několik dalších členů jeho organizace. Ayaan Hirsi Ali, nizozemská politička a autorka scénáře k filmu, byla vzata pod policejní ochranu.

Film měl upozornit na problém násilí, páchaného mezi muslimy na ženách. Ayaan v něm zpracovala svůj vlastní životní příběh. Bitím a mučením byla nucena k sňatku. Mimochodem, kdyby nějaký multikulturalista zase tvrdil, že chovat se krutě k ženám je mezi muslimy výjímečné, můžu ho například upozornit na to, že jen minulý rok bylo ve Francii tajně obřezáno 30 000! děvčátek. (Což většinou znamená, že jim byl odstraněn klitoris a část stydkých pysků, aby při sexu v budoucnosti necítily rozkoš a nebyly nevěrné).

Van Gogh tím, že na tyto problémy upozornil, „strašlivě urazil islám“, a tedy „zasluhoval smrt“. Samozřejmě nelze podle činu jednoho člověka posuzovat celou komunitu. Nizozemští imámové také vraha veřejně odsoudili. Ale to, nakolik je tento čin ovlivněn názory a chováním většiny členů této komunity, a nakolik není mezi nimi ojedinělý, to už o něčem vypovídá.

Podobný druh terorismu je pro islám v dnešní době typický. Problémem není jen jedna velká organizace typu Al-Kaidy. Vraždících skupinek a osamělých fanatiků je totiž mnoho, někdy spolupracují, někdy se vůbec neznají. Al-Kaida byla pouze nejaktivnější. Je velmi těžké je vystopovat a pozabíjet. Američané můžou zlikvidovat Al-Kaidu, ale mnoho nám tím nepomůžou. Pouze se z Usámy stane svatý mučedník a nějaká jiná organizace postoupí na její místo.

Tohle například trápí Salmana Rushdieho. Nikdo po něm oficiálně nejde. Fatwu nad ním vynesl muž, který je již dávno mrtvý. Irán sám neposílá vrahy, ale fatwa platí, a mezi muslimy se najde mnoho horkokrevných mladíků, kteří by si rádi zasloužili „ráj a 72 krásných hurisek“ k tomu. Útoků přímo na Rushdieho se mnoho neuskutečnilo. Pro tyto „bojovníky“, vesměs chudáky z ulice není snadné obalamutit britskou tajnou službu, a zjistit, kde se spisovatel momentálně nachází. A tak to odnáší Salmanovi spolupracovníci. Byl zavražděn jeden z nakladatelů jeho díla, vybuchla nálož v hotelu, o kterém se tvrdilo, že v něm Rushdie zrovna přespává.

Celý islámský svět je plný takovýchto malých bojůvek, co čas od času uskuteční nějaký menší výbuch, nebo zmasakrují pár evropských turistů. Jako třeba Islámská armáda Aden-Abyan v Jemenu. Popřípadě si najdou muslimského renegáta a uříznou mu hlavu….Mnoho jich operuje v Egyptě, mnoho v Alžírsku, v Iráku, Indii….No a jak je vidět, dnes i v Evropě. Bohužel, muslimové jsou přirozenou živnou půdou pro podobné škůdce. Není to jen náhoda, že v mnoha islámských státech stále hrozí, že se fundamentalisté chopí moci (Alžírsko), nebo tam alespoň stínají za odpadlictví od islámu, či pokutují ženy s odhaleným obličejem. Tyto věci jsou možné proto, že podstatná část islámské společnosti je jim stále příznivě nakloněna. A ti, co odcházejí do Evropy, před tím sice někdy prchají, ale často jsou to ti, kteří by podobné poměry rádi viděli i u nás. Theo van Gogh je toho důkazem.

8084 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Existuje mnoho nevysvětleného kolem 11. září a v průběhu osmnácti let od útoku nevysvětlené ještě přibylo. Není jen shodou okolností, že přes 4 tisíce poškozených onemocnělo rakovinou?Kdo si myslel, že se nás problém islámského fanatismu a džihádismu bezprostředně netýká, byl velmi rychle vyveden z omylu

Eurabia.cz

Politicky nekorektní vtipy o islámu, migraci a EU aneb Již brzy zakázané a trestné?Heslo Evropského parlamentu: "Národní suverenita je kořenem nejhroznějšího zla naší doby."

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Švédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....Agent CIA promluvil: Šokující informace o tom, jak globální elita týrá děti a zneužívá je na satanistické rituály

ParlamentniListy.cz

Bomba: Babiš navrhuje zrušit poplatek pro ČT. V tomto případě…Podříznu tě! „Mašínové si zaslouží úctu,“ uvedl expert. Zabíjeli, ale... A pak se děly věci
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění