Topolánek už poslední šanci měl …

Autor: Jindřich Tichý | Publikováno: 18.5.2007 | Rubrika: Politika
Topolánek

Topolánek jako předseda ODS i současné impotentní vlády už svou poslední šanci měl a promrhal ji koncepčně a historicky skutečně nesmyslně nic neřešící, hloupou a spekulativní politikou.

Před volbami padlo mnoho slov a názorů. Padla i mnohá varování na adresu současného vedení ODS, že už dávno není doba na politické spekulace a pletichy. Padla varování, že mnozí budou volit ODS a jejich program již jako poslední šanci důvěry v politiky a jejich sliby a pokud nedojde k naplnění slibů, že to bude konec ODS jako možné hlavní a vítězné politické strany a že pokud současné vedení ODS zradí důvěru svých voličů, srazí to ODS na okraj politické moci v této zemi. Důvěra voličů není neomezená.

Současné vedení nám předvedlo jak rvačka o koryta vypadá i kdyby po nich měla zůstat potopa. Jejich hrabivý boj o moc a vládu, i kdyby měla být impotentní, nás přivedla do ještě horších situací než před tím.

Topolánek přesto, že mu muselo být jasné, že s takovouto vládou žádný program ODS realizovat nepůjde, vládu přijal, sestavil slepenec sloužící jen k vystupňování politických válek k ničemu a de facto podvedl své voliče i vlastní stranu s jejím programem.

Sám Topolánek, a nejen on, byl mnohokrát před volbami upozorňován na téměř jistý budoucí scénář a opakovaně reagoval, uváděl, že on jedná transparentně. Ano, transparentně vede jedinou, snad pravicovou, stranu do propadliště dějin. Dělá to vědomě? Byl varován před hrou škatulata hejbejte se, vlk se nažere, koza zůstane celá, byť by zadlužená. Dopadlo to tak.

Proč Topolánek vůbec přijal návnadu sestavit impotentní vládu? Proč Topolánek neprovedl jedinou strategicky a koncepčně možnou věc a tou byly předčasné volby? Žárlivě se staral, aby se vedle ODS na naší politické scéně neuchytila i jiná, byť malá pravicová strana, žárlivě se staral, aby v ODS před volbami nepadlo příliš moc „jasných“ slibů všem vrstvám obyvatel této země, žárlivě se staral, aby do voleb udržel důvěru voličů. Dál už ji nepotřebuje?

Chování a strategie po volbách je však už jiná káva. Hlavně, že se začne třeba zdaněním vypalování CD. Většina národa přežívá na hranici existence schopnosti, ale začne se s poplatky za léky, že? Kdyby přece jen přišly nové volby, bylo přece potřebné zavčasu nahnat voliče, nemocné a důchodce zpět do řad ČSSD, co pane Topolánku.

Očekávání voličů, že budou nejprve a především přijata účinná opatření k tomu, aby si většina národa mohla prací pro sebe zlepšit své životní podmínky jsou ty tam. Zrušení minimální daně, které ODS slibovala ihned je to tam. Zrušení dalších daní je také v nenávratnu. Topolánku, vyčůrané řešení, že vláda daně sníží, ale místní radnice je může x krát zase lokálně zvýšit není snížení daní, ale vychcánkovství prvního stupně. A kde je třeba očista zaplevelených českých právních norem a další a další?

Pane Topolánku, vždyť Vám muselo být jasné, že žádný ze slibů impotentní vláda nebude moci splnit. Co Vás vedlo k tomu, abyste z politického patu připravoval katastrofu? Pane Topolánku, není to spíše hra jak naučit národ zvyknout si na nevyhnutelnost budoucího kompromisu velké koalice s ČSSD styl Bém, Paroubek? Co to hrajete s voliči za hru? Poslední šanci jste měl, poslední šanci důvěry jste promarnil. Bohužel nejen sobě.

www.virtually.cz

4117 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Glosy: O zahraniční politice a Andrejově beztrestnostiNaděje pro Izrael? Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström odstupujeZe zápisníku demonstrantaO co jde v případu Koněv? Veřejná služba? Ne, propaganda!

euPortal.cz

Pomozte, prosím, bránit Vaše blízké, Vaše domovy a naši vlastPozdně komunistický režim nás chránil před jinými totalitami - ekologickou a multikulturní. Na konci socialistického režimu ale došlo k tomu, že estébácké kádry se dokázaly dohodnout se Sorosovými lidmi

Eurabia.cz

Orbán elegantně setřel notorického opilce a šéfa EU: Lucembursko? A co ten národ dokázal? Na co může být hrdý?Socialisté s vedením EU otevřeli italské přístavy a již mají úspěšné výsledky: Nový africký uprchlík zneužil desetiletou holčičku

FreeGlobe.cz

Černý raper integrovaný v Evropě vyzývá k zotročení a zabíjení bělochů (+ video)Špiclovali Židi Trumpa a nasadili na něj odposlechy?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Krutá nemoc Karel Gotta. Pražská kavárna a ubožáci na FB si mohou opět do mistra kopnoutJako republika jsme Koněva prohráli

eOdborar.cz

Výsledek snahy EU zničit průmysl slaví úspěch. V českých firmách začalo masové propouštěníŠvédští policisté neumí číst a psát. Výsledek inkluze a úpadku vzdělání ....

ParlamentniListy.cz

Plukovník Šlachta promluvil. I o kauze Nagyová. Mnohým se to nebude líbitA Petříček mlčí! Tereza Spencerová žaluje Západ za jatka, o kterých se mlčí. Jde i o Trumpa. A o vás
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění