Topolánek už poslední šanci měl …

Autor: Jindřich Tichý | Publikováno: 18.5.2007 | Rubrika: Politika
Topolánek

Topolánek jako předseda ODS i současné impotentní vlády už svou poslední šanci měl a promrhal ji koncepčně a historicky skutečně nesmyslně nic neřešící, hloupou a spekulativní politikou.

Před volbami padlo mnoho slov a názorů. Padla i mnohá varování na adresu současného vedení ODS, že už dávno není doba na politické spekulace a pletichy. Padla varování, že mnozí budou volit ODS a jejich program již jako poslední šanci důvěry v politiky a jejich sliby a pokud nedojde k naplnění slibů, že to bude konec ODS jako možné hlavní a vítězné politické strany a že pokud současné vedení ODS zradí důvěru svých voličů, srazí to ODS na okraj politické moci v této zemi. Důvěra voličů není neomezená.

Současné vedení nám předvedlo jak rvačka o koryta vypadá i kdyby po nich měla zůstat potopa. Jejich hrabivý boj o moc a vládu, i kdyby měla být impotentní, nás přivedla do ještě horších situací než před tím.

Topolánek přesto, že mu muselo být jasné, že s takovouto vládou žádný program ODS realizovat nepůjde, vládu přijal, sestavil slepenec sloužící jen k vystupňování politických válek k ničemu a de facto podvedl své voliče i vlastní stranu s jejím programem.

Sám Topolánek, a nejen on, byl mnohokrát před volbami upozorňován na téměř jistý budoucí scénář a opakovaně reagoval, uváděl, že on jedná transparentně. Ano, transparentně vede jedinou, snad pravicovou, stranu do propadliště dějin. Dělá to vědomě? Byl varován před hrou škatulata hejbejte se, vlk se nažere, koza zůstane celá, byť by zadlužená. Dopadlo to tak.

Proč Topolánek vůbec přijal návnadu sestavit impotentní vládu? Proč Topolánek neprovedl jedinou strategicky a koncepčně možnou věc a tou byly předčasné volby? Žárlivě se staral, aby se vedle ODS na naší politické scéně neuchytila i jiná, byť malá pravicová strana, žárlivě se staral, aby v ODS před volbami nepadlo příliš moc „jasných“ slibů všem vrstvám obyvatel této země, žárlivě se staral, aby do voleb udržel důvěru voličů. Dál už ji nepotřebuje?

Chování a strategie po volbách je však už jiná káva. Hlavně, že se začne třeba zdaněním vypalování CD. Většina národa přežívá na hranici existence schopnosti, ale začne se s poplatky za léky, že? Kdyby přece jen přišly nové volby, bylo přece potřebné zavčasu nahnat voliče, nemocné a důchodce zpět do řad ČSSD, co pane Topolánku.

Očekávání voličů, že budou nejprve a především přijata účinná opatření k tomu, aby si většina národa mohla prací pro sebe zlepšit své životní podmínky jsou ty tam. Zrušení minimální daně, které ODS slibovala ihned je to tam. Zrušení dalších daní je také v nenávratnu. Topolánku, vyčůrané řešení, že vláda daně sníží, ale místní radnice je může x krát zase lokálně zvýšit není snížení daní, ale vychcánkovství prvního stupně. A kde je třeba očista zaplevelených českých právních norem a další a další?

Pane Topolánku, vždyť Vám muselo být jasné, že žádný ze slibů impotentní vláda nebude moci splnit. Co Vás vedlo k tomu, abyste z politického patu připravoval katastrofu? Pane Topolánku, není to spíše hra jak naučit národ zvyknout si na nevyhnutelnost budoucího kompromisu velké koalice s ČSSD styl Bém, Paroubek? Co to hrajete s voliči za hru? Poslední šanci jste měl, poslední šanci důvěry jste promarnil. Bohužel nejen sobě.

www.virtually.cz

4681 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Amerika bude ve válce zničena, ví to obyčejní Američané? Rozumí ten pitomec vládnoucí ve Washingtonu tomuto  jazyku?Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?

Eurabia.cz

Akce Vrbětice byla zřejmě "konzultována" spíše s USA než s EUArgentina spouští výrobu Sputniku

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Takto mluvit s Ruskem nemá smysl, ozvalo se z Moskvy. A to ještě netušili, co schválí český SenátUmělci mluví: „Rusko nás obsadí za 23 minut, do pr...” sekl Ivan Vyskočil. Jiní naženou Kremlu hrůzu
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění