reklama

Prý to je desinformace. No a teď je to skutečnost. EU tvrdě zdaní život obyčejných lidí

Autor: Ivan David | Publikováno: 15.7.2021 | Rubrika: Ekonomika
EU - totalita

Nastal čas rozšířit Hnutí žlutých vest do ČR a ostatních členských států EU. Evropská komise schválila plán na zdanění domácností a dopravy cestou povinného nákupu povolenek na emise oxidu uhličitého. Novou daň označovanou jako ETS by měly v cenách topiv platit domácnosti, které k vytápění používají uhlí nebo plyn. Bez ohledu na to, jestli si topí ve vlastním kotli, nebo odebírají teplo a teplou vodu z městské teplárny. I na ně se má totiž vztahovat povinnost platit daň za vypouštění kysličníku uhličitého.


Komise v balíčku 14 změn různých nařízení schválila rovněž zvýšení daní z motorových paliv. Systém obchodování s povolenkami na vypouštění CO2, který byl doposud užíván je velkých průmyslových znečišťovatelů jako ocelárny, má být podle Komise rozšířen i na dopravu. Do cen pohonných hmot by nově měla být započítána nová daň, kterou budou platit spotřebitelé, ale finanční úřady ji budou odvádět rovnou do Bruselu. Výnos obchodování s povolenkami – s těmi průmyslovými i od domácností a z dopravy – má být příjmem rozpočtu EU.


Když jsem na této stránce před rokem varoval, že Komise připravuje zdanění domácností formou povinného placení ETS, označovali mě Piráti a různé neziskovky zabývající se cenzurou pod rouškou „ověřování faktů“ za dezinformátora. Jsem zvědav s jakými argumenty přijdou nyní. Text balíčku daňových opatření o vytahání peněz z rodinných rozpočtů do rozpočtu EU totiž zveřejnil probruselský web Euroactiv, který získal plnění znění nových daní navrhovaných Komisí. Zveřejnil i pasáže, kde Komise přiznává, že nové daně nejtvrději dopadnou na chudší domácnosti, u nichž výdaje za bydlení, energie a dopravu tvoří větší procento rodinných rozpočtů než u majetných.


Euractiv dokonce přinesl informaci i o tom, jak hodlá Komise vybrané peníze použít. Na kompenzace formou dotací do zateplování budov nebo ekologičtějších systémů vytápění má jít POUHÁ PĚTINA výnosů daně ETS od domácností. Celých 80% výnosu daně má jít na splácení dluhu ve výši 750 miliard eur, který EU nadělala v rámci Fondu obnovy. Za půjčené peníze, která mají splácet domácnosti, přitom Komise hodlá v rámci Zeleného údělu dotovat budování nových fotovoltaických a větrných elektráren, výstavbu 5G mobilních sítí a dobíjecích stanic pro elektromobily.


Jimi chce Komise nahradit klasická auta se spalovacím motorem do roku 2035. Podle balíčku opatření, které Komise schválila, má být po roce 2035 zakázán prodej klasických automobilů a autobusů na unijním trhu. Po zveřejnění zprávy o chválení „zelenoúdělového daňového balíčku“ varovali i bankovní analytici před vlnou drastického zdražování, které by nové daně způsobily, pokud by je schválili Evropský parlament a Rada. Dopředu avizuji, že hodlám spolu se členy frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i europoslanci zvolení v ČR za SPD, hlasovat proti těmto šíleným návrhům.


Před schválením balíčku opatření varoval i francouzský poslanec Pascal Canfin z vládní strany En Marche prezidenta Emmanuela Macrona. „Neudělejte chybu, když rozšíříte trh s uhlíkem na vytápění a paliva. Ve Francii jsme to už zkoušeli a přineslo nám to akorát Žluté vesty“, řekl  Canfin francouzské pobočce Euroactivu. 


Balíček nových daní, které by spotřebitelé v zemích EU měli platit rovnou do Bruselu, je velmi podobný tzv. ekologické daňové reformě, kterou se v letech 2018 a 2019 ve Francii pokoušel prosadit úřadující prezident Macron. Na odpor se mu postavilo hnuté Žlutých vest, které po celé Francii při demonstracích podpořily miliony občanů. Na Žluté vesty, s nimiž demonstrovali v mnoha městech statisícové davy, vláda nasadila nejen policii, ale i armádu. Při brutálních střetech mezi demonstranty a policií s vojáky bylo zraněno víc než 1.700 protestujících (z toho 16 s doživotními následky) a zhruba tisíc policistů. Macronova vláda nakonec musela ekologickou daňovou reformu, která by dramaticky zvýšila životní náklady, zrušit. Přiměla ji k tomu generální stávka vyhlášená odboráři po smrti dělníka, který byl cestou z práce zasažen do hlavy gumovým projektilem vystřeleným policistou zasahujícím proti demonstrantům.


Několik dní poté, kdy francouzský prezident Macron podepsal narychlo parlamentem schválený zákon, jimž byla ekologická daňová reforma zrušena, vstoupila do středu zájmu sdělovacích prostředků švédská záškolačka Greta Thunberg. Po její roční kampani Komise schválila plán nazvaný Zelený úděl. Evropská rada krátce poté schválila i Víceletý rozpočtových rámec EU pro léta 2020 až 2027, podle nějž mají být sníženy dotace zemědělcům a chudším státům na infrastrukturu, proto, aby mohla být více dotována výstavba větrných a solárních elektráren a výstavba dobíjecích stanic pro elektromobily.


Ve Francii Žluté vesty dokázaly v národním měřítku zatavit ožebračování chudých a střední třídy. Nyní nastal čas rozšířit Hnutí žlutých vest do ostatních členských stát EU. Včetně ČR.

Nebuďme otroky Západu ani Východu!

Buďme suverénní zemí. Západ civilizačně upadá a my toto v České republice nechceme! Prosím podpořte nás v našem úsilí informovat a probudit českou veřejnost, aby jsme tomuto zabránili v našem domově!

Podpořte nás v bojí i za vaši bezpečnou budoucnost!

Jak nám můžete pomoci?

Sdílejte naše články.

Nebo finančním darem:

Číslo účtu: 2700168305 / 2010, Fio banka a.s., Variabilní symbol: 002
Ze zahraničí: IBAN: CZ2320100000002700168305, BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX
 
Případně kupte knihy u našeho spolupracujícího e-shopu a šiřte je mezi přátelí:
Ohrožená Evropa: Rodící se krize
Německý terorismus v Československu: Krvavý podzim 1938 v Čechách a na Moravě
Jak nás Západ okradl o naš zlatý poklad: Kam zmizel zlatý poklad republiky
Češi jako trojský kůň USA v Evropě? Zpravodajská služba - Vyšší forma diplomacie

Jak novináři manipulují
Politický nekorektní životopis aneb účtování s Mohamedem
Súmrak európskej civilizácie - Barbari sa zmocňujú Európy

Klíčová slova: socialismus  | marxismus  | národní zájem  | národní stát


reklama
2231 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Europoslanec z Irska v rádiu: Lidé touží po zdražování, bídě a ekototalitěPlynová krize v Evropě se stále zhoršuje! Ceny plynu narůstají do obrovských výšekAfričtí uprchlíci obohacovali svým terorem Itálií a Rakousko ....České oběti a jejich němečtí vrazi: O tom, jak Česká republika pomáhala unikat válečným zločincůmPlynovod Nord Stream 2 dokončen. Ukrajina již nemůže vydírat Evropu a Rusko ...

euPortal.cz

Podpořte prosím EUportal.czČas utíká. 20 let už uplynulo ode dne, kdy mrakodrapy Světového obchodního centra, které byly vystavěny tak, aby odolaly nárazu letadel, byly strženy k zemi řízenou demolicí

Eurabia.cz

Strana domorodců chce přejmenovat "koloniální" Nový ZélandMaďarsko posiluje ostrahu hranic proti imigrantům

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Znalci posuzovali 195 obrazů. 153krát při tom chybovali. Přehlédli podpis, datum, spletli velikost. Ruská ruleta s osudy odsouzených pokračujePráskat vlastní zemi do Bruselu! Bašta se pustil do Pirátů tak, že musel zasáhnout Železný
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění