reklama

ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, magoři, gauneři, zločinci anebo všechno tak nějak dohromady?

Autor: Petr Štěpánek | Publikováno: 14.1.2021 | Rubrika: Zamyšlení

Svolávat mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny za účelem zavedení možnosti korespondenčního hlasování i v našich volbách?

 
Petr Štěpánek
 
 
 
A k tomu ještě  po zkušenostech z Rakouska, kde se prezidentské volby musely právě kvůli problematičnosti korespondenčního hlasování opakovat, a aktuálně ze Spojených států amerických, které se z té korespondenční blamáže hned tak nevylížou, může jen úplný magor, gauner anebo zločinec, píše Petr Štěpánek na facebooku..
 
Co myslíte, jsou zdejší svolavatelé mimořádné schůze sněmovny právě s takovým programem, konkrétně koalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, magoři, gauneři, zločinci anebo všechno tak nějak dohromady?
 
Není důležité jak lidé hlasují. Rozhodující je, kdo sčítá hlasy
 
Jak v komentáři pro Prvnizpravy.cz napsal Jaroslav Bašta: Instituce demokratických voleb se pohybuje mezi třemi polohami. Tou první je známý slogan o tom, že každé volby představují svátek demokracie. Druhou pak výrok připisovaný Josefu Stalinovi hovořící o tom, že není tak důležité, jak lidé hlasují. Rozhodující je, kdo sčítá hlasy.
   
Třetí, konečné stádium pak formuloval jeden saúdsko-arabský princ, který byl před lety na oficiální návštěvě v České republice a byl přijat panem prezidentem Václavem Klausem (asistoval jsem u toho jako náměstek ministra zahraničních věcí). Pan prezident se mimo jiné zmínil, že volby v Palestinské autonomii dopadly překvapivě – vyhrál Hamás. Princ na to reagoval replikou: „Zásadní vadou každých voleb je, že často přinášejí překvapení. Proto je v našem království nepraktikujeme.“reklama
935 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČlánky autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění