CO je pozitivní myšlení

Autor: Miroslav Macek | Publikováno: 13.4.2007 | Rubrika: Humor
Jiří Čunek

Preference lidovců zásluhou jejich šéfa Čunka klesly na 5, 6%, což atakuje hranici volitelnosti. A to je zatraceně dobrá zpráva pro premiéra Topolánka. Lidovečtí poslanci udělají vše proto, aby nehrozily předčasné volby.

I mlčení o korupci má být trestné. To ovšem zcela zahltí úřadovny policie či státních zástupců: každý občan tohoto státu bude muset nahlásit každého politika, který někomu slíbí něco "bezplatně", bude muset nahlásit všechny politiky, kteří slíbí svým voličům různé to pastelkovné, pohřebné, porodné a podobně, neboť ve všech případech jde o korupci par excellence. A to o korupci zvláště zavrženíhodnou, neboť korumpující si kupuje svůj prospěch za cizí peníze...

Policejní exprezident Husák všem ukázal, co to je pozitivní myšlení, když přijal informaci, že za jeho působení pracovalo na policejním prezidiu šest bývalých estébáků, s následujícími slovy: Je to vcelku pozitivní zpráva. Myslel jsem, že to bude víc.
P.S. Je to vcelku pozitivní zpráva, že skončil.

Čtenář glos V. V. mi zaslal dle svého názoru nejdůležitější zprávu poslední doby. Souhlasím s ním, zvláště v porovnání s důležitostí čunkiád a podobných českých důležitostí:
V ruském Kurčatovově institutu prošlo tlakovými a teplotními zkouškami thoriové palivo. Zkoušky vzbudily velký zájem výrobců jaderného paliva a společností, které se rozhodly stavět nové jaderné elektrárny.

Předmětem tlakových a teplotních zkoušek byly experimentální palivové tyče, vyrobené namísto uranu z thoria. Zkoušky napodobovaly nouzový stav na běžných komerčních lehkovodních reaktorech. Jeden test byl prováděn s jeden metr dlouhými palivovými tyčemi podobnými těm, které se používají v ruských tlakovodních reaktorech typu VVER. Další se uskutečnily s palivovými tyčemi ve verzi, která se užívá na Západě.
Experimenty se konaly poslední tři roky v Kurčatovově institutu pro americkou společnost Thorium Power, technologickou firmu vyvíjející thoriové palivo. Prací se účastnilo také ruské konstrukční centrum OKBM.
Eric Holmstrom ze společnosti Thorium Power řekl, že jeho práce firmy pokročily natolik, že vědecký vývoj již vystřídalo technického inženýrství. Testy budou pokračovat po další tři roky a Thorium Power doufá, že získá souhlas regulátora s používáním nového paliva v komerčních reaktorech. Bude pak svoji technologii prodávat nebo pronajímat výrobcům jaderného paliva.

Hlavním cílem společnosti Thorium Power je dosáhnout širokého rozšíření této technologie, a to přednostně v reaktorech typu VVER. Viceprezident firmy Denis Gates řekl, že již byl kontaktován různými účastníky trhu, a to včetně vlád a společností, které stavějí nové jaderné elektrárny. Hayes také uvedl, že jakmile program pokročil, zájem těchto společnosti zesílil.

Thorium přináší jadernému průmyslu zajímavé možnosti. Je mnohem více rozšířeno než uran a jeho použití vede k produkci jen velmi malého množství plutonia. A navíc je jeho toxický profil zcela odlišný od uranového paliva. Protože toto palivo může zůstat v reaktoru déle (tři až devět let), více vysoce radioaktivních aktinidů vzniklých štěpením "shoří". To znamená, že thoriové palivo se rozpadne na úroveň radioaktivity pozadí zhruba za 100 let.

Již staří Římané říkali Uni bene, ibi patria, tedy
Kde je dobře, tam je vlast.

6897 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

64. pohlaví je lidským právem!Kdovíjak by to v Listopadu asi dopadlo, kdybychom o pravdoláskařích už tenkrát věděli, co o nich víme dnes? Je načase se těmhle hrobařům demokracie se vší vážností postavitNa cestu do nového otroctví se vydáme sami. Extrémní měnová i fiskální expanze umožňují maskovat rozměr hospodářské katastrofy, kterou umělé globální zastavení ekonomiky přineslo a přineseInflace se probouzí pomalu a jistěEU zrušila právní státy

euPortal.cz

Chcete válku s Ruskem? Chcete islamizaci Evropy? Chcete se stát otroky sluníčkářské diktarury?Jsme kolonií západu

Eurabia.cz

Doporučujeme: Jak novináři oficiálních medií manipulujíLituje, že Rusko porazilo Hitlera. Hayato Okamura lituje porážky nadřazených Němců

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Vrbětice a tajné služby USA. Rusofobní rasisté, zadání z NATO. Volný zboural sněmovnu, žádal trest pro KoudelkuKdo tu řeční o likvidaci kultury? Ti, co jinak jen uráželi a kádrovali národ. Kultura neskončí, leda váš snobismus, vzkazuje Vítězslav Jandák
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění