reklama

Další střet kromaňonců s neandrtálci

Autor: Petr Štěpánek | Publikováno: 27.5.2019 | Rubrika: Politika
Bestie

Čím dál víc nabývám dojmu, že všichni ti sluníčkáři, multikulturalisté, genderisté, klimatičtí alarmisté a jiní političtí úchylové jsou nejspíš nějaký jiný živočišný druh než my lidé. Tolik tuposti přece člověk v hlavě nemůže mít. Svět nejspíš dospěl na další historickou křižovatku. Jako kdysi, když o budoucnost soupeřili kromaňonci s neandrtálci.

Sledoval jsem tuhle po očku televizní debatu „spitzenkandidátů“ do Evropského parlamentu, tedy lídrů jednotlivých europarlamentních frakcí, kteří mají ambici a potenciálně skutečně mohou stanout v čele Evropské komise. Proč jenom po očku? Protože spojitě bych to nedal. Tak strašné to bylo. Tolik koncentrované tuposti se fakt hned tak nevidí. Pokud by teze, které zde tyhle mluvící ploskolebé hlavy vypouštěly z úst, měly snad být naší budoucností, pak Evropa nemá šanci.

Nejkomičtější na celé věci ovšem je, že jediný, kdo tu vyčníval jak jednooký mezi slepými, leč zároveň mezi ostatními působil – jak kdosi velmi vtipně a přiléhavě okomentoval – jak Dubček zavlečený do Moskvy, byl lídr evropských reformistů a zároveň lídr kandidátky ODS Jan Zahradil. Věty, jimiž zde argumentoval, měly aspoň hlavu a patu.

Problém je v tom, že je to ten samý Zahradil, který svojí zadnicí přilepenou na sem a tam putující bruselsko-štrasburskou parlamentní dvojsesli reformuje Evropskou unii už nádherných 15 (slovy patnáct) let, rozuměj tři funkční období. A nyní proklamuje, že to, s čím nikdo ani o píď nepohnul za 15 let (naopak evropský sešup dál a dál nabírá vyšší a vyšší rychlost), uskuteční ve svém čtvrtém funkčním období, tedy v šestnáctém až dvacátém roce své eurounijní parlamentní mise.

No, a teď třeba tu O perníkové chaloupce.

Otočme raději list. Svatá Greta zavelela, pročež školáci v pátek chodí za školu zachraňovat matičku Zemi. A političtí, ekonomičtí i náboženští neandrtálci se předhánějí, kdo pubertální eko-chiliastické věrozvěstce dopřeje více sluchu. Ploskolebci na Praze 7 již v Holešovicích a okolí dokonce vyhlásili klimatickou nouzi. Tohle fakt nevymyslíš! Gretenismus na pochodu! Přitom je to tak jednoduché. I s Gretou. Stačí sledovat stopu peněz.

Ano, dělám si z toho všeho trochu legraci a moje neandrtálsko-kromaňonská přirovnání jsou dozajista za hranou, neb naprosto politicky nekorektní. Ale co jiného mi zbývá, pokud si to z čirého zoufalství nechci rovnou hodit? Směr, jejž pod vedením tupých politických ploskolebců nabral starý kontinent, je zničující, doslova sebevražedný. Humor, nadsázka a vtip jsou to jediné, s čím se tahle koncentrovaná idiocie agresivních minorit snad dá přežít.

Obávám se ale, že čas nadsázky, legrace a sarkasmu dříve či později skončí. A nebude to nejspíš nic hezkého, co nás čeká. Blíží se totiž chvíle, kdy se bude znovu rozhodovat, zdali budoucnost patří kromaňoncům, anebo tupým neandrtálcům. Takhle už to totiž dál opravdu nejde.

reklama
1087 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Než důchodovou reformu, raději postaví pekárnu na koblihyEliminace slov maminka a tatínek je ukázkou blbosti, nikoliv pokrokuHillary Clintonová se postavila za ženy s poněkud širší dírkou v koblížku. Byla nominována na Nobelovu cenu kobližmíruODS je mrtvá, ať žije TrikolóraPrasesynovec Hitlera Posselt navrhuje uspořádat sjezd NSDAP v Čechách. ČSSD již nabídla prostor pro konání akce. Pehe i Halík řičí blahem

euPortal.cz

Rusko rekordně nakupuje zlato a posiluje tak svou nezávislost. Tím bychom se měli inspirovat i myPodpořte nás prosím a bojujte společně s námi za to, aby naše země byla opět naše, aby se tu dalo dobře a bezpečně žít a abychom tuto zemi ubránili pro nás i pro naše děti a vnuky a další generace

Eurabia.cz

Čech si nechtěl nechat líbit předbíháni muslimem a tak ho německá policie zmlátila! Pro Němce jsme horší než muslimovéVelení švédské armády se již připravuje na nasazení proti odpůrcům imigrace a islámu?!

FreeGlobe.cz

Dvě lesby uřízly malému chlapečkovi… A pak… (+ foto)Googlem ke světovládě? Vyhledávač, po němž se blbne, ale správně volí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životSilnější než chemoterapie: Bylinka na rakovinu, která vám roste přímo pod nosem

euServer.cz

Probíhá pokus spodiny o majdanizaci našich politických poměrů. O fašistický převrat, který se pro tupý dav a herce, nemající o politických faktech zbla tušení, zamaskoval do hávu demokracieMůže vůle 1/3 občanů přetlačit vůli 2/3 občanů?

eOdborar.cz

Nejde o Babiše! Cílem milionu chvilek pro demokracií je zničit skutečnou demokracií a nahradit ji režimem mediální a aktivistické diktatury poslušné BruseluBritští dělníci tleskají stoupencům Brexitu, které by před třiceti roky hnali klacky

ParlamentniListy.cz

Mádle, styď se. Menšík by vám vrazil! Neukojená touha Geislerové a oprsklý strup Minář. Do toho všeho ČT. Ivan Vyskočil masakruje „Václavák“VIDEO Květiny zabitým v Lidicích? S azbukou ne! Foldynu a další vyhodili
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění