Nevyvážené mediální pokrytí. Čtyři největší novinářské lži během „palestinském pochodu návratu“

Autor: Hana Lukešová | Publikováno: 6.3.2019 | Rubrika: Ostatní
Izrael

V minulém roce Stát Izrael slavil 70. výročí své existence, kterou si však musel těžce vybojovat a během těchto válek a teroristických útoků padlo mnoho Izraelců. Palestinští teroristé již od 30.3.2018 organizují násilné akce u hranice mezi Izraelem a Gazou, během kterých vrhají kameny, Molotovovy koktejly, pálí pneumatiky, posílají ohnivé draky a balóny, které způsobují velké škody na přírodě, v některých místech poblíž Gazy dochází kvůli těmto palestinským hrátkám k ekologické katastrofě.

Dne 28.2.2019 Rada OSN pro „lidská práva“ jednoznačně odsoudila Izrael za spáchání údajných „válečných zločinů“ a „zločinů proti lidskosti“, kterých se měl dopustit na palestinském obyvatelstvu v Gaze během tzv. „pochodu návratu, který tzv. Palestinci z Gazy zahájili ode dne 30.3.2018, trvající do současnosti. I v tomto roce se každý pátek palestinští Arabové v Gaze účastní protiizraelských výtržností. K této nenávisti se připojuje i mediální mainstream. A právě kvůli této protiizraelské zaujatosti OSN, mainstreamových médií, nevládních organizací, napojené na teroristy z Hamasu, LFOP (Lidová fronta za osvobození Palestiny) a hnutí BDS, financované z fondů EU, narostl v evropských zemích antisemitismus , kterého jsme svědky v současné době.

Aktivisté z nevládek, Izraelci nazývaní „teroristé v oblecích“ sledují stejný cíl jako ozbrojení teroristé z Hamasu, LFOP a to chtějí zničit Izrael, jen jedni útočí zbraněmi, druzí jednají pomocí „diplomacie“ a snah o ekonomický, obchodní, akademický a kulturní bojkot, obojí činnost je stejně nebezpečná,likvidační a vražedná. Je velmi úsměvné, když se eunijní politici tváří, jak údajně bojují proti antisemitismu a přitom finančně sponzorují „teroristy v oblecích“, tím naopak antisemitismus nepřímo podporují, i když nám tvrdí opak.

Olej do ohně k doutnající protiizraelské a obecně antisemitské nenávisti přilila samozřejmě i mainstreamová média, některými prokázanými protiizraelskými lžemi, které přebírala přímo od zdrojů palestinské teroristické organizace Hamas. Mezi spoustou lží nejvíce bijí do očí čtyři „mediální kachny“.

První lež- Izraelci usmrtili dne 7.4.2018 palestinského novináře

Údajný palestinský „novinář“ Yaser Murtaja byl ve skutečnosti členem Hamasu, respektive jeho vysokým důstojníkem.

Druhá lež- Izraelci zabili během pochodu k hranicím Gazy ze dne 14.8.2018 62 Palestinců
Mediální mainstream nejprve obvinil izraelskou armádu (IDF) z kolosálního masakru, mainstreamoví novináři se předháněli v co nejdivočejším odsuzování Izraele, nicméně o dva dny později Hamas doznal, že drtivá většina obětí, tj. 50 byli jeho členové. Ale korekcí zprávy se mainstreamoví novináři jaksi neobtěžovali. Prvotní dehonestující zprávy byly odvysílány, miliony lidí na celém světě měly opět otrávenou mysl protiizraelskou nenávistí, kvůli které narůstá antisemitismus po celém světě.

Třetí lež- Izraelci jsou zabijáci palestinských dětí, mají přímou zodpovědnost za úmrtí osmiměsíční palestinské holčičky Laily Ghandour
„Ministerstvo zdravotnictví Hamasu“ obvinilo dne 14.5.2018 Izraelce, že jsou zodpovědní za její smrt, měla se údajně nadýchat slzného plynu, který Izraelci používají k rozehnání demonstrantů, jako všechny jiné země během násilných protestů, později se ale objevily pochybnosti o její smrti a hamasáci později tvrdili, že Leila Ghandour zemřela na srdeční infarkt a nakonec vyšlo najevo, že Leila není ani na seznamu objetí během pochodu ze dne 14.5.2018.

Takže jsme viděli v přímém přenosu snad jednu z největších a nejnactiutrhačnějším lží v přímém přenosu. Celý svět se dojímal nad smrtí nevinného dítěte, přitom se jednalo pouze o palestinskou propagandu nerozeznatelné od té nacistické a nehledě na to, že žádní normální rodiče netahají své malé děti k násilným demonstracích, kde hrozí, že může dojít k úmrtí. Palestinský vzdělávací systém je založen na totální neúctě k životu a zběsilém antisemitismu.

Jedná se však o dlouhotrvající o palestinskou strategii, demoralizovat a dehumanizovat Izrael v očích světového veřejného mínění, smrt dítěte vždy zasáhne každého člověka, proto Hamas posílá ženy s malými dětmi dětmi k páchání násilností a tudíž se bohužel potvrzují pravdivá slova již bývalé americké velvyslankyně při OSN Nikky Haley, která naopak obvinila Hamas z toho, že používá své děti jako „krmivo do kanónů“.

Pokrytectví celé OSN dokresluje ten fakt, že snaha Nikky Haley o odsouzení Hamasu na půdě OSN vyšla naprázdno, nedošlo ke schválení rezoluce navržené Spojenými státy, tak na druhé straně k odsouzení Izraele opět došlo, bez ohledu na to, že drtivá většina palestinských obětí byli členové teroristických organizací Hamasu a Islámského džihádu, ačkoliv Rada OSN „pro lidská práva“ převrací pravdu v lež a snaží se namluvit světu, že palestinské oběti byly údajně civilisté. Dělat z teroristů nevinné oběti je vrcholem ohavnosti.

 

Čtvrtá lež- Izraelci úmyslně zavraždili palestinskou zdravotnici Razan Al Najjar

Dne 1.6.2018 přišla o život palestinská zdravotnice Razan Al Najjar, Palestinci a jim nakloněný mediální mainstream obviňoval Izraelce z její úmyslné a vědomé vraždy. Pozdější vyšetřování případu ukázalo, že Izraelci nejen že nezabili Al Najjar úmyslně, dokonce se sama chlubila svým cílem a posláním sloužit jako živý štít ve službách Hamasu. Takže i Al Najjar nebojovala za ušlechtilé cíle, ale byla fanatická příznivkyně Hamasu a účastnila se palestinských násilností.

Není pochyby, že kvůli protiizraelské mediální zaujatosti narůstá antisemitismus, kterého jsme v současné době svědky. Často se dnešní antisemité zaštiťují podporou „palestinského lidu“ a antisionismem, obviňují izraelské Židy ze spáchání nejfantastičtějších zločinů, podobným krvavým středověkým pomlouvám, při nichž byli Židé obviňováni ze všech problémů, kterými tehdejší společnost trpěla. Údajné „válečné zločiny“ a „zločiny proti lidskosti“, kterých se mají dopouštět Izraelci na palestinských Arabech jsou stejně vylhané a lživé, jako např. středověká, po staletí tradovaná pověst o „bludném Židovi“ Ahasverovi.

1803 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČlánky autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění