reklama

Jak Mahmůd Abbás podporuje teroristy bez ohledu na potřeby většiny prostých Palestinců

Autor: Hana Lukešová | Publikováno: 26.2.2019 | Rubrika: Ostatní
Bordel

Předseda Palestinské autonomie (PA) Mahmůd Abbás oznámil dne 18.2.2019 , že odmítá přijmout veškeré výnosy z daní, které pro PA vybírá Stát Izrael, pokud odečte částku, kterou PA používá k odměňování teroristů, informuje PMW (Palestinian Media Watch), bez ohledu na to, že tato politika může vést k humanitární krizi.

Izraelská vláda oznámila, že odečte 502,697,000 šekelů ročně (139,638,000 dolarů) z daní, které mají být převedeny na účet PA. Jedná se o částku, hlášenou společností PMW, kterou Palestinská autonomie vyplatila za rok 2018 uvězněným či propuštěným teroristům. Tato částka nezahrnuje finanční odměny, kterou PA rodinám mrtvých či raněných teroristů, nazývaných „mučedníky“. Odpočet bude proveden v 12 měsíčních splátkách 11,636,500 milionů dolarů měsíčně (42 milionů šekelů za měsíc).

Informace získané PMW od izraelského ministerstva financí v reakci na žádost založenou na zákonu o svobodě informací ukazují, že daně, které Izrael získal a převedl na konto PA v roce 2018 činily 2,2 miliardy dolarů (8 miliard šekelů), průměrně 186,121,569 dolarů (670,037651 šekelů), zatímco platby pro uvězněné teroristy a propuštěné teroristy a rodiny mrtvých teroristů dosahovaly v průměru 204 milionů dolarů ročně (732 milionů šekelů za rok), tj. 17 milionů dolarů měsíčně (61 milionů šekelů ročně).

Začátkem února tohoto roku Abbás prohlásil, že pokud Izrael odečte částku ve výši, kterou PA vynakládá na odměnu teroristů k příštímu měsíci, přibližně 11,6 milionů dolarů, odmítne přijmout zbývající částku ve výši 174,5 milionů dolarů za měsíc, potřebnou na udržení fungování ekonomiky.

Palestinský ministr pro občanské záležitosti a člen Ústředního výboru Fatahu Husajn Al-Sheikh vyslal oficiální vzkaz na rozkaz Mahmůda Abbáse, že „odmítne obdržet vybírané peníze z daní, pokud Izrael odečte zmiňovanou částku, určenou na platby mučedníků“ . (Oficiální deník PA Al-Hayat Al-Jadida, 11.2.2019).

Pokud Abbás své rozhodnutí nezmění a rozhodne se odmítnout přijmout tuto finanční za měsíc březen, jednoznačně potvrdí, že upřednostňuje odměňování teroristů a vrahů nad zájmy celé palestinské populace, tj. Palestinská vláda dá přednost potrestání všech Palestinců. V důsledku tohoto postoje může dojít k zastavení veškeré palestinské infrastruktury. V roce 2018 činil průměrný daňový příjem pro Palestince 186,121,569 milionů dolarů měsíčně (670 milionů šekelů). Odmítnutí zbývající částky (po odpočtu pro platby určené teroristům) Abbás záměrně brání svému lidu obdržet větší část financí, určené na pokrytí většiny svých ročních potřeb.

Proč vlastně chce Abbás uvalit takovou finanční a humanitární krizi na palestinské obyvatelstvo? Za prvé je velmi pravděpodobné, že Abbás hodlá použít taktiku ochuzování palestinského obyvatelstva, aby vyvinul tlak na Izrael a přinutil ho převést peníze určené na financování terorismu. Za druhé doufá, že mezinárodní společenství vyvine maximální tlak na Stát Izrael, aby porušil své vlastní zákony a za třetí může předpokládat, že mezinárodní společenství opět PA podpoří a také počítá s tím, že se mu podaří vyvolat další vlnu terorismu proti Izraelcům. Bez ohledu na motivaci Mahmůd Abbás opět potvrdil, že podpora terorismu je nejvyšší prioritou Palestinské autonomie.

Izrael odečte tyto peníze na základě zákona přijatého v loňském roce, který požaduje, aby izraelská vláda odečetla a zmrazila částku, kterou PA použila k vyplácení odměn palestinských teroristů. Zmrazené finanční prostředky by Izrael opět Palestinské autonomii dodal, pokud by opustila od „odměn za zabití“. Abbás by mohl získat všechny peníze, kdyby přestat podporovat a odmě%novat terorismus, což však odmítá.

V říjnu roku 2018 Abbás prohlásil, „říkám to všem, platy našich mučedníků, vězňů a zraněných představují naši červenou linii. Snaží se [Izrael] všemi prostředky vyvíjet na nás tlak a i nadále vyvíjí, abychom neplatili [odměny]. A dokonce si odpočítávají naše peníze, které jsou v jejich rukou, z nichž odpočítávají částku, kterou zaplatíme našim mučedníkům, ale řekli jsme, že je to naše červená linie a my jim to nedovolíme. Již od roku 1965 je nám tato záležitost posvátná, mučedníci a jejich rodiny jsou svatí, a to jsou zranění a vězni, musíme platit všem. Pokud zůstane jedno penny v našich rukou, jsou pro ně a ne pro živé“. (Oficiální televize Palestinské autonomie, 28.10.2018).

Po rozhodnutí izraelské vlády palestinský mluvčí Mahmůda Abbáse Nabil Abu Rudeina, uvedl, že izraelské rozhodnutí „bude mít vážné důsledky na všech úrovních“ a že se jedná o „pirátství“.

Jakýkoliv odpočet z palestinských clearingových fondů je zcela odmítnut a považuje se za pirátství peněz palestinských občanů“. (WAFA, oficiální tisková agentura Palestinské autonomie, anglické vydání, 17.2.2019).

Abu Rudeina také zopakoval, dne 18.2.2019 že PA bude i nadále podporovat teroristy. „Je to pevná pozice prezidenta [Abbáse], ve které potvrdil, že nebudeme přijímat žádné škody určené na živobytí našich uvězněných hrdinů, rodin mučedníků a raněných“. Dále pokračuje ve své tirádě pro agenturu WAFA slovy, že „pevný postoj prezidenta, v němž potvrdil, že nebudeme přijímat žádnou škodu našich uvězněných hrdinů a rodin mučedníků a zraněných

Stejně tak ředitel komise vězňů Palestinské autonomie Quadri Abu Bakr, řekl o několik dní dříve, že PA bude nadále finančně odměňovat teroristy . „Jak zdůraznilo palestinské vedení, platy nebudou poškozeny“. (Oficiální deník Palestinské autonomie Al Hayat Al Jadida 12.2.2019).

Svůj postoj podpory terorismu Mahmůd Abbás potvrdil a zopakoval dne 21.2.2019 vyjádřením, že nebude souhlasit s žádným finančním omezením ze strany Izraele („nebudeme přijímat žádné peníze [z daní], pokud nebudou vyplaceny v plné výši“), Abbás také o den dříve prohlásil, že bude nadále podporovat teroristy výrokem, „že každé peníze budou přiděleny rodinám mučedníků“.

Dne 22.2.2019 „palestinská vláda“ tím, že oznámila své rozhodnutí o snížení platů státních zaměstnanců v důsledku zásahu Izraele zmrazit část finanční částky, kterou palestinští politici užívají k peněžnímu zajištění teroristů „mučedníků“ a jejich rodinám.

Z tohoto nesmiřitelného postoje palestinských politiků jasně vyplývá, že těmto lidem nejde o skutečný a trvalý mír, ale pouze o jedno jediné a to o zničení Státu Izrael, tudíž jakékoliv ústupky z izraelské strany postrádají smysl a v očích palestinské veřejnosti ukazují jen její slabost, kterou si Izraelci nemůžou dovolit.

 

 

reklama
824 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI? Pane Fialo, že se nestydíteODS zTOPkovatěla a likviduje poslední stopy své pravicovostiStudenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva DecroixDlouholetý člen ODS se naštval po vyloučení VK ml. Tohle napsal v rezignačním dopisu šéfovi Oblastního sdružení Česká Lípa

euPortal.cz

Sluníčkáři se už začínají bát úspěchu vlastenců v eurovolbách, protože vlastenecké strany budou moci udělat v Bruselu zemětřeseníAustralan povraždil lidi v mešitě. Ovšem media již neřeknou, že v této mešitě verbovali muslimy pro džihád proti nevěřícím

Eurabia.cz

Šéf pražských muslimů vyzval české muslimy, aby se ozbrojili. Máme se bát teroristických útoků ze strany českých muslimů?Teroristický útok v nizozemské tramvaji - několik mrtvých. Jde o muslimskou pomstu za vystřílení mešity na Novem Zélandu?

FreeGlobe.cz

Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomovýBílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Dvojjazyčné politické školení po osmdesáti letech. Martin Koller primátoru Hřibovi poradil, co má s celou „havlérkou“ spáchat nyníSpisovatel Kimla: Česká politika je divadlo plné mizerných herců. Když si pustím ČT24, bezpečně vím, že na mě během chvíle vykoukne Kalousek
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění