reklama

Boj proti genderovým stereotypům je jedno velké pokrytecké šméčko

Autor: Zbyšek Hlinka | Publikováno: 7.1.2019 | Rubrika: Polemika
Bordel

Apologeti genderfašofeminismu (nebo, chcete-li, neomarxisté) na jedné straně srdnatě "bojují" proti genderovým stereotypům, na druhé straně se neštítí své bludy podporovat pomocí stereotypů.

Rozcestník k dokumentům souvisejících s Istanbulskou úmluvou najdete zde. To jen pro pořádek, aby si každý mohl ověřit, že si nevymýšlím.

Článek 12 odst. 1 úmluvy: Smluvní strany přijmou nezbytná opatření k prosazování změn sociálních a kulturních vzorců chování žen a mužů za účelem vymýcení předsudků, obyčejů, tradic a veškerých dalších zvyklostí, které jsou založené na myšlence méněcennosti žen nebo stereotypním pojímání rolí žen a mužů.

Úmluva se dále zabývá především násilím páchaném na ženách a jako malou úlitbičku "bohům" se uvádí v preambuli úmluvy toto: "uvědomujíce si, že domácí násilí neúměrně postihuje ženy a zároveň že oběťmi domácího násilí mohou být i muži;" S ohledem na celkové vyznění úmluvy mi takováto úlitbička připadá jako pokus o zaplácnutí huby oponentům. Podívejme se totiž, co říká "Usnesení EPze dne 12. září 2017 atd." v odst. 9, bod o) "zajistit, aby proaktivní opatření proti násilí uznávala genderově podmíněnou realitu, v níž naprostou většinu pachatelů tvoří muži;"

HA!!!Takže nyní je už jasné, odkud vítr vane a co je záměrem: dostat heterosexuální muže do podřízeného postavení, a to ještě jen v rámci euroatlantické civilizace. Islámského kulturního okruhu se to ve skutečnosti netýká, protože tam nadřazené postavení mužů nad ženami nevychází ze stereotypního pojímání rolí žen a mužů, ale přímo z vůle Alláhovy:

Súra 4:34 Muži zaujímají postavení nad ženami proto, že Bůh dal přednostjedněm z vás před druhými, a proto, že muži dávají z majetků svých (ženám). A ctnostné ženy jsou pokorně oddány a střeží skryté kvůli tomu, co Bůh nařídil střežit. A ty, jejichž neposlušnosti se obáváte, varujte a vykažte jim místa na spaní a bijte je!Jestliže vás jsou však poslušny, nevyhledávejte proti nim důvody! A Bůh věru je vznešený, veliký.

Takže s naprostým klidem můžeme zapomenout na to, že se úmluvou budou řídit státy, ve kterých vládne právo šaría. Alláhův zákon je postaven nad zákony lidské, konec diskuze.

A teď něco k tomu násilí. Představa, že naprostou většinu pachatelů domácího násilí tvoří muži, je stereotyp jako poleno, který vychází ze zkreslených statistik. Protože jiným šetřením se zjistilo, že muži se obávají veřejně přiznávat domácí násilí páchané na nich výrazně častěji, než ženy. Navíc násilí páchané na mužích jejich ženami má odlišný charakter - muži jsou většinou trýzněni psychicky nebo jsou různě šikanováni. Jistě znáte pojem podpantoflák - to je vždy jen muž, který je ovládán svou ženou. Podpantoflák vůbec nemusí být svou ženou bit, ale je vždy šikanován řadou různých příkazů a zákazů, spojených zpravidla s nějakým vydíráním (např. "dnes nic nebude"). Rozhlédněte se kolem sebe, kolik takových případů znáte. Zjistíte, že to číslo není rozhodně malé. Může si namítat kdo chce co chce, ale taková situace je jasným zotročením muže, tedy fakticky jedna z forem násilí.

Někdo může namítnout, proč si to nechá ten muž líbit? Špatná otázka, protože je založená na genderovém stereotypu. Stejně se totiž můžeme zeptat, proč si žena nechá líbit mlácení od muže? Usnesení EP zmiňuje v bodu M: "vzhledem k tomu, že důležitým faktorem, proč ženy neoznamují sexuální násilí, je ekonomická závislost na jeho pachateli;" Dobře, ale proč se nepíše o tom, že mnoho mužů je naopak ekonomicky zotročováno? Veškerou výplatu odevzdávají manželce a možná milostivě dostanou kapesné. Pokud je žena vyhodí z bytu, často nemají kde (resp. za co) bydlet (proč je většina bezdomovců právě z řad mužů?) a jsou zatíženi nemalými alimenty. Nemíním se pouštět do rozborů, zda je to správně nebo ne, chci hlavně poukázat na to, že i muži se nezřídka dostávají do ekonomické pasti, pokud se jich manželka zbaví. Proto také často snášejí ponižující podpantofláctví.

Proč tedy nejsou muži chráněni stejně, když úmluva hovoří o rovnosti? Protože ve skutečnosti o žádnou rovnost nejde, ale jde o boj genderfašofeministů o nadvládu.

 

převzato z blogu autora, titulek upraven redakcí ePortal.cz

 

reklama
1432 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Pokud chcete, aby byla média plná vašeho "upalování", postupujte následovněKniha Prolomení hradeb od Petra Hampla určitě stojí za přečtení. Už ji máte doma? Správnej chlap je ženskáDotační socialismus nás žene do pekelPrávo samozvaných držitelů klíčů a té správné ideologie

euPortal.cz

Německé děti čelí často šikaně ze strany svých imigrantských vrstevníků a mnoha školách již většina dětí nemá němčinu jako svůj mateřský jazyk.Hovořte, sudruh Plaga. Co je na tym divneho, že statni bezpečnostni služba bude vyučovat dějiny?

Eurabia.cz

Jako kůzlata: V Rakousku jen od začátku roku již pátá zavražděná imigrantem !Právnička Samková zveřejnil důkazy o tom, jak Český rozhlas manipuloval s veřejným míněním při eurovolbách v roce 2014

FreeGlobe.cz

Výborně! Zelení šílenci se už nechtějí rozmnožovatVáš příspěvek porušuje právo šaría, vzkázal známé aktivistce... Twitter. Její odpověď byla dost drsná

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Čtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...

eOdborar.cz

Takhle se lidí nebáli ani u nás za komunistické totality! Do městečka s 3 500 obyvateli, přijede 9 650 četníkůLevicová inkvizice zasahuje: Objevitel DNA, a nositel Nobelovy ceny, poukázal na nižší inteligenci Afričanů a byl okamžitě potrestán

ParlamentniListy.cz

Jan Keller o smlouvě Merkelové a Macrona: Je to skrytý plán. Není to náhodaPromluvil a hned létaly miliardy. Pak exšéf fotbalu Pelta vytáhl kamarády Miloše Zemana
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění