reklama

Babišův syn prý trpí oidipovským komplexem. A je tady ještě jedna zásadní věc z demonstrace proti Babišovi

Autor: Václav Makrlík | Publikováno: 19.11.2018 | Rubrika: Zamyšlení
Čas

Svůj návrh na vyznamenání Andreje Babiše prezidentem republiky u příležitosti vzniku Československé republiky jsem ,kromě jiného, zdůvodnil tím, že stabilizoval vnitrostátní politickou scénu a výrazně zviditelnil ČR na mezinárodní scéně, především v EU. Přes nesmírné potíže, které mu působili politici a strany tzv.demokratické opozice, podporované mediálním mainstreamem, se mu podařilo zformovat vládu a získat pro ni důvěru parlamentu. Osobně jednal s vrcholnými politiky klíčových členských zemí EU, německou kancléřkou Angelou Merkelovou, francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, předsedou komise Jen -Claude Junckerem a dalšími. Aktivně se účastnil mezinárodních konferencí a setkání politiků k různým důležitým problémům současného světa.

Měli jsem konečně, po období bezvýznamných nul, na premierském postu člověka, který se uměl pohybovat v mezinárodním prostředí, neboť vystudoval zahraniční obchod a řadu let v něm působil, po převrat 89 se stal byznysmenem na mezinárodní úrovni, ale především se domluvil s Angelou německy, s Macronem francouzsky a s ostatními anglicky. Stál na setkání politiků ,ať již EU, nebo při jiných příležitostech, vždy na viditelném místě, zatímco jeho předchůdci se většinou krčili kdesi v pozadí, aby na ně nebylo moc vidět. S nikým nekomunikovali, neboť v cizích jazycích toho nebyli schopni, proto odkývali Bruselu vše, aby měli pokoj, zatímco Babiš předkládá české návrhy na řešení problémů současnosti a projednává je s vrcholnými politiky EU osobně.

Na vnitrostátní politické scéně se situace po turbulencích volebního období a zformování vlády s důvěrou uklidnila. Parlament a vláda se konečně věnovaly pozitivní práci na řízení státu a řešení ekonomických a sociálních problémů. Z mediální scény zmizely, nebo se jen zřídka objevovaly ,postavičky předsedů opozičních stran, které v průzkumech končily většinou na hranici volitelnosti.

Společnost se zklidnila, byly uvolněny značné peníze ze státního rozpočtu na zvýšení mezd především pracovníků ve zdravotnictví a školství. Rovněž příslib navýšení starobních důchodů byl přijat pozitivně. Všechny tyto výdaje státního rozpočtu bylo možno učinit jen díky dobrému stavu ekonomiky, ale i zavedení důsledných opatření pro výběr daní (EET). To samozřejmě postihlo řadu podnikatelů, kteří byli navyklí daně neodvádět, zároveň mít veškerý zdravotní, vzdělávací a bezpečnostní servis se strany státu, nehledě na investice do infrastruktury ( výstavba a údržba silnic, železnic, atd.). Politici opozičních stran jen vykřikovali, že je třeba přidat v tom či onom rezortu, ale nikdy jejich politika v minulosti nevedla k tomu, aby relevantním výběrem daní zvýšila příjmy státního rozpočtu a tak umožnila příslušné výdaje. Prostě vždy byli „ hodní“. Na podnikatele, kteří je podporovali sponzorskými dary a nyní i na důchodce, přestože se jen pár let tomu nazad Kalouskova vláda nestyděla přidat důchodcům 45,-kč. „Ať žije Kalousek“, hulákal dav na Václaváků.

Publikováním rozhovoru A.Babiše mladšího s redaktory Slonkovou a Kubíkem se opět vynořila šance na destabilizaci českého státu na vnitrostátní úrovni i na zahraniční scéně. Podaří -li se jim svrhnout vládu A.Babiše nastane mnohaměsíční období bezvládí, kdy média budou mít sklizeň, neboť budou denně přinášet senzační informace o tom, co řekl onen či jiný politik, s kým si domlouvá ta či ona strana koalici atd. V těchto debatách, které nesmírně vyhovují tzv.demokratickým opozičním stranám, neboť intriky a mocenské tahanice o posty je to jediné, co zdrcující většina našich politiků skutečně ovládá, na čem se mohou zviditelnit. Práce na řízení státu, řešení celostátních problémů a aktivní účast na zahraniční politické scéně, půjde stranou. Denně budeme poslouchat moudra Kalouska, Bělobrádka, Fialy a dalších.

K problému Babiš mladší lze jen konstatovat, že sledujeme antickou tragedii, boj mezi synem a otcem, definovaný v psychiatrii jako oidipovský komplex, v přímém přenosu. Syn trpí tím, že nikdy nebude schopen vyrovnat se významem svému otci, vybudovat to co otec, předstihnout jej. To je možná hlavní příčina jeho schizofrenie, která, do té doby latentní, otevřeně propukla až otcovým vstupem do politiky. Do té doby, přibližně roku 2015, Babiš junior snad dokonce létal. Pro rodiče musí být hrozné mít oba potomky postižené těžkou psychickou chorobou, která může být genetická, a otevřené propuknutí čeká jen na vnější spouštěč, což je doloženo v Sofoklově tragedii Král Oidipus. Je morálně otřesné, že za tohoto stavu věcí se některá média bezcitně a bezohledně vlamují do nejvnitřnějších rodinných vztahů Babišovy rodiny , dělají z nich bulvární senzaci, a poskytují potřebný materiál pro zneuznané politiky jako je Kalousek, Němcová atd.

Hnutí ANO zvolilo cca 30% voličů. Ostatní strany zůstaly s volebním výsledkem hluboko pod ním.

Občan si musí klást otázku, jak je možné, že člověk trestně stíhaný z důvodu podezření na dotační podvod v souvislosti s výstavbou Čapího hnízda a údajný agent StB získává v demokratických volbách takovou podporu občanů.

Je to prosté. Mnoha lidem, bezmála třetině voličů, nevadí ani tzv.dotační podvod, ani to že byl údajně spolupracovníkem StB. V zemi, kde se pod patronací politiků rozkradly a vytunelovaly miliardy, nemůže nějakých padesát milionů, které jsou ve hře s Čapím hnízdem, nikoho racionálně myslícího dojmout.

S StB je to podobné. Je obecně známo, že svazky skutečně důležitých členů a spolupracovníků byly krátce po převratu zlikvidovány. StB byla kolektivně démonizována na principu kolektivní viny, který odmítá i EU a nesouhlasili s ním prezidenti Havel, ani Klauz. Kdo se byť jen vzdáleně dostal do kontaktu s StB, byl dehonestován coby sprostý udavač ,a příslušníci StB bez výjimky téměř jako sadističtí zločinci. Český člověk nezatížený předsudky a nepodléhající nekriticky mediálním informacím má už těchto zpráv, pomalu třicet let po převratu, dost. Byly do něj pumpovány politiky jako Kalousek a další, případně médii, s takovou intenzitou a tak dlouho, že jim přestal věřit.

Demonstrace proti Babišovi, který byl legálně zvolen v demokratických volbách, potažmo proti prezidentovi Zemanovi, jsou specifickým projevem terorismu. Oba představitelé se dostali do funkcí tím, že v demokratických volbách získali potřebný, tedy rozhodující počet voličských hlasů. Jestli se to pár tisícům pražanů nelíbí, ať počkají do příštích voleb, ať je vyhrají. O tom a o ničem jiném je demokracie. Jiné akce zavání snahou o puč . Příslušné orgány státní moci by měly jednat, aby tomu předešly, a vynutily dodržování demokratických principů – změnu vlády jen prostřednictvím demokratických voleb a ne řvaním na ulici.

Posledním odporným projevem „demokratického“ teroru bylo vyhození do odpadkového koše květin , které skutečně demokraticky zvolení vrcholní politici Babiš, Zeman, Hamáček a Okamura položili k památníku boje za demokracii na Národní třídě v Praze. Oni je k památníku nepokládají jen za sebe, ale i za statisíce svých voličů, v případě prezidenta Zemana přímo milionů voličů. V této zemi je už nyní možné, aby jeden samozvaný, či zaplacený vandal přišel a před kamerami médií plivnul svým činem do tváře milionům občanů této země, kteří zmíněné politiky zvolili do jejich funkcí. Je velice pravděpodobné, že kdyby se lidé ražení tohoto vandala a za ním stojící politici STAN, ODS, TOP 09, KDU-ČSL atd. dostali k vrcholné moci , čekala by tuto zemi pravicová diktatura ne nepodobná diktatuře komunistické. Lze jen doufat, že vandal bude exemplárně potrestán, alespoň jako ten nešťastník, co svého času přimaloval tehdejšímu ministrovi vnitra Langrovi tykadýlka.

Kdo tyto akce „demokratické opozice „ financuje je zřejmé z toho, že demonstraci proti Babišovi a Zemanovi, která se konala 15.11. na Václavském náměstí organizovala a řídila agentura, která původně vznikla za účelem odporu proti zavedení EET. Platí je někteří podnikatelé, kterým vadí, že musí platit daně, že nemohou parazitovat na společnosti poctivých podnikatelů , kteří daně ze svého podnikání řádně platí v této zemi, a na milionech zaměstnanců, kteří daně platí, aniž se je na to někdo ptá. „ Tož tak to je.“ jak říkal Masaryk.

Autor je členem OO ANO Písek

 

reklama
1500 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Pokud chcete, aby byla média plná vašeho "upalování", postupujte následovněKniha Prolomení hradeb od Petra Hampla určitě stojí za přečtení. Už ji máte doma? Správnej chlap je ženskáDotační socialismus nás žene do pekelPrávo samozvaných držitelů klíčů a té správné ideologie

euPortal.cz

Německé děti čelí často šikaně ze strany svých imigrantských vrstevníků a mnoha školách již většina dětí nemá němčinu jako svůj mateřský jazyk.Hovořte, sudruh Plaga. Co je na tym divneho, že statni bezpečnostni služba bude vyučovat dějiny?

Eurabia.cz

Jako kůzlata: V Rakousku jen od začátku roku již pátá zavražděná imigrantem !Právnička Samková zveřejnil důkazy o tom, jak Český rozhlas manipuloval s veřejným míněním při eurovolbách v roce 2014

FreeGlobe.cz

Výborně! Zelení šílenci se už nechtějí rozmnožovatVáš příspěvek porušuje právo šaría, vzkázal známé aktivistce... Twitter. Její odpověď byla dost drsná

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Čtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...

eOdborar.cz

Takhle se lidí nebáli ani u nás za komunistické totality! Do městečka s 3 500 obyvateli, přijede 9 650 četníkůLevicová inkvizice zasahuje: Objevitel DNA, a nositel Nobelovy ceny, poukázal na nižší inteligenci Afričanů a byl okamžitě potrestán

ParlamentniListy.cz

Nemají rádi židy! Miroslav Kalousek odhalil, proč chce Babišova vláda danit církevní restituceJan Keller o smlouvě Merkelové a Macrona: Je to skrytý plán. Není to náhoda
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění