reklama

Pravda o marketingovém projektu "Milion chvilek pro demokracii", ze které budete mít špatné sny. Čtěte, než půjdete zítra na jejich demonstraci

Autor: Redakce | Publikováno: 16.11.2018 | Rubrika: Ostatní
Vlajka - Česká Republika

Poslední týdny slýchám ze všech stran o projektu jménem „Milion chvilek pro demokracie“: Záměrně toto údajné vzepětí občanské společnosti označuji za „projekt“ a ono tím projektem také je. Zakladateli tohoto, po marketingové stránce, zcela bezchybného projektu, jsou údajně tři studenti. Mikuláš Minář (Mluvčí č. 1) , Benjamin Roll (Mluvčí č. 2) a Jiří-Jakub Zévl (Guru sociálních sítí, Holka pro všechno). První jmenovaný studuje bohemistiku, filosofii a teologii. Roll potom studuje evangelickou teologii a Zévl sociální geografii.

Ani jeden z nich zjevně nestuduje obor, který by měl cokoli společného s marketingem. Ani jeden z nich nemá zkušenosti s organizováním či řízením větších projektů. Jsou to obyčejní studenti, kteří rádi čtou, chodí do přírody, zajímají se o literaturu atd. Zázraky se jistě dějí, ale mám opravdu věřit tomu, že se takhle jednou sešli v hospodě a řekli si: „Klucka, pojďte zaplnit Václavák. Uděláme takovej druhej samet, co?“

Druhý den se probudili z kocoviny a hned začali jako pilné včeličky na všem makat. Díval jsem se na jejich transparentní účet, jehož historie sahá do února letošního roku. Peníze na účet chodily jako na běžícím pásu. Navíc přece museli mít peníze na spuštění celého projektu. Opravdu mám věřit tomu, že je měli z brigád, kdy si střádali do prasátka? Často se také na účtě vyskytuje termín "řízení projektu". Za tímto účelem z úštu odešly desítky, možná stovky tisíc korun. Komu šly? Třem studentům či jejich loutkovodičům?

Nejsem ale paranoik jako ti, kteří za každou kritikou liberální přistěhovalecké politiky či Evropské unii vidí Putina. Nebudu tady tedy psát nic o Sorosovi, Bruselu atd. Vsadím ale boty, že ty peníze nešly z prasátek těchto tří studentů. Leda, že by si je šetřili z brigád, nechodili do hospody, neutráceli za kulturu. Nic. Prostě si šli za svým cílem: „Zaplníme Václavák. Uděláme takovej druhej samet, co?“, jak jsem psal o dva odstavce výš.

Osobně jsem se o jejich projekt nezajímal, ale v souvislosti s aktuálně rozehranou kauzou „únosu Babiše jr. na Krym“ a včerejší masivní demostrancí, pořádanou právě těmito třemi šikovnými studenty, mi to celé začalo tak trochu zavánět. Vedle transparentního účtu, kde „svobodomyslní“ občané naší vlasti poctivě posílají tu stovku, jindy i několik tisíc korun, mě logicky zajímají i ti tři šikovní hoši. Jací jsou? Co je zajímá? Koho asi volí? 

Kde jinde dnes získat informace o názorech postojích než na Facebooku? Zatímco k Minářově profilu jsem se neprobojoval, tak Benjamin Roll hraje otevřenou partii a jeho facebookovým profilem si lze bez problémů problémů probrouzdat. Upřímně řečeno, tušil jsem, co na jeho profilu najdu a můj instinkt mě nezklamal. Ačkoli nejsem fanouškem Andreje Babiše, v tomto případě skutečně nepaltí ono známé heslo „Nepřítel mého nepřítele je můj přítel“.

Ne, s těmi třemi šikovnými studenty bych se přátelit opravdu nechtěl. Novodobé svazáctví se mi  z duše protiví. Naši „zlatí hoši“ jsou totiž klasickými představiteli nové levice. Pan Roll tak například s nadšením sdílel článek o jmenování kandidáta Pirátu Hřiba. Mezi jeho další oblíbence patří šéfredaktor Respektu Erik Taber, kvazi-politik Jan Čižinský, aktivista Peszynski, komentátor z Aktuálně.cz Martin Fendrych či historik Lukeš, jehož článek z Respektu sdílel až s posvátnou úctou. To samé lze říci o sdíleném citátu někdejšího maoisty a později dvojnásobného šéfa Evropské komise Barrosa.

zdroj: Facebookový profil Benjamina Rolla

 

Pravičáky, kteří se chystají na demonstraci Milion chvilek pro demokracii, by měl zajímat názor Rolla a jeho kolegy Zévla na Jaroslava Kuberu, nového předsedy Senátu. Mladý a neklidný Roll v této souvislosti napsal, že Kubera na pozici předsedy Senátu je „ostuda a prohlubování marasmu české politiky“. Zévl potom v diskuzi pod sdílením článkem označil Kuberu za „totálního hulváta“. Roll ještě přidal jeden rychlostní stupínek a označil Kuberu za „šovinistického hulváta Zemanova ražení“.

Minimálně Roll je nejspíš voličem Pirátů, čtenářem Respektu, mj. také přispívá do Deníku Referendum, kterému šéfredaktoruje z „kuřimské kauzy“nechvalně proslulý levicový extremista Jakub Patočka. Naposledy Roll v tomto plátku publikoval komentář na podporu manželství pro osoby stejného pohlaví.

Suma sumárum, jako konzervativec bych Babiše nikdy nevolil a budu rád, až zmizí z české politiky. V žádném případě se však nebudu přidávat na stranu „šikovných“ studentů, kteří z mého pohledu zosobňují naprosto stejné zlo jako Babiš. Naši "mladí a neklidní" na jedné straně bojují proti nesvobodě, na straně druhé jim pranic nevadí ideologie multikulturalismu, diktát politické korektnosti a neomarxismus jako takový.

Pro tyto tři hochy je fašistou i takový předseda ODS Petr Fiala. Pokud by žili v poválečné Číně, byli by horlivými stoupenci Čínské kulturní revoluce a týrali by své profesory až do poslední kapky krve, pokud by žili ještě o třicet let dříve v Rusku, bojovali by za lepší svět po boku Lenina. Pokud by žili před více ne půlstoletím v naší zemi, soutěžili by s Pavlem Kohoutem o nejhloupější básničku o Stalinovi. Ostatně Zévl se také považuje za básníka a jeho básně by mu jistě dnes vydali díky jeho "uvědomělému" politickému angažování úplně v každém vydavatelství. 

Milion chvilek pro demokracii je, jak jsem zmínil již na začátku, po marketingové stránce projekt hodný obdivu (tipuji, že v něm měl prsty Jakub Horák). Bohužel se za ním ukrývá svět, který má pramálo společného s demokracií a takřka nic společného se svobodou. 

Je to svět, který je postaven na prázdných frázích o slušnosti, evropských hodnotách, toleranci, pravdě a lásce a zároveň "slušné" nenávisti vůči odlišným názorem. Je to svět, kde emoce vítězí nad fakty. Je to svět Válava Havla, Tomáše Halíka, Martina Fendrycha, Jakuba Patočky, Respektu, Jiřího Drahoše, Angely Merkelové, Evropské unie, dotací, evropských hodnot, nakašírované slušnosti, multikulti a politické korektnosti. 

Ne, díky. To už raději toho STBáka Andreje Babiše....

 

Pozn. redakce: Tento text byl už asi 15x upravován, protože byl šitý horkou jehlou. Práce kvapná, málo platná! Čtenáře jsme uvedli v omyl, když jsme včerejší demonstraci mylně  spojovali s organizací Milion chvilek pro demokracii. Ve skutečnosti se včera lidé sešli na protestu organizace AUVA. Demonstrace zmiňované Milion chvilek, které je věnován tento text, se koná a zítra. Nicméně zjištěné informace o organizaci Milion chvilek pro demokracie platí a není na nich zapotřebí nic měnit. 

 

reklama
3887 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Dotace pro Babiše jsou téměř třikrát vyšší než jeho zaplacené daně. A to se vyplatí!Alternativní server ePortal.cz, který za vás bojuje proti politické korektnosti, multikulturalismu a genderismu, se ocitl na hraně propasti. Bez vaší finanční pomoci po 15 letech existence skončímeProbudí střelba ve Štrasburku evropskou veřejnost?A zase ti Palestinci. Ach joŽluté vesty dělají chaos? A co potom dělaly poslední desítky let vládnoucí elity?

euPortal.cz

Putinovi agenti už nejspíš zlanařili i Palackého. No a každé malé dítě přece ví, že Prahu osvobodila v březnu 1939 prozápadní eurounijní armáda Wehrmachtu, nikoli Rudá armáda v květnu 1945...Světu vládne nová aristokracie: Brusel a Washington jako nové královské dvory? Současné globální struktury. Jak je to vlastně s těmi elitami?

Eurabia.cz

Výsledek ovládnutí školství socialisty v Itálií: Učitelka nutila děti nevyslovovat děťátko Ježíšek!Afghánec omámil a znásilnil Rakušanku

FreeGlobe.cz

Zabijeme jejich děti, ženy, psy a kočky! Zabijeme všechny! Černošský politik vyhrožuje bělochům (+ video)Expert: Dnes je móda na ruské špiony po celém světě. Služby ale neví, koho opravdu chytí

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Tomáš Halík udělí KSČM vyznamenání...BIS škodí zájmům ČR a našich spojenců

eOdborar.cz

Takto se tuneluje rozpočet české armády! Kolem miliardy na víc za zastaralé systémy ...Protesty ve Francií a nepochopení vládnoucích elit jejích příčin

ParlamentniListy.cz

„V tichosti, ‚daleko od hlučícího davu‘, za zády veřejnosti.“ Návrat povinných kvót na uprchlíky. Petr Žantovský varuje před tím, co zůstalo téměř bez povšimnutíStřet zájmů, Agrofert, zastavení eurodotací... Nejen to. Šéf pirátského klubu poslanců zvažuje zákrok ve věci Babišových médií
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění