To je neuvěřitelná šaráda. Vážně jste teď spokojeni?

Autor: Václav Makrlík | Publikováno: 23.9.2018 | Rubrika: Polemika
Bordel

Prezident Miloš Zeman je opakovaně označován některými médii a politiky za osobu, která místo toho, aby občany ČR sjednocovala, způsobuje svými názory a chováním , celou svou politikou, jejich dělení do nesmiřitelných uskupení, přičemž lidé, za kterým stojí tzv. demokratické strany ( ODS,TOP 09,ČSL,Starostové atd.) vystupují proti osobě prezidenta ČR velice provokativně až agresivně. Tito lidé využívají každé příležitosti, aby demokraticky zvolenou hlavu státu dehonestovali, často velice nevybíravými útoky plnými vulgárních invektiv. Nerespektovat výsledek demokratických voleb je extrémně nedemokratické. Občany, kteří tak činí, lze plným právem označit za extremisty a strany, které za nimi stojí, za extremistické.

Naposledy byl národ, resp. většina občanů této země, sjednocen, když se na Václavském náměstí a Letenské pláni v Praze konaly statisícové demonstrace proti čtyřicetileté vládě komunistické strany. Ale již v té době , nebo krátce poté,začalo v Občanském fóru názorové dělení. Vyústilo během několika měsíců ve vznik několika stran – ODS , Občanská aliance, KDU, atd. Mezitím se však revitalizovaly i tradiční strany – ČSSD, ČSL. Rozdělení politického spektra, a tím i občanů, bylo v hlavních rysech dokončeno. Ještě však zdaleka nedosahovalo oné propastnosti do které se dostalo v důsledku uskutečňování reálné politiky těchto stran.

Restituce a privatizace byly první nepřekonatelně dělící bariéry společnosti. Zatímco proti restitucím nebylo co namítat a v podstatě všichni slušní občané přijali heslo „ Co bylo ukradeno , musí být vráceno“, privatizace miliardového majetku vybudovaného za vlády KSČ všemi občany této země, byla krádež srovnatelná jen s komunistickým znárodněním. Paradoxně tak došlo k jedné z největších absurdit v dějinách této země. Na jedné straně se majetek některým občanům vracel, na straně druhé byl státní majetek všem občanům této země ukraden, včetně ziskových oborů jako je výroba piva, alkoholu, cigaret, pohonných hmot, energetiky atd. a přírodních zdrojů – vody, těžby surovin apod. Privatizací přírodních zdrojů jsme se dostali na úroveň některých afrických zemí, kde se kolonizátoři vzdali politické moci , ale to klíčové, těžba surovin ,zůstalo v jejich rukou. Někteří privatizátoři za státní majetek ( majetek všech občanů) ani státu nezaplatili mnohdy směšnou privatizační cenu, takže musela být vytvořena Konsolidační banka , což byl natolik absurdní název, že byla brzy přejmenována na Konsolidační fond, neboť se v ní soustřeďovaly pouze pohledávky vůči privatizátorům, kteří nezaplatili za privatizací státního majetku. Žádnou jinou bankovní aktivitu totiž tato“ banka“ nevykonávala. Jako každá nedobytná pohledávka ztrácely i privatizační pohledávky na ceně, takže „poctivější“ privatizátoři si nakonec pohledávku za svou osobou od fondu zakoupili za zlomek ceny, kterou měli původně zaplatit, a tak zcela legalizovali nabytí majetku.

Zatímco privatizace se dotkly všech poctivých občanů, spojení důchodového účtu , který byl do té doby přebytkový, se státním rozpočtem, byli postiženi občané předdůchodového a důchodového věku. Privatizace a důchodová politika spolu velice úzce souvisí. Za vlády KSČ byli všichni občané zaměstnanci buď státního nebo družstevního podniku. Nemohli si vytvářet soukromé penzijní resp. výminkové zdroje. Počítalo se s tím, že tyto zdroje budou průběžně vytvářeny nejen z daní ze mzdy a příspěvků na sociální pojištění, ale i ze zisku státních a družstevních podniků. Privatizací zahraničními privatizátory byl podíl státu na zisku produkčních podniků silně zredukován a to o dividendy, případně i korporátní daň ,odcházející zahraničním vlastníkům původně českých, resp. československých podniků. Všichni političtí činitelé o tomto jevu vědí, kritizují ho, ale nikdo nemá odvahu s ním něco udělat. Práva zahraničních vlastníků jsou totiž kryta zákonem o ochraně investic a žijeme v právním státě. Začaly dodnes živé problémy s důchodovou politikou. Na světě byla další příčina dělení české společnosti.

Privatizace a s ní spojený přechod na kapitalistickou ekonomiku oživil další fenomén způsobující rozdělení společnosti, rozdělení na chudé a bohaté, majetné (vlastníky produkčních kapacit) a nemajetné. Když jsem jako malý kluk chodil v padesátých letech na filmy Voskovce a Wericha a slyšel v jednom z nich písničku Strejček hlad, nikdy mně nenapadlo, že její slova „ ...po cihelnách spím a z popelnic jím, peleším se jako slepice ...“se jednou stanou znovu skutečností. Bezdomovci jsou extrémní případ chudoby, ale vedle nich jsou i další – matky samoživitelky, které nemají na zaplacení školního oběda svým dětem, mnozí důchodci žijící před důchodem z mléka a rohlíků, lidé v exekuci, někteří nezaměstnaní a lidé z dalších vrstev společnosti, kteří čekají na obdarování potravinami s prošlou , nebo projití se blížící lhůtou.

Církevní restituce dělí společnost bez ohledu, zda jde o věřící či atheisty, hlubokým příkopem. Představují po privatizacích hned druhý největší tunel státních financí. Podstata problému je v tom, že se ve vlastnických poměrech státu vůči církvím nenavázalo na tisíc let trvající lenní právo, podle kterého byl vlastníkem všech statků na daném území buď panovník, živé zosobnění státu, případně šlechtic, který uděloval majetky v léno, tedy církvi pouze do do správy, nikoliv vlastnictví, a jako mohl léno udělit, mohl je bez náhrady i odejmout. Důkazem jsou např. josefínské reformy, či rekvizice zvonů a dalšího církevního majetku v době válek. Toto právo bylo zakotveno v moderní podobě v říšských zákonech Rakouska-Uherska z druhé poloviny 19.století a bylo živé ještě za Masarykovy pozemkové reformy, kdy církev přišla o značné pozemkové statky. V podstatě se církevními restitucemi opakovalo to, co v české historii mnohokrát. Církev, stejně jako „ čeští páni“, vycítila oslabení státu a využila ho k tomu, aby si přivlastnila státní vlastnictví. Shodovalo se to plně s teorií moderního ekonomického liberalismu na jejímž základě proběhl i proces privatizace, a podle níž stát nemá vlastnit žádné produkční kapacity. Dokonáno jest!

Počet členů KSČ se v době její čtyřicetileté vlády pohyboval mezi milionem až půldruhým milionem lidí. Z toho se dá soudit, že téměř v každé české rodině byl člen KSČ, takže na počet komunistů se nabaluje další počet více méně sympatizujících lidí. Po listopadu 89 se v médiích, především tisku, rozběhla štvanice na komunisty a obzvláště na příslušníky StB, lidových milicí a pohraniční stráže. Na principu kolektivní viny byli všichni příslušníci KSČ a dalších jmenovaných složek komunistického aparátu označeni za zločince. Komunisté přímo ze zákona. Mnozí významní představitelé kultury, hospodářství a společenského života vůbec, byli v mediích, na základě tzv. lustrací , označováni za agenty StB a dehonestováni. Mnozí přišli o práci a na základě lustračního zákona jsou zbaveni části občanských práv , neboť nesmí dodnes vykonávat určité funkce ve státním aparátu. To co se v této době dělo bylo srovnatelné jen s tím, co se dělo za tzv.normalizace v sedmdesátých letech. Národ převálcovaný dvěma normalizacemi za pouhých čtyřicet let tím musí být nutně poznamenán. Přinejmenším je rozdělen. Nelze se divit volebnímu vítězství hnutí, v jehož čele stojí člověk podezíraný z toho, že byl agentem StB.

Mnozí z těch , kteří ovládli současnou společenskou scénu považují sami sebe za elitu, za t.zv. VIP (very important person – velice důležitá osoba), za něco víc, nežli jsou ostatní občané. „ Člověk je provaz natažený mezi zvířetem a nadčlověkem. Člověk je cosi, co má být překonáno“. V jedné z písní ze hry VW Balada z hadrů se zpívá „ … myslete si , že jsme jen lůza, že se nás nemusíte bát, však jednou popadne vás hrůza, až vám budeme pod okny řvát...“. K tomu v této zemi již jednou došlo. Opět se ozývá pro část občanů označení lůza. Opět jsme rozděleni.

 

Z tohoto velice stručného přehledu hlavních příčin, které nás rozdělují plyne , že nikdo a nic, kromě zcela výjimečných událostí,nemůže občany, resp. národ ,zcela sjednotit. Požadavek , že prezident má lidi sjednocovat a nikoliv rozdělovat, je tak jen demagogický a nesmyslný blábol.

 

3804 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Pokud chcete, aby byla média plná vašeho "upalování", postupujte následovněKniha Prolomení hradeb od Petra Hampla určitě stojí za přečtení. Už ji máte doma? Správnej chlap je ženskáDotační socialismus nás žene do pekelPrávo samozvaných držitelů klíčů a té správné ideologie

euPortal.cz

Německé děti čelí často šikaně ze strany svých imigrantských vrstevníků a mnoha školách již většina dětí nemá němčinu jako svůj mateřský jazyk.Hovořte, sudruh Plaga. Co je na tym divneho, že statni bezpečnostni služba bude vyučovat dějiny?

Eurabia.cz

Jako kůzlata: V Rakousku jen od začátku roku již pátá zavražděná imigrantem !Právnička Samková zveřejnil důkazy o tom, jak Český rozhlas manipuloval s veřejným míněním při eurovolbách v roce 2014

FreeGlobe.cz

Výborně! Zelení šílenci se už nechtějí rozmnožovatVáš příspěvek porušuje právo šaría, vzkázal známé aktivistce... Twitter. Její odpověď byla dost drsná

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Čtete tyhle vznešeně vyhlížející řádky a nevěříte svým očím. Propánakrále, kdo tohle psal? Někdo v ČT...Bandera se prokazatelně 13x tajně setkal s představiteli CIA. Například: 22.3.1950 v Hamburku, 17.5.1950 s CIA, 7.5.1951 na letecké základně USA ve Wiesbadenu...

eOdborar.cz

Takhle se lidí nebáli ani u nás za komunistické totality! Do městečka s 3 500 obyvateli, přijede 9 650 četníkůLevicová inkvizice zasahuje: Objevitel DNA, a nositel Nobelovy ceny, poukázal na nižší inteligenci Afričanů a byl okamžitě potrestán

ParlamentniListy.cz

Jan Keller o smlouvě Merkelové a Macrona: Je to skrytý plán. Není to náhodaPromluvil a hned létaly miliardy. Pak exšéf fotbalu Pelta vytáhl kamarády Miloše Zemana
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění