Vlivný evropský politik brzy skončí. Objevily se informace, které z něj dělají lidskou zrůdu

Autor: Hana Lukešová | Publikováno: 1.9.2018 | Rubrika: Politika
Izrael

V současné době čelí Evropa mnoha výzvám, jedná se především o tzv. „migrační krizi“. Do Evropy se snaží dostat lidé z afroasijských končin, většinově vyznávající islám. Bohužel se často nejedná o lidi vzdělané a kulturní, kteří by se stali přínosem společnosti, ale stávají se naopak z velké části přítěží pro sociální systém a v horších případech se dopouštějí vražd, krádeží, znásilňování a teroristických útoků pomocí aut, bomb, střelných zbraní a nožů.

Na migrační krizi doplácejí často konzervativci vyznávající tradiční hodnoty rodiny (otec, matka a děti), vlastenectví, židovsko-křesťanské etiky, úcty k domovu. Lidé chtějící zachovat hodnoty, které zde fungovaly tisíce let, nechtějící měnit svůj způsob života na úkor zavádění neoliberálních experimentů, jsou neomarxisty znevažováni jako „tmáři“ a „nepřátelé pokroku“ . Z etnických menšin na migraci doplácejí většinově Židé, kteří se pod tlakem muslimů stávají „vnitřními uprchlíky“, často jsou přepadávání, ponižování a v nejhorších případech vražděni a to za mlčení neomarxistických liberálů.

Nyní však můžeme sledovat tragický morální úpadek dnešních socialistických stran, které v současnosti nehájí lidi, které by měly hájit, tak jako v minulosti, dělníky, řemeslníky, živnostníky a chudší lidi s „měně životního štěstí“, proti čemuž by se nedalo nic namítat, ale stali se vlajkovými zastánci migrantů, zejména muslimů a bohužel se současné neomarxistické liberální strany, hlásící se k „liberální demokracii“ přiklonily k antisemitismu a k podpoře propalestinských hnutí. Nejviditelnějším a nejtragičtějším případem je je morální bankrot britské Labouristické strany pod vedením Jeremyho Corbyna. Nyní nastíním jenom některé z mnohých Corbynových skandálů, jak je zveřejnila britská média v průběhu několika po sobě jdoucích dní.

Daily Mail zveřejnil dne 13.8.2018 fotky Jeremyho Corbyna, vůdce britské Labouristické strany, na hřbitově v Tunisku z roku 2014, na kterých je zobrazen s věncem, který položil na hrob některých teroristů z OOP zodpovědných za masakr izraelských sportovců na olympiádě v Mnichově z roku 1972. V reakci na zveřejněné záběry Labouristické strany prohlásil, že se nebude omlouvat ta účast na akci na hřbitově, protože se „snaží prosazovat mír na Blízkém východě“. Na zveřejněnou fotografii reagoval Benjamin Netanjahu a na Tvitteru napsal, že „položení věnce na hrob teroristů, kteří spáchali mnichovský masakr a srovnání Izraele s nacisty zasluhuje jednoznačné odsouzení od každého, na pravici i na levici“. Jeremy Corbyn odpověděl na tweet Netanjahua slovy, že Netanjahuova obvinění jsou „falešná“ a že „jednoznačné odsouzení zasluhuje zabití více než 160 palestinských demonstrantů v Gaze od března a diskriminační zákon o národních právech, který degraduje arabskou menšinu na třídu druhých občanů“.

Dne 16.8.2018 Daily Telegraph zveřejnil také fotografii, na které Corbyn posílá zdravici teroristům z Muslimského bratrstva během jeho návštěvy mešity v Finsbury Park v roce 2016. Mluvčí Corbyna vysvětlil, že lídr Labouristické strany „stojí za demokracií“. Posléze dne 20.8.2018 Times of London otiskl fotku schůzky Corbyna s exilovým vůdcem Lidové fronty pro osvobození Palestiny Maherem al Taherem na slavnostním setkání na uctění památky teroristů z Černého září, odpovědných za mnichovský masakr z roku 1972, navíc představitelé této teroristické organizace několik týdnů předtím provedli bombový útok na synagogu v Jeruzalémě, který usmrtil 6 lidí. Roku 2014 vstoupili dva teroristé vyzbrojeni střelnými zbraněmi, noži a sekerami do synagogy Bnei Torah Kehilat Yaakov v jeruzalémské čtvrti Har Nof.

Roku 2012 se lídr britské Labouristické strany (Strany práce) Jeremy Corbyn účastnil konference s odsouzeným teroristou z Hamasu, který byl v Izraeli uvězněn za svou roli při zosnování teroristických útoků, které zabily více než 100 lidí, odhalil Daily Telegraph. Na konferenci se zúčastnili mnozí představitelé Hamasu včetně Husama Badrana, který byl odsouzen k 17 letům odnětí svobody za jeho účast na teroristických atentátech během druhé intifády v rozmezí let 2001 až 2002. Konference se dále účastnili Khaled Mashaal, bývalý vůdce „politického křídla“ Hamasu a Abdul Aziz Umar, který za svou teroristickou aktivitu obdržel sedm doživotních trestů. Badar a Umar byli propuštěni méně než 12 měsíců před konferencí v rámci dohody o výměně Gilada Shalita za více než 1000 vězněných palestinských teroristů. Badran, Umar a Mashaal mluvili během dvoudenní konferenci v Dauhá nazvanou „Seminář o palestinských uprchlících v arabském světě“. Badran se nechal slyšet, že „Nakba, která z nás učinila uprchlíky se uskutečnila silou a návrat bude životaschopný pouze vojenským a ozbrojeným odporem, ničím jiným“.

Tři dny po konferenci Corbyn ve svém komentáři Morning Star dodal, že vyslechl projevy těchto mužů a jejich příspěvek byl „fascinující a elektrizující“. V rozhovoru pro íránskou tiskovou televizi Corbyn potvrdil, že se na konferenci setkal s Umarem a dodal, „setkal jsem se s mnoha bratry, včetně bratra, který zde mluvil“. Mluvčí Jeremyho Corbyna pro Daily Telegraph pronesl, že „Jeremy má dlouhý a principiální rekord solidarity s palestinským lidem a angažuje se s aktéry konfliktu mír a spravedlnost na Blízkém východě. To je správná věc“.

Daily Telegraph již dříve zachytil řadu Corbynových skandálů. Corbyn byl již předtím obviněn z antisemitismu, poté když roku 2015 nazval představitele teroristických organizací Hamas a Hizballáh za své „přátele“ a odmítl odsoudit jejich teroristickou kampaň zaměřenou proti Izraelcům.

Naproti tomu dne 21.8.2018 Daily Mail zjistil, že se Jeremy Corbyn stejného roku 2015, šest měsíců před tím, než získal kontrolu nad Labouristickou stranou, setkal v britském parlamentu se skupinou podporovatelů Hamasu a dalších radikálních islamistů. Fotografie poskytnuté Daily Mail zachycuje Corbyna sedícího s islamisty a jinými kontroverzními osobnostmi, např. s arabským novinářem, který vyzýval k útokům na Izrael, konkrétně k jeho „bombardování“. Mezi další účastníky schůzky, kteří byli vyfotografováni byli další aktivisté Hamasu Zaher al Biravi, Mohammed Svalha a novinář Azam Tamimi, který vyzval k „rozpuštění Izraele“ a v rozhovoru pro BBC roku 2004 vyjádřil touhu stát se mučedníkem za „palestinskou věc“. Tohoto setkání se zúčastnil i Daud Abdulah ex-náměstek generálního tajemníka Muslimské rady Velké Británie, který se snaží bojovat proti „islamofobii“, tento muž stejně jako jiní muslimové má dlouhou historii protiizraelských i protižidovských výroků, v jednom z nich např. vyzýval „k bojkotu dne památky holocaustu“. Mnozí ze zúčastněných islamistů obviňovali Židy ze zosnování teroristických útoků ze dne 11.9.2001, vlastně shazují na Židy své vlastní zločiny, kterých se dopouštějí jen oni sami.

Navíc stejného dne 21.8.2018 přišel The Sun s informací, že tajemnice předsedy Labouristické strany Jeremyho Corbyna Nicolette Petersen vyzvala své stoupence, aby nehlasovali pro představitele, kteří se objevili v židovských médií. V brožuře vydané „Palestinskou kampaní solidarity“ roku 2010 Petersen vyžadovala po svých pracovnících, aby četli Jewish Cronicle online a podívali se na její webové stránky, aby „věděli pro koho nehlasovat“. Editor Jewish Cronicle Stephen Pollard reagoval na šokující zjištění, že se „nejedná o pomoc Palestincům, ale útok na Židy“. Server I24News napsal, že Corbyn během své návštěvy Gazy roku 2010 současnou vůdkyni opozice v Knessetu Tzipi Livni jako „válečného zločince“. I o dva roky později v průběhu roku 2012 se Corbyn mnohokráte sešel s teroristy z Hamasu. Minulý měsíc tři židovská média včetně Jewish Cronicle zveřejnila prohlášení o tom, že případné vítězství Labouristické strany pod vedením Jeremyho Corbyna představuje „existenciální hrozbu pro britské židovství“.

V neposlední řadě Daily Mail zveřejnil dne 23.8.2018 videozáznam Jerremyho Corbyna z konference v Londýně roku 2013, který na své obvinění z antisemitismu reaguje slovy, že „sionisté nechtějí studovat historii, žijí v této zemi velmi dlouhou dobu, možná po celý svůj život a nerozumějí ani anglické ironii“. Vlastně obvinil „sionisty“ z neznalosti britské kultury a britského způsobu myšlení navzdory jejich dlouhodobého pobytu ve Velké Británii. Corbynovy výroky zneužila teroristická organizace Hamas na svých internetových stránkách, konference se opět účastnilo mnoho kontroverzních řečníků včetně Dauda Abdulaha, který prosazoval bojkotování Dne památky obětí holocaustu, další významnou osobností vystupující na konferenci byla Garda Kharmi, jejíž slova z roku 2017 zachytil Daily Mail o tom, že „Židé nebyli v Evropě chtěni, byli nepopulární a nemilovaní, a proto byli odloženi“. (Na Střední východ)“. Stephen Pollard , redaktor Jewish Cronicle napsal, že je nepochybně, že Corbynova slova lze chápat jako útokem na všechny Židy, ne „jen“ na sionisty. Jonathan Sarcedoti, antirastistický aktivista zpochybnil Corbynova slova, a Daily Mail rozhořčeně řekl, že „obviňování Židů z neznalosti britské kultury, protože nesouhlasíme s vašimi kontroverzními názory na Palestinu, když jste navíc okouzlen extrémisty, jsou hluboce antisemitská, britští Židé mají oprávněné obavy“.

S dalším odhalením skandálů uvnitř Labouristické strany přišel Daily Telegraph dne 28.8.2018.

Podle těchto novin roku 2016 poslanec Khalid Mahmood pozastavil členství asistentky a jeho bývalé milenky Alainy Cohen, poté, co zveřejnila dva tweety, které obviňovaly její stranickou kolegyni Naz Shah z toho, že je „antisionistkou“. Členství v Labouristické straně Shah bylo pozastaveno Jeremym Corbynem poté, co napsala na Facebook komentář o tom, že by „celý Izrael měl být přemístěn do Spojených států“. Mahmood zahájil proti Cohen disciplinární opatření. Když vyšla najevo nevinna Cohen a posléze se navrátila se do zaměstnání, tvrdila, že byla v podstatě vyloučena a nahrazena, následně žalovala stranu za náboženskou diskriminaci, strana vyřešila situaci tak, že Cohen nadále pracuje pro Mahmooda s podmínkou, že se o daném případu nezmíní, celá aféra byla placena z peněz daňových poplatníků.

Na konci srpna dne 29.8.2018 odhalil Daily Mail další kontroverzi nynějšího labouristického vůdce Corbyna tentokráte z roku 2010, kdy tvrdil, že izraelští úředníci „kontrolují projevy britských poslanců“. Tyto poznámky byly zachyceny na videu z roku 2010 na setkání antiizraelské „Palestinské kampaně solidarity“. Na tomto setkání Corbyn pronesl řeč, týkající se incidentu na turecké lodi Mavi Marmara, která se snažila prorazit izraelskou námořní blokádu Gazy, kterou spravuje teroristická organizace Hamas. Corbyn prohlásil, „že se [britští poslanci] všichni objevili do [sněmovny] s předem připraveným skriptem. Jsem s jistý, že ho napsal náš přítel Ron Prosor, (toho času izraelský velvyslanec ve Velké Británii). Protože všichni přišli se stejnými klíčovými slovy. Bylo to spíše jako čtení evropského dokumentu hledající „bzučivá slova“. A „bzučivá slova“ byla „izraelská potřeba bezpečnosti“, „extrémismus lidí na jedné lodi“ a „existence tureckých militantů“, prošlo to v každé jednotlivé řeči, takto prošlo“. Tato obvinění britští poslanci popřeli a potvrdili, že nedostali žádný předem připravený skript z rukou izraelského velvyslance.

A v reakci na všechny skandály uvnitř Labouristické strany Frank Field (76) rezignoval britský zákonodárce z parlamentní delegace Labouristické strany dne 30.8.2018 poté, co obvinil vedení strany z tolerování antisemitismu. Field zastupoval Birkenhead od roku 1979 a nyní po své rezignaci se stal poslancem „Nezávislé práce“. V dopise jednomu z vysokých představitelů Labouristické práce Whipovi Nicku Brownovi, obvinil Corbyna z toho, že změnil stranu „v antisemitskou sílu“.

V dopise píše „zrušuji své členství ze dvou hlavních důvodů. První z nich je příklad vedení Labouristické strany, která se stala mocnou antisemitskou silou v britské politice. Další příklad přichází z minulého týdne po sérii pokusů Jeremyho [Corbyna] popřít, že jeho minulé prohlášení a činy byly antisemitské. Velké Británie bojovala ve druhé světové válce, aby vyhnala tyto názory z naši politiky, ale její nadlidské úsilí a úspěch je nyní pod obrovským a trvalým vnitřním útokem. Je nám líto, že jsme stále více vnímáni jako rasistická strana. Tato situace mě přinutila, abych rezignoval“. Poté také napsal, že strana byla kontaminována „kulturou nesnášenlivosti, hněvivosti a zastrašován“ a obvinil některé členy strany z „násilnického chování“. Navzdory své rezogranci z delegace strany, Field nadále zůstává člen Labouristické strany.

Není pochyby, že Britská labouristická strana pod vedením Jeremyho Corbyna zastává vyhraněný propalestinský postoj často hraničící s vypjatým antisemitismem, kvůli kterému bylo pozastaveno členství několika desítkám osob. Dále Corbyn čelí kritice kvůli jeho upravené definici antisemitismu, který přijala strana pod jeho vůdcovstvím. Tato definice odmítá odsoudit zběsilý „antisionismus“, který považuje za samotný zločin vznik Státu Izrael, srovnává sionismus s nacismem, zastává typické protižidovské konspirační teorie o tom, že jsou Židé více loajální Izraeli, než v zemi, kde žijí, dále rozšiřuje teze o tom, že Židé mají příliš velký vliv ve finančnictví, politice, kulturní sféře, a neposledně i to, že v Evropě zatím žije ještě „příliš mnoho Židů“. Za tyto postoje Jeremyho Corbyna ocenil předseda Palestinské samosprávy Mahmůd Abbás.

 

9167 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Fridays For Reason #3: The Moral Case for Fossil FuelsStoupenci Gréty by místo stávek měli chodit sázet stromy do lesa! Vyšší daně – dražší bydlení!Veřejnoprávní médium jako domácí hřiště pro radikální ekologisty? Rozumek pošpinil památku Nicholase Wintona

euPortal.cz

Zavřete hranice, chraňte své ženy. Muž, který léčil muslimské delikventy, promlouvá o ošklivých stránkách islámuŠvédsko je země, kde se stávají naprosto šílené věci. Švédské úřady ruské křesťanské rodině sebraly křesťansky vychovávané dítě a předaly ho k výchově muslimské rodině

Eurabia.cz

Italský vlastenecký ministr Salvini odmítl diktát Paříže: Nedovolím, aby se z Itálie stal uprchlicky tábor pro EUV USA mají na univerzitě ideologickou policií. A její členové si žiji jako prasata v žitě

FreeGlobe.cz

Anarchista chtěl podpálit středisko pro nelegální imigranty! (+ foto)Zoufalí Katalánci zaútočili na středisko pro uprchlíky (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životMilióny obětí podvodu s cholesterolem. Vejce a tučná jídla potřebujeme! Impotence a infarkty v důsledku "zdravé výživy? Kudy z toho? Nespoléhejme na vědce, ale na rozum

euServer.cz

Jak daleko je Milion chvilek od demokracie a jak blízko má k fašizmuPřesvědčení, že se nemáme starat o vlastní komunitu, ale o trpící menšiny z celého lidstva bez ohledu na to, proč trpí, a zda není lépe jim pomoci, aby si pomohli sami, je přesvědčení nesmyslné

eOdborar.cz

Nová šéfová Evropské centrální banky Christine Lagardeová je součást zkorumpované mafie státních úředníkůAndrej Babiš a konflikt zájmů

ParlamentniListy.cz

Vyhodit z okna! Pavel Svoboda před Hradem burcoval dav proti Zemanovi. Hayato Okamura vzýval Masaryka a pak...Nová krize? Všichni se zadluží. Spouštěč už jede. Profesor Staněk šokoval, raději si sedněte
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění