Exkluzivně na ePortal.cz: Promlouvá člověk, který navrhl vyznamenání pro Babiše

Autor: Václav Makrlík | Publikováno: 27.8.2018 | Rubrika: Ostatní
Bestie

Slovy „ … a jazyky v tom škvař svých klevetníků“ končí každá sloka jedné z básní francouzského renezančního básníka Francois Villona. Ukončení jedné ze slok předchází tyto verše : „ Vem arzenik a olovo tam vlej, zasypej sírou co se svařilo tu, nehašeným to vápnem zamíchej, a rozkrájej tam propocenou botu, staré Židovky tam vetři nečistotu. Pak ten lahůdkový mok, zceď přes spodky co nepraly se rok, a jazyky v tom škvař svých klevetníků“.

Cituji z hlavy, ačkoliv jsem poezii prokletých básníků, Rimbauda, Boudelaira, Verlaina,Villona atd.,četl někdy před pětapadesáti lety, v době dospívání . Verše se mi , uloženy kdesi v hloubi, paměti, vybavily , když jsem četl komentáře čtenářů k článkům redaktorů Štefka a Bucherta z internetového Reflexu, kterými reagovali na můj návrh prezidentovi republiky Miloši Zemanovi vyznamenat ke 100. výročí vzniku republiky premiéra vlády ČR Andreje Babiše státním vyznamenáním za celoživotní boj proti rozkrádání státního majetku a s tím spojené korupci, stabilizaci vnitrostátní politické scény tím, že se mu, přes nesmírné podrazy a okopávání kotníků se strany t.z. demokratických stran, podařilo sestavit vládu s důvěrou a za zviditelnění ČR na mezinárodní politické scéně.

Tolik nejvulgárnějších invektiv a posměšků se hned tak po některým textem neshledá, ačkoliv „novinky“ , doména čecháčkovské malosti jsou zvyklé na ledacos. Až na nepatrné výjimky komentáře nepolemizovaly s tím, jak jsem zdůvodnil svůj návrh, nesnažily se vyvrátit důvody mého návrhu, nýbrž útočily prostřednictvím nejhrubších nadávek a sprostot přímo na mě. Nepochybuji o tom, že to jsou lidé podobní těm, kteří vypískali Babiše na tryzně k událostem v srpnu 1968 , ale nejen jeho, i předsedu poslanecké sněmovny Radka Vondráčka, který nemohl nikdy mít nic společného s StB, ani nemůže být obviňován, že si nezákonně pomohl k nějakému majetku. Podobně dopadla i zcela apolitická zpěvačka Lucie Bílá a možná i další lidé, o kterých se ani neví. Je zřejmé, že útoky uřvanců jsou zaměřeny nikoliv jen na jednotlivce reprezentující hnutí ANO, ale na celé hnutí.

Česká politická scéna, ale podobné je to i v mnoha zemích EU, postrádá charismatické osobnosti. Charisma pomohlo Babišovi vyhrát parlamentní volby a Zemanovi zvítězit ve volbách prezidentských. Voliči nejsou hlupáky či lůzou, za kterou je považují strany, které samy sebe , prostřednictvím veřejnoprávních médií, označily za demokratické. Z těch charismatických nul , kterými je politické scéna přeplněna, neboť politiku v liberální demokracii může dělat kdokoliv, snadno voliči vybrali jen dvě charismatické osobnosti- světaznalého ekonoma a zkušeného velkopodnikatele Babiše a generalistu Zemana . Dali tak jasně najevo, že je vzdálená minulost především premiéra Babiše nezajímá, že žijí přítomností a budoucností. Kromě dvou již zmíněných osobností lze na české politické scéně nalézt ještě jednu charismatickou osobnost „samuraje“ Tomia Okamuru, předsedu SPD. Jeho mládí je nadějným předpokladem pro politickou budoucnost. Ostatní panáci pohybující se na české politické scéně jsou bezvýznamné nuly.

Tak zvaně demokratické strany, především TOP 09,ODS, a lidovci ,vytváří zcela nový politický fenomén, který lze snad chápat jako demokratický teror, a ten začíná tvrdě rozdělovat naši společnost. Nejsou to levicové strany KSČ, ČSSD, ani strany politicky neutrální jako ANO, SPD, jsou to ,bohužel, konzervativně pravicové strany, které využívají dnes již historických událostí a aktivit jednotlivců v době před třiceti, padesáti nebo sedmdesáti lety k rozeštvávání občanů této země. Nerespektují vůli většiny občanů této země vyjádřenou v demokratických volbách, ale naštěstí se jim nedaří násilnou formou výsledek těchto voleb zvrátit. Nerespektovat výsledek demokratických voleb je extrémně nedemokratické. Strany které to podporují tak mohou být oprávněně považovány za extremistické a osoby , nositelé tohoto postoje, za extrémisty.

Party řvounů, většinou mávající papundeklovými transparenty počmáranými nejhrubšími invektivami, navštěvují nejen vystoupení Babiše, ale i prezidenta republiky, naposledy při otevírání výstavy Země živitelka. Šlo o malou skupinku, jejíž počínání valná většina návštěvníků odsoudila, což muselo být přiznáno i v informačním internetovém textu. V Praze před rozhlasem se sešlo snad několik set takových řvounů. I kdyby jich bylo několik tisíc je to jen malý zlomek procenta z více než milionové Prahy a nula nula nic , z procenta obyvatel ČR. Média tato vystoupení komentují slovy „ lidé se shromáždili...“takže to vypadá, jakoby se shromáždili všichni lidé, nebo alespoň většina lidí žijících v Praze, nebo dokonce v ČR. V mediální branži se tomu říká podpásové působení.

Tyto smečky nenávistných řvoucích individuí, nesoucí již vžité označení pražská kavárna, mají svou sociální strukturu. Skládá se ,zhruba, z restituentů činžovních domů a luxusních pražských obchodů, umělců, kteří na sebe potřebují upozornit a podnikatelů postižených EET, kteří léta , pod ochranou výše zmíněných stran , byli zvyklí dostávat od státu zdarma zdravotní služby a vzdělání pro své děti, využívali státní dopravní infrastruktury, žili v relativním bezpečí pod ochranou policie ČR a armády atd. Vše jim zaplatili ze svých daní „ ti hloupí“ - zaměstnanci pracující za mzdu. Vlastně šlo o jistou formu vykořisťování. Někteří politici to nazvali i drsněji a také na to dojeli ve své politické kariéře, uštváni veřejnoprávními médii, která jejich slova opakovala a připomínala tak dlouho, až je jejich spolustraníci, v obavě o volební úspěch, sami zašlapali.

Určité skupiny lidí byly v této zemi vždy vystaveny nenávistným štvanicím. Po převratu 1918 to byla šlechta a katolická církev, po roce 1938 to byli demokratičtí a levicoví intelektuálové spojení s I.republikou, po roce 1939 vlastenci odmítající nacistickou okupaci a protektorát, po roce 1945 to byli sudetští Němci („ ty germánské svině“), po roce 1948 příslušníci buržoasie a pravicoví intelektuálové, po roce 1968 ti, kteří nepochopili „ Poučení ze srpnového vývoje“, což byla směsice antikomunistů a reformních komunistů, po roce 1989 komunisti a bývalí příslušníci Statní bezpečnosti a její spolupracovníci. To je velice stručný přehled dějin české, ne, čecháčkovské nenávisti. Anglický filozof Bertrand Russell je autorem následující myšlenky : „ Někteří lidé nedokáží být šťastni, aniž by zároveň někoho nenáviděli“. V tomto patologicky sociálně psychickém stavu se nalézá, naštěstí, jen velmi malá část naší společnosti. Ale protože chvíli co chvíli huláká v ulicích, je ji slyšet, a jejími spojenci ovládaná veřejnoprávní média se starají o to, aby byla hodně viditelná a tak vytvářela dojem, že jde o většinu lidí v této zemi, nebo alespoň ve městě. Tak nějak začínal nacismus v Německu.

„ … a tady jsou ti nejhorší, nestálo o ně ani nebe, ani peklo.“ říká průvodce poutníkovi v Dantově Pekle, když jej přivedl před brány očistce.V dnešní době by těmi nejhoršími mohli být myšleni ti, o které nestál aktivní disent, ani komunisté, natož StB. Je však velice pravděpodobné, že právě tito lidé si dnes, v liberální demokracii, kdy se to už může, totiž nadávat na vládu a jejím představitelům, léčí své komplexy z normalizace. „ Trvalému pocitu křivdy nepřivykne nikdo, ani národ, ani město, ani člověk jednotlivý. Nepřivykne, nesmíří se, pouze zmaličtí a zkysne , zmarní.“ jde o zkrácenou citaci z pentalogie Vladimíra Neffa o tom, jak se utvářel český národ, česká buržoasie i proletariát. Zbavit se pocitu dvacetileté či čtyřicetileté křivdy lze i řvaním na demonstracích a sprostým urážením představitelů vlády. Velikosti tím však nedosáhnou, vždy zůstanou maličtí , zakyslí a zmarnění- prostě uřvanými čecháčky, cosi jako myš která řvala.

Nenávistné rozdělení společnosti není v českých dějinách nic nového. Stačí pohlédnout na Klaudiánovu mapu Čech z roku 1518. Vůz naložený řvoucími a peroucími se lidmi táhnou dva koňské potahy - každý na jinou stranu. Pár let nato zvolili čeští páni králem Habsburka Ferdinanda, jehož potomci dokázali řvouny umlčet na tři sta let. Vzpamatujme se, dokud je čas, a zbavme se agresivní nenávisti. Podmínky pro demokratické řešení všech sporů – demokratické volby, jsou v liberálně demokratické společnosti vytvořeny. Jen je třeba je respektovat.

 

 

1585 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Patnáctiletý student Sorosova gymnázia v Praze Jan Ťuhík byl nominován na Nobelovu cenu míru. Kvůli demonstracím za Václava HavlaZa Jakla se vylučuje z ODS?Ministr vnitra Islámského státu Abbdulah Al-Hamaida varuje uživatele sociálních sítí, aby si nedovolovali neschvalovat teroristické útoky v Evropě„Nepovedený“ příměr Václava Klause ml. naplno odhalil nedemokratickou podstatu současné EU Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI?

euPortal.cz

Tohle je opravdu brutal. Tato velmi, velmi nehezká věc se stala Angele Merkelové. Podívejte se a sdílejte, než to smažou...Šéf ODS vyhodil Václava Klause ml. a pochvalně se vyjádřil o sprostém a vulgárním ODSakovi Pavlovi Novotném

Eurabia.cz

Britské úřady hájí islám a diskriminují bývalé muslimy za kritiku islámu. Výsledek multikulturalismu Afričan ve Francií vyzýval k vraždění bělošských dětí a dostal jen pokutu

FreeGlobe.cz

Senegalec unesl autobus s dětmi a podpálil ho. Nesouhlasil s imigrační politikou italské vlády (+ foto)Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomový

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Advokát Sokol k pašeračce Tereze: Špatné zprávy. Nebude moc chytrá. Je mi jí líto? Takových máme plné kriminályNa blití? Mrtvolo Topolánku! smál se Zeman a probral Turecko, Češku v Pákistánu či slovenské volby
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění