Benjamin Kuras jde do toho. Přečtěte si o něm víc

Autor: Benjamin Kuras | Publikováno: 6.8.2018 | Rubrika: Ostatní
Vlajka - Česká Republika

Zadavatel B. Kuras/Zhotovitel B.Kuras

 

spisovatel Benjamin Kuras

skalní konzervativec

 pravicový nepopulista

kandidát vám šitý na míru

nezávislý za Realisty

Senát 2018

Praha 4

 

„Hájím zájmy Prahy 4, Česka a Evropy – v tomto pořadí“
„Zlu k vítězství stačí, když slušní lidé nedělají nic.“

(Edmund Burke, zakladatel konzervatismu)

 

Co vy?

 

Trápí vás pomatenost české politiky, degenerující EU s totalitní Komisí, paralyzujícími regulacemi, bující byrokracií, omezováním národního státu a občanských svobod, vnucovanou migrací a ignorováním vůle občanů?  

 

Vítejte mezi většinou voličů Prahy 4.

 

Volte tentokrát jinak než emocemi a povrchním posuzováním manýr toho či onoho politika a vneste do politiky racionalitu, informovanost, civilizovanost, spolehlivost, bezpečnost, tvořivost a dobrou náladu.

 

K tomu potřebujete něco, co v ní dnes bolestivě chybí: Klasického konservativce anglického střihu fair-play s celoevropským nadhledem, ale s vědomím svébytnosti každého evropského národa.  

 

Ten je v Praze 4 jen jeden.

Já. V Braníku.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Proč

 

Vrátili jsme se na západ geografický, který však přestává být Západem ideovým, mění se v další totalitní systém a tlačí nás do další nebezpečné historické krize ohrožující samotné základy civilizace. Budeme v ní muset na sebezáchranu rychle improvizovat. Bez kompasu, vědomí kontinuity a viditelného cíle nebudeme vědět jak. Já takový kompas nabízím.

 

Návrat k ideovým kořenům západní civilizace, od antického Řecka a biblického Izraele, přes imperiální Řím, křesťanství, renesanci, osvícenství, po vědeckou a technickou revoluci, parlamentní demokracii, nebývalou prosperitu a svobodu.  

 

Obnova „smlouvy mezi generacemi bývalými, současnými a budoucími“, řídící se přikázáním „žij tak, abys po sobě zanechal svět lepší, než jsi jej našel“.

 

Názorová vytrvalost, stavěná na faktech, řízená nadhledem věčnosti, brzděná stupněm praktičnosti, nepodléhající krátkodobým trendům, vyvíjející se k lepšímu reformou bez dramatických převratů a sociálních experimentů.

 

Svobodná debata usilující výměnou názorů a informací o realistický obraz světa, bez jakékoli cenzury a umlčování, s nutností znát, zvažovat a racionálními argumenty a fakty dokazovat nebo vyvracet odlišné pohledy.

 

Zdravý rozum a brzda utopickým nesmyslům v každém rozhodování, bez ohledu na krátkodobé výhody či nevýhody.

 

Konzervativní pravicový nepopulismus.

 

 

 

Jak

 

Přestat si plést demokracii s liberalismem degenerujícím v novou byrokratickou diktaturu kombinující moc státní a nadstátní s mocí oligarchickou a s mocí nevolených a nekontrolovaných organizací.

 

Zastavit rozklad civilizace liberálními extrémy: Kult okamžitých a krátkodobých výhod. Neukázněná sebestřednost. Zpohodlnělost a neochota překonávat překážky. Ztráta mužnosti a neúcta k vojenství. Likvidace národní svrchovanosti. Demontáž rodiny a přirozené sexuality. Nerozlišování dobra od zla. Ztráta smyslu pro krásu a posvátno. Tolerování netolerance a ustupování zlu.  

 

Vrátit civilizaci budoucnost osvědčenými konzervativními nástroji:  Práva výměnou za povinnosti. Svoboda za odpovědnost. Opatrné reformy bez destruktivních revolucí, v souladu s principy tvoření a evoluce. Rozumné zákony uplatňované na všechny stejně. Metody vládnutí odměňující dobro a trestající zlo. Osvobození soukromého podnikání od byrokratických překážek. Bádání místo kázání. Zakotvení v realitě a z ní vycházející ideje a činy. Balancování ideálního s proveditelným.  

 

Konzervatismus civilizaci dává morální kompas k návratu z destrukce ke kreativitě.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kdo

 

Narozen 4.4.1944 Zlín. Od roku 1947 Olomoučák. Absolvent olomoucké anglistiky. Od podzimu 1968 Londýňan. Řadu let v české redakci BBC. Autor 19 rozhlasových a divadelních her. Řadový člen britské Konzervativní strany do zvolení Camerona předsedou (kdy strana přestala být konzervativní), od té doby volič UKIP. Spoluzakladatel Strany svobodných občanů. Od roku 1990 pravidelný přispěvatel do českých médií, autor 37 knih (z nichž téměř polovina se stále dotiskuje) a přes 2 500 článků. Evropan jako poleno, s plynnou angličtinou, francouzštinou a italštinou, chatrnou němčinou a španělštinou. Bydlím částečně v Praze, částečně v Londýně. Politické vzory: Churchill, Thatcherová, Reagan, Farage, Wilders, Orbán, Salvini.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Co získáte

 

Kromě zábavného reportéra dramat a frašek z útrob české politiky v ní budete mít propagátora takovýchto zásad:      

Orientace: Patříme jednoznačně na Západ i v jeho současné sebevražedné krizi a dlužíme mu podíl na jeho záchraně. Jsme k tomu vybaveni pamětí dvou totalit a z nich vypěstovanou alergií na totalitní manýry. K tomu ale potřebujeme napřed zachránit sebe.  

Obrana: Nezpochybnitelné členství v NATO, ale zaostření na obranu členských států místo vzdálených misí, především na zastavení migračních toků, které společně s islamizací představují nejakutnější hrozbu. Větší podíl na vlastní obraně, zvýšení počtu bojeschopných a kvality technologie. Zachování dosavadních práv bezúhonných občanů vlastnit zbraň a posílení civilní obrany.

            EU: Odmítnutí všech diktátů a vypovězení smluv narušujících národní svébytnost, posilujících nadnárodní moc bruselské byrokracie, podrývajících demokracii, oslabujících bezpečnost, omezujících svobodu slova a ohrožujících kontinuitu západní civilizace. Po zkušenostech z nekonečného handrkování o brexit zaostřit místo czexitu na přeorání evropských institucí tak, aby jim nemohli vládnout dnešní antidemokraté, bezostyšní obdivovatelé Marxe a vykonavatelé etnické a kulturní genocidy Evropy. Demontovat EU na kostru původního společného trhu v koordinaci s ostatní Střední Evropou a s evropskými stranami usilujícími o totéž.      

            Rusko: Vyloučit spojenectví s Ruskem proti Západu, ale tlumit konflikty riskující vyhrocení do války, otevřít obchod a počítat s možností spolupráce na obraně před agresivním islámem. 

Média: Zabránit veškerým snahám o cenzuru médií.  

Právo: Důsledné uplatňování stejných práv a povinností pro všechny občany a přísná pravidla pro udělování pobytu cizincům. Ochrana práv a bezpečí žen a standardních rodin. Právní postih propagátorů ideologií ohrožujících svobodu a bezpečnost občanů a pravidla právního státu. Revize aktivit a financování politických „neziskových organizací“. Urychlení soudních řízení obchodních sporů a ekonomických zločinů. Regulace exekucí podle britského vzoru se stanoveným soudním postupem a tarify.

Ekonomika: Maximální usnadnění soukromého podnikání. Omezení byrokracie umožňující přesun státních zaměstnanců do soukromého sektoru. Podpora řemesel a technických oborů a omezení neproduktivních oborů. Zjednodušení a snížení daní.

Státní správa: Právní a hmotná odpovědnost politiků a byrokratů za mrhání veřejnými financemi.

Školství: Zrušit inkluzi, která vrhá méně nadané žáky do trvalého pocitu méněcennosti. Zavést odlišné systémy vzdělání pro žáky nadané akademicky nebo zručně. Zvýhodnit učení řemesel a technických oborů. Zlepšit výuku historie západní civilizace, kultury a etiky. Zvýšit platy pedagogů k úrovni ostatních vysokoškoláků. Zrušit regulace znesnadňující pedagogickou činnost nebo zatěžující pedagogy přidáváním neplacené administrativy.  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nevěř a ověř

 

Mou ideovou konsistenci si můžete ověřit z mých snadno nagooglovatelných článků a pochval, pomluv, urážek a útoků. Seznam mých stále dotiskovaných knížek v nakladatelství Eminent máte zde.

         Můj email:

benkuras@aol.com

Darovací transparentní účet:

4757117399/0800 

v textu platby prosím uveďte jako variabilní symbol

svoje datum narození (formát DDMMRRRR) nebo IČO a:

„DAR – KURAS – (obec vašeho trvalého pobytu)“

Je-li dar nad 1000 Kč, vyplňte prosím darovací smlouvu, kterou najdete na

www.kuras2018.cz

3625 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Kdo jsou protiizraelští aktivisté EAPPI? Pane Fialo, že se nestydíteODS zTOPkovatěla a likviduje poslední stopy své pravicovostiStudenti Sorosova gymnázia v Praze vyhlásili stávku kvůli Zemanovi. Přišli je podpořit Pavel Novotný, herečky Holubová s Geislerovou a Eva DecroixDlouholetý člen ODS se naštval po vyloučení VK ml. Tohle napsal v rezignačním dopisu šéfovi Oblastního sdružení Česká Lípa

euPortal.cz

Sluníčkáři se už začínají bát úspěchu vlastenců v eurovolbách, protože vlastenecké strany budou moci udělat v Bruselu zemětřeseníAustralan povraždil lidi v mešitě. Ovšem media již neřeknou, že v této mešitě verbovali muslimy pro džihád proti nevěřícím

Eurabia.cz

Šéf pražských muslimů vyzval české muslimy, aby se ozbrojili. Máme se bát teroristických útoků ze strany českých muslimů?Teroristický útok v nizozemské tramvaji - několik mrtvých. Jde o muslimskou pomstu za vystřílení mešity na Novem Zélandu?

FreeGlobe.cz

Teroristický útok v pražském metru: Hřib naštěstí nebyl atomovýBílé feministky sklízejí plody své tolerance! Barevné sestry jim nadávají do bílých ku.ev (+ video)

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životHliník sa nachádza v mnohých vakcínach/vysoká hladina jedovatého hliníku v mozgu autistov

euServer.cz

Nadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSDMadeleine Albrightová a obchod s drogami, prostituce, krádeže aut a obchod s orgány zavražděných. 11. výročí vyhlášení samostatnosti Kosova

eOdborar.cz

Boj za klima? Ale jděte! Naopak velice dobrý kšeft. Greta Thunberg je pro rodiče slepice snášející zlaté vejcePrivatizace sociálních služeb ve Finsku vede k zhoršení péče a otřesnému zacházení s lidmi

ParlamentniListy.cz

Dvojjazyčné politické školení po osmdesáti letech. Martin Koller primátoru Hřibovi poradil, co má s celou „havlérkou“ spáchat nyníSpisovatel Kimla: Česká politika je divadlo plné mizerných herců. Když si pustím ČT24, bezpečně vím, že na mě během chvíle vykoukne Kalousek
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění