Benjamin Kuras jde do toho. Přečtěte si o něm víc

Autor: Benjamin Kuras | Publikováno: 6.8.2018 | Rubrika: Ostatní
Vlajka - Česká Republika

Zadavatel B. Kuras/Zhotovitel B.Kuras

 

spisovatel Benjamin Kuras

skalní konzervativec

 pravicový nepopulista

kandidát vám šitý na míru

nezávislý za Realisty

Senát 2018

Praha 4

 

„Hájím zájmy Prahy 4, Česka a Evropy – v tomto pořadí“
„Zlu k vítězství stačí, když slušní lidé nedělají nic.“

(Edmund Burke, zakladatel konzervatismu)

 

Co vy?

 

Trápí vás pomatenost české politiky, degenerující EU s totalitní Komisí, paralyzujícími regulacemi, bující byrokracií, omezováním národního státu a občanských svobod, vnucovanou migrací a ignorováním vůle občanů?  

 

Vítejte mezi většinou voličů Prahy 4.

 

Volte tentokrát jinak než emocemi a povrchním posuzováním manýr toho či onoho politika a vneste do politiky racionalitu, informovanost, civilizovanost, spolehlivost, bezpečnost, tvořivost a dobrou náladu.

 

K tomu potřebujete něco, co v ní dnes bolestivě chybí: Klasického konservativce anglického střihu fair-play s celoevropským nadhledem, ale s vědomím svébytnosti každého evropského národa.  

 

Ten je v Praze 4 jen jeden.

Já. V Braníku.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Proč

 

Vrátili jsme se na západ geografický, který však přestává být Západem ideovým, mění se v další totalitní systém a tlačí nás do další nebezpečné historické krize ohrožující samotné základy civilizace. Budeme v ní muset na sebezáchranu rychle improvizovat. Bez kompasu, vědomí kontinuity a viditelného cíle nebudeme vědět jak. Já takový kompas nabízím.

 

Návrat k ideovým kořenům západní civilizace, od antického Řecka a biblického Izraele, přes imperiální Řím, křesťanství, renesanci, osvícenství, po vědeckou a technickou revoluci, parlamentní demokracii, nebývalou prosperitu a svobodu.  

 

Obnova „smlouvy mezi generacemi bývalými, současnými a budoucími“, řídící se přikázáním „žij tak, abys po sobě zanechal svět lepší, než jsi jej našel“.

 

Názorová vytrvalost, stavěná na faktech, řízená nadhledem věčnosti, brzděná stupněm praktičnosti, nepodléhající krátkodobým trendům, vyvíjející se k lepšímu reformou bez dramatických převratů a sociálních experimentů.

 

Svobodná debata usilující výměnou názorů a informací o realistický obraz světa, bez jakékoli cenzury a umlčování, s nutností znát, zvažovat a racionálními argumenty a fakty dokazovat nebo vyvracet odlišné pohledy.

 

Zdravý rozum a brzda utopickým nesmyslům v každém rozhodování, bez ohledu na krátkodobé výhody či nevýhody.

 

Konzervativní pravicový nepopulismus.

 

 

 

Jak

 

Přestat si plést demokracii s liberalismem degenerujícím v novou byrokratickou diktaturu kombinující moc státní a nadstátní s mocí oligarchickou a s mocí nevolených a nekontrolovaných organizací.

 

Zastavit rozklad civilizace liberálními extrémy: Kult okamžitých a krátkodobých výhod. Neukázněná sebestřednost. Zpohodlnělost a neochota překonávat překážky. Ztráta mužnosti a neúcta k vojenství. Likvidace národní svrchovanosti. Demontáž rodiny a přirozené sexuality. Nerozlišování dobra od zla. Ztráta smyslu pro krásu a posvátno. Tolerování netolerance a ustupování zlu.  

 

Vrátit civilizaci budoucnost osvědčenými konzervativními nástroji:  Práva výměnou za povinnosti. Svoboda za odpovědnost. Opatrné reformy bez destruktivních revolucí, v souladu s principy tvoření a evoluce. Rozumné zákony uplatňované na všechny stejně. Metody vládnutí odměňující dobro a trestající zlo. Osvobození soukromého podnikání od byrokratických překážek. Bádání místo kázání. Zakotvení v realitě a z ní vycházející ideje a činy. Balancování ideálního s proveditelným.  

 

Konzervatismus civilizaci dává morální kompas k návratu z destrukce ke kreativitě.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kdo

 

Narozen 4.4.1944 Zlín. Od roku 1947 Olomoučák. Absolvent olomoucké anglistiky. Od podzimu 1968 Londýňan. Řadu let v české redakci BBC. Autor 19 rozhlasových a divadelních her. Řadový člen britské Konzervativní strany do zvolení Camerona předsedou (kdy strana přestala být konzervativní), od té doby volič UKIP. Spoluzakladatel Strany svobodných občanů. Od roku 1990 pravidelný přispěvatel do českých médií, autor 37 knih (z nichž téměř polovina se stále dotiskuje) a přes 2 500 článků. Evropan jako poleno, s plynnou angličtinou, francouzštinou a italštinou, chatrnou němčinou a španělštinou. Bydlím částečně v Praze, částečně v Londýně. Politické vzory: Churchill, Thatcherová, Reagan, Farage, Wilders, Orbán, Salvini.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Co získáte

 

Kromě zábavného reportéra dramat a frašek z útrob české politiky v ní budete mít propagátora takovýchto zásad:      

Orientace: Patříme jednoznačně na Západ i v jeho současné sebevražedné krizi a dlužíme mu podíl na jeho záchraně. Jsme k tomu vybaveni pamětí dvou totalit a z nich vypěstovanou alergií na totalitní manýry. K tomu ale potřebujeme napřed zachránit sebe.  

Obrana: Nezpochybnitelné členství v NATO, ale zaostření na obranu členských států místo vzdálených misí, především na zastavení migračních toků, které společně s islamizací představují nejakutnější hrozbu. Větší podíl na vlastní obraně, zvýšení počtu bojeschopných a kvality technologie. Zachování dosavadních práv bezúhonných občanů vlastnit zbraň a posílení civilní obrany.

            EU: Odmítnutí všech diktátů a vypovězení smluv narušujících národní svébytnost, posilujících nadnárodní moc bruselské byrokracie, podrývajících demokracii, oslabujících bezpečnost, omezujících svobodu slova a ohrožujících kontinuitu západní civilizace. Po zkušenostech z nekonečného handrkování o brexit zaostřit místo czexitu na přeorání evropských institucí tak, aby jim nemohli vládnout dnešní antidemokraté, bezostyšní obdivovatelé Marxe a vykonavatelé etnické a kulturní genocidy Evropy. Demontovat EU na kostru původního společného trhu v koordinaci s ostatní Střední Evropou a s evropskými stranami usilujícími o totéž.      

            Rusko: Vyloučit spojenectví s Ruskem proti Západu, ale tlumit konflikty riskující vyhrocení do války, otevřít obchod a počítat s možností spolupráce na obraně před agresivním islámem. 

Média: Zabránit veškerým snahám o cenzuru médií.  

Právo: Důsledné uplatňování stejných práv a povinností pro všechny občany a přísná pravidla pro udělování pobytu cizincům. Ochrana práv a bezpečí žen a standardních rodin. Právní postih propagátorů ideologií ohrožujících svobodu a bezpečnost občanů a pravidla právního státu. Revize aktivit a financování politických „neziskových organizací“. Urychlení soudních řízení obchodních sporů a ekonomických zločinů. Regulace exekucí podle britského vzoru se stanoveným soudním postupem a tarify.

Ekonomika: Maximální usnadnění soukromého podnikání. Omezení byrokracie umožňující přesun státních zaměstnanců do soukromého sektoru. Podpora řemesel a technických oborů a omezení neproduktivních oborů. Zjednodušení a snížení daní.

Státní správa: Právní a hmotná odpovědnost politiků a byrokratů za mrhání veřejnými financemi.

Školství: Zrušit inkluzi, která vrhá méně nadané žáky do trvalého pocitu méněcennosti. Zavést odlišné systémy vzdělání pro žáky nadané akademicky nebo zručně. Zvýhodnit učení řemesel a technických oborů. Zlepšit výuku historie západní civilizace, kultury a etiky. Zvýšit platy pedagogů k úrovni ostatních vysokoškoláků. Zrušit regulace znesnadňující pedagogickou činnost nebo zatěžující pedagogy přidáváním neplacené administrativy.  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Nevěř a ověř

 

Mou ideovou konsistenci si můžete ověřit z mých snadno nagooglovatelných článků a pochval, pomluv, urážek a útoků. Seznam mých stále dotiskovaných knížek v nakladatelství Eminent máte zde.

         Můj email:

benkuras@aol.com

Darovací transparentní účet:

4757117399/0800 

v textu platby prosím uveďte jako variabilní symbol

svoje datum narození (formát DDMMRRRR) nebo IČO a:

„DAR – KURAS – (obec vašeho trvalého pobytu)“

Je-li dar nad 1000 Kč, vyplňte prosím darovací smlouvu, kterou najdete na

www.kuras2018.cz

4323 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

V případě, že by se nepodařilo déle sehnat více peněz, činnost Eportalu bude ukončenaMusíme si zvyknout na to, že budeme často posíláni do karantén nejrůznějšího typu. Budeme-li protestovat, budou to karantény horšího typuNikoliv náhodou jsou hlavními protagonisty protiruské kampaně mladí komunální politici, kteří nemají vlastní zkušenost ani s komunismem. O to falešnější a vykalkulovanější je jejich kampaňPane premiére Bbiši, odmítněte záludný plán Leyenové!V tomto půlbilionovém plánu EU se skrývá naprosto fantastický korupční potenciál...

euPortal.cz

Angela Merkelová splnila Hitlerův sen na ovládnutí EvropyPokrokový Macron spouští program výuky arabštiny ve francouzských školách

Eurabia.cz

Ve Francii zmařili pokus o vyvolání vlny teroru kvůli falešné policejní brutalitěŠvýcarsko čelí vzestupu barevné nenávisti: Postřílejte všechny bělošské policisty

FreeGlobe.cz

Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...Kolik zatím stála válka proti terorismu peněz i životů?

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Uvažoval jste o tomhle někdy, pane Kalousku, Schwarzenbergu, Fialo, Vystrčile, Rakušane, Bartoši, Farský, Bartošku a páni další ze stejně jedovaté líhně? Proč se Nálezy Ústavního soudu o Colloredo–Mansfeldech staly Stalingradem protektorátních restituentů

eOdborar.cz

Ruska vláda zahájila rozsáhlý program finanční podpory pro rodiny postižené koronaviremPrezident Beneš: Nikdy nezapomeňme na to, co s námi Němci v této válce dělali a co zamýšleli s námi učinit

ParlamentniListy.cz

Bobošíková? Tak to je otevřené vyhlášení války, bije na poplach senátor Smoljak. Zpražila jej novinářka ze slavné rodinyPřed Hrad se vrátili demonstranti. Potlesk pro ČT, Smoljak, Hilšer, a jako vrchol Láska mával dopisem a křičel „zrádce“
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění