Zeman rozděluje společnost? Ne, tohle dělá úplně někdo jiný

Autor: Prokop Zapletal | Publikováno: 25.6.2018 | Rubrika: Polemika
Zeman

Společnost se stále výrazněji štěpí na dvě nesmiřitelné skupiny. Kavárna hledá viníka v Zemanovi. A proč ne v sobě?

Připojte se jednou ke skupince vašich známých, například na pracovišti, kteří se věnují povrchní zdvořilostní konverzaci. Na první pohled se zdá, spolu všichni zúčastnění přece dobře vychází, možná by se dalo i usoudit, že jsou přáteli. Ale jak dlouho? — Než řeknete svůj názor.

Sledujte, co se bude dít. Jakmile vyřknete jasný, ostrý názor, okmžitě zpozurujete rozštěpení ve skupince. Pokud se zastanete svým názorem tradice, čehokoli zdravého a přirozeného, ihned proti vám začnou útočit zlovolní odpůrci přirozeného zákona.

Je to často vyloženě groteskní. Člověk klidně, mírně v několika slovech vyjádří ve svém názoru zdravý cit a v tu ránu se začnou zlovolníci vztekat, prskat, pěnit. Je to až pozoruhodně nápadné.

...mne však nenávidí, protože ho usvědčuji z jeho zlých skutků. (Jan 7:7)

Jen to klidně vyzkoušejte a uvidíte, jak krásně rozdělujete společnost. Tím se stáváte úhlavním nepřítelem havlistické kavárničky. Ale jste to skutečně vy, kdo společnost rozdělil?

Bible zaslibuje, že až přijde Syn člověka, oddělí jedny od druhých, jako pastýř odděluje ovce od kozlů. (Matouš 25:32)

Syn člověka — sama vůle Boží, tedy pravda. Samozřejmě že Syn člověka nemusí obcházet všemi vesnicemi a na každého jednotlivce ukázat Ty jsi ovce; ty zas kozel!... Kam vejde Pravda, tam se hbitě přítomní rozdělí sami.

Odpověď na otázku, kdo že tedy rozděluje společnost,vyplývá z toho jasně. Společnost rozděluje se samav blízkosti pravdy.

Neboť přítomnost pravdy označí lež.

Budeme-li toto pozorovat, zjistíme, že pravda k tomu skutečně nemusí dělat vůbec nic. Kde je pravda, tam se lež označí sama. Čím? Začne na pravdu zběsile a zcela nevěcněútočit, až je to nestrannému pozorovateli k smíchu.

Ti, kdo takto brojí proti čemukoliv přirozenému, to dělají jenom ze strachu. Z nevědomého strachu, že světlo pravdy ozáří jejich vlastní vnitřní prázdnotu. Co se ve stínu skrývalo pod rouškou vzdělání, na světle musí odhalit svou vlastní méněcennost, ne-li bezcennost.

A tak může i každý snadno pozorovat, co je dobré a co nikoliv. Neboť kde se objeví něco čistého, světlého, tam okamžitě začne útočit v bolestné nenávisti temno špína.

Strach zlovolníků, aby nepřišli o svou zdánlivou velikost, aby nebyli strženi z výše, kam nepatří, nechají v sobě až příliš lehce přerůst v nenávist. Hnáni touto nenávistí, útočí na všechno dobré, čisté, světlé. Tak se snadno pozná, kde jsou čisté, světlé hodnoty. Zlo neútočí do prázdna, nýbrž na dobro.

Skvěle je to vysvětleno v knize Ve světle pravdy:

Příčinou tohoto jednání je divoká bolest nad tím, že vidí u jiných něco drahocenného, co oni sami ztratili. Je to bolest, kterou poznávají jen jako nenávist. U lidí s větší vnitřní vřelostí, kteří byli špatnými příklady zdrženi nebo strženi do bláta, mění se tato touha při setkání s niterně vysoko stojícím člověkem často v bezmeznou lásku a úctu. Kam přijde takový člověk, jsou lidé vždy jen pro něho,nebo proti němu. Lhostejnost tu neobstojí.

Tak vidíme, že prezident Zeman opravdu není někdo, kdo by měl být obviňován z rozdělování společnosti. Zrovna tak nikdo jiný, koho kavárna takto náhodou označí, když na něm najde prášek dobra.

Ne, Zeman jen občas řekne pravdu bez obalu. A tím se sami označí ti, jichž je pravdaúhlavním nepřítelem. Označí se tak před zraky veřejnosti za nepřátele samotného Boha. Ano, taková už je “pražská kavárna”.

převzato z blogu autora, titulek upraven redakcí

 

Klíčová slova: Zeman
6228 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnoceníČtěte také

ePortal.cz

Věrně sloužil komunistům a dnes věrně slouží eurohujerům, nový ministr chce rozbíjet V4Jak Němci a Ukrajinci přinášeli civilizaci do Ruska - mučení a totální vyhlazení židů s RusyPRIMA ukázala fotografií muže, který měl zemřít na koronavirus. Muž přitom žije a je plně zdráv!Jak ze sebe udělat totálního idiota. Kandidát na prezidenta Petr Pavel se neskutečně ztrapnilÚplná novinka, tohle by měl přečíst každý Čech! Základy islámu a jejich výklad

euPortal.cz

Český Portál i EUportal ukončují ke konci roku svou činnost a vydávání článkůRusko je dnes svobodnější než „svobodný svět“

Eurabia.cz

IS vyzval k útokům na sociálních sítíchPo vyhlášení Rekonkvisty Zemmourem, nezůstává pozadu ani Le Penová

FreeGlobe.cz

Budou nám taky měřit penisy?Italská mafie vyměkla. Bere i homosexuály a syn jednoho z šéfů je...

Nezdravi.cz

Co je podstatou stárnutí? Je to cílená autodestrukce? Proč se to vyvinulo? Jak ho zpomalit, anti-aging? Tímto si můžete prodloužit životVeganka tvrdí, vejce jsou pro vaše zdraví horší než kouření. Takto to prý zjistila

euServer.cz

Na co všechno mají propagandisté ČT žaludekMezi morem a covidem, aneb zrození a smrt evropské civilizace

eOdborar.cz

Rusko usilovně buduje výrobny vakcíny proti koronaviruEU kašle na Evropany. Dovoluje vyvážet vakcíny z Evropy pryč a Evropané mají umírat

ParlamentniListy.cz

Pozor na bruselského úředníka. Členské státy si musí bezpečnost řešit sami. Poslanec SPD drsně také o Ukrajině a NATOGreen Deal může rozložit celou EU. Rusko svou hloupostí sbližujeme s Čínou, varuje Václav Cílek
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění