reklama

Bakalovi ratlíci Drtinová a Veselovský se opět ukázali. Tohle, že je výkvět české žurnalistiky?

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 8.1.2018 | Rubrika: Polemika
Divadlo

Mediální a politický mainstream se společně s tzv. „osobnostmi“ rozhořčuje v posledních dnech nad úrovní diskuzních pořadů Jaromíra Soukupa. Prý se chová neprofesionálně, nadržuje svým oblíbencům a mělo by se mu to nejspíš zakázat. Proč ale těmto kritikům nevadí, že se naprosto stejně chová i Česká televize, DVTV a další média pro tzv. „lepší lidi“?

Hned v úvodu bych rád zmínil, že Soukup skutečně není objektivní. Prezidentu Zemanovi při pravidelných dýcháncích pokládá návodné otázky a žádná z nich se nedá označit za otázku „na tělo“. To samá se týká i jeho dalších pořadů. Proč ale našim elitářům tolik vádi neobjektivita TV Barrandov a u České televize ČI DVTV ji přehlížejí? Chtějí snad tvrdit, že Moravec, Takáč, Veselovský či Drtnová odvádějí profesionální práci?

Bohužel i na veřejnoprávní ČT je na první pohled vidět, kteří hosté jsou kamarádi a kteří naopak ostrakizovaní odpůrci. Namátkou si vzpomínám na vystoupení Martina Konvičky v lednu 2015, kterého zpovídala v Hyde parku redaktorka Barbora Kroužková. Její neustálé ataky a způsobevedení rozhovoru připomínak výslech někde v mučírně tajné státní policie. Už jenom scházelo, aby dostával Konvička za každou „nesprávnou“ odpověď obuškem přes paty. 

Jak se ale chovají reaktoři něžně a medově, když si pozvou někoho z řad tzv. „osobností“ či levicových aktivistů a představitelů „nové levice“. Ivan Bartoš, Saša Uhlová, Tomáš Halík, Jiřina Šiklová, Dominik Feri, Šimon Pánek a další lidé z neziskového sektoru. Žádné nepříjemné otázky, žádné skákání do řeči, žádné vyhrabavání toho, co kde a kdy „špatně“ řekli. Nic takového. Výše jmenovaní a mnozí další jsou přece ze stejného vrhu, tak je třeba s nimi zacházet v rukavičkách.

Ale nechme Českou televize stranou a zaměřme se na DVTV. Tato televize, placená panem Zdeňkem „OKD“ Bakalou, se rádá chlubí svým profesiolním přístupem. Není tomu tak a nikdy tomu ani nebylo. Stejně jako v případě ČT se údajně profi a objektivní přístup obou výše zmiňovaných „novinářských veličin“ rapidně mění podle toho, koho si zrovna pozvou na pranýř. Rád uvedu konkrétní případy, abych nemluvil jen všeobecně.

Například při rozhovorech se šéfem Hnutí pro referendum o EU Františkem Matějkou či novopečenou poslankyní za ODS Zuzanou Majerovou se chovala Drtinová jako sekýrnice, která chce svého hosta za každou cenu dostat do kolen. Obzvlášť na Majerovou vytahovala její facebookové komentáře s cílem obvinit ji a usvědčit z ideozločinu. Vzhledem k nezkušenosti Majerové se jí to povedlo, u zkušeného matadora Matějky neuspěla.

Naposledy jsem viděl rozhovor Veselovského s prezidentským kandidátem Petrem Hannigem. Kolega Drtinové jel po objeviteli Lucie Bílé doslova jako slepcice po flusu. Tepal ho za poskytnutí rozhovoru Sputniku, dále za spolupráci s Adamem B. Bartošem atd. Pro srovnání jsem si našel březnový rozhovor se šéfem Pirátů a mediálním mazlíkem Ivanem Bartošem, který dělala Drtinová. Nevěřili byste, jak tato domovnice umít být hodná.

Čekal bych, že se do Bartoše pustí kvůli jím podepsané antisemitské petice, kvůli jeho blízkým vzthaům k Antifě, která je ve Spojených státech považována za teroristickou organizaci. Pozorně jsem poslouchal, jestli náhodou nezaslechnu, jak Drtinová Barošovi dává céres za to, že si zve na svoji svatbu trockistu a příznivce Hizballáu Jana Májíčka. Ale kde nic tu nic. Žádná otázka na tělo, žadné podpásovky, žádné výtičky. Dokonce ani téměř žádné skákání do řeči.

Jindy agresivní Drtinová, která je mimochodem členkou správní rady Sorosovy Nadace Open Society Fund Praha, se usmívala, pokyvovala hlavou a tvářila se na dredaře Bartoše téměř zamilovaně. Do očí bijící rozdíl v přístupu, který uplatňovala vůči Majerové či Matějkovi a Veselovský vůči Hannigovi. Kam se vytratila tak tolikrát omílaná profesionalita redaktorů Bakalovy DVTV?

Veselovský tepe Hanniga za antisemitu a "extremistu" Adama B. Bartoše, ale Ivana Bartoše se DVTV na jeho očividný antisemitismus nezeptá. A tahle Bakalou placená televize se ještě bude prsit, jak je strašně objektivní, transparentní, profesionální atd. Ne, není, nikdy nebyla a nikdy ani nebude.Dokud budou v rámci rozhovorů kydat špínu na své názorové odpůrce a u svých mazlíků všechny domnělé či skutečno prohřešky přecházet, tak jsou na úrovni Rudého práva a dalších současných údajně propagandistických médií, které z pozice samozvaných morálních arbitrů tak rádi a často tepou.  

Nemilí morální arbitři z České televize, DVTV, Respektu, Aktuálně.cz a dalších médií pro "lepší lidi", než začnete tepat jednou Primu, jindy ParlamentníListy.cz a nyní třeba TV Barrandov, zameťte si nejprve před svým vlastním prahem. Zvykněte si prostě na to, že svět se netočí podle vašeho přání a doby, kdy musela být akceptována jen jedna pravda, je (naštěstí) už dávno pryč. Některým jedincům se však po těchto starých nedobrých časech očividně stýská. 

 

 

reklama
7832 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

My ho prostě milujeme....někteří zase velmi nenávidí. Nejlíp, kdyby se lidi mezi sebou popraliObama, Merkelová i Clintonová jsou prý "slušní" politici. Ta se podívejte, co prováděli za svinstvaCo si o sobě Merkelová vůbec myslí? Být na místě Kurze, poslal bych ji někamPět důvodů, proč volit Miloše ZemanaProkristapána, toho ožralu, lháře, hulváta, kolaboranta a s.áče?

euPortal.cz

Jiří Drahoš: Cílovou zemí migrantů se bude stávat stále častěji i Česká republika. Nesmíme podléhat populistickým návodům. Potřebujeme strategii, která umožní začlenit uprchlíky, i zákony proti xenofobii a rasismuPřed pěti lety jsem volil Miloše Zemana jen proto, že stál proti Schwarzenbergovi. Proti tomu arcizločinci bych volil kohokoliv. Dnes podporuji Miloše Zemana proto...

Eurabia.cz

Výsledek multikulturalismu a příjímání uprchlíků - švédská vláda posílá armádu dobýt uprchlické čtvrtě ...Dav uprchlíku napadl policií v Itálií a osvobodil zatčeného zločince z řad uprchlíků ...

FreeGlobe.cz

Britská policie slaví! Podařilo se jí zadržet... nůž na chleba. Ulice Londýna jsou prý zas o něco bezpečnější. Člověk trne, jaké hrozné zločiny s ním mohly být spáchány (+ foto)Evropská plošná daň. Eurokrati stále hlasitěji mlaskají. Necháme se dál oškubávat?

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Jiří Drahoš: Můžeme přijmout 2600 uprchlíků podle kvót z BruseluJiří Drahoš: Nechci soudit paní Merkelovou ani podle imigrace, ani podle jiných věcí

eOdborar.cz

USA krachují a hrozí jim bankrot! Jejich dluhy již nejde splatit ...Prezident nic nemůže a proto nemá Zeman smysl, tvrdí stoupenci Drahoše před volbami ...

ParlamentniListy.cz

Budete terčem médií. Ale dám vám všem jedinou radu... Máme zdravici Miloše Zemana z dnešní akce na záchranu ČSSDMoravec odmítl moderovat duel Zemana a Drahoše. Petr Žantovský k tomu nabízí jeden pohled, který dosud nikdo nenabídl
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění