reklama

Tento údajný favorit do 2. kola prezidentských voleb nepostoupí. Chcete se snad o tom přít?

Autor: Josef Provazník | Publikováno: 31.12.2017 | Rubrika: Politika
Topolánek

Když už tady poměrně často kritizují Mirka Topolánka a jeho kampaň, tak bych asi měl taky napsat konkrétně, co dělá špatně a co by, aspoň podle mého názoru, měl dělat jinak. Za mě tedy asi takto:

1. Nestavěl bych se až tak do opozice vůči Zemanovi. Protože oni dva mají společného víc než dost. A to i v pozitivním slova smyslu. Myslím tím charisma, schopnost oslovit voliče a vyhraněnost názorů. Prostě...mají oba dva "koule".

2. Spíš bych, mezi řádky, zdůrazňoval, že jsem mladší a vitálnější než Zeman. Obejdu se bez flašky atd. A samozřejmě také, že nepůjdu na ruku Babišovi. Nejsem tak prorusky, byť nepovažuji Rusko za říši zla...

3. Rozhodně bych nikde nepsal, že volím TOPku a ani v žertu nenaznačoval, že chovám vřelé sympatie ke Kalouskovi, Schwarzenbergovi a spol. Už vůbec bych se potom nefotil s Ferim. Možná maličkost, ale i ty rozhodují.

4. Neakcentoval bych tolik své obrácení na víru. To většinu lidí prostě nezajímá a jen si z MT dělají srandu. Připomíná jim Grosse a další vykuky, kteří se náhle našli ve víře.

5. Nebránil bych se referendu o EU (což neznamená, že musím volat po czexitu). Voliči prostě nechtějí slyšet, že jsou nesvéprávní a nejsou schopni se sami dobře rozhodnout. Obzvlášť, když chci, aby šli k volbám a dali mi svůj hlas.

6. Pravdoláska má kandidátů dost. Je nesmysl, když se MT tak vehementně uchází o jejich hlasy. Už jenom proto, že pravdoláska u voleb vždycky selže.

7. Vůbec bych nemluvil o nějakém sjednocování "hospody a kavárny". Lidi nechtějí žít ve sluníčkovém světě, kde budou všichni kámoši. Vyhraněnost názoru Topolánka by přilákalo víc lidí než nějaké kecy o sjednocování. Uspěl snad minule Zeman proto, že je "sjednotitel"?

8. Vůbec bych nikde nic neříkal o strachu z latentního rasismu. Tohle bych přenechal Halíkovi, Pehemu, Palatovi a spol. Kór, když jsem sám kdysi říkal, že "Žid vždycky uhne". (ať už to bylo jakkoli) a určitě nejsem ten, kdo se v soukromí drží nějak zpátky.

9. V prezidentské volbě uspěje ten, kdo se chová přirozeně. Tvůrci jeho kampaně, aspoň podle mého názoru, tlačí Topolánka někam, kam prostě nepatří. A je to škoda. Protože přirozený Topolánek by zabodoval víc.

10. Netvrdím, že pokud by MT dodržel těch výše zmíněných devět bodu, zvítězil by. Měl by ale blíž ke druhému kolu, než má při vedení současné kampaně.

 

Čtěte také: 

Pane Topolánku, přes pravdolásku cesta na Hrad nevede. Vážně to nechápete?

Klíčová slova: Zeman  | Mirek Topolánek
reklama
8731 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

My ho prostě milujeme....někteří zase velmi nenávidí. Nejlíp, kdyby se lidi mezi sebou popraliObama, Merkelová i Clintonová jsou prý "slušní" politici. Ta se podívejte, co prováděli za svinstvaCo si o sobě Merkelová vůbec myslí? Být na místě Kurze, poslal bych ji někamPět důvodů, proč volit Miloše ZemanaProkristapána, toho ožralu, lháře, hulváta, kolaboranta a s.áče?

euPortal.cz

Jiří Drahoš: Cílovou zemí migrantů se bude stávat stále častěji i Česká republika. Nesmíme podléhat populistickým návodům. Potřebujeme strategii, která umožní začlenit uprchlíky, i zákony proti xenofobii a rasismuPřed pěti lety jsem volil Miloše Zemana jen proto, že stál proti Schwarzenbergovi. Proti tomu arcizločinci bych volil kohokoliv. Dnes podporuji Miloše Zemana proto...

Eurabia.cz

Výsledek multikulturalismu a příjímání uprchlíků - švédská vláda posílá armádu dobýt uprchlické čtvrtě ...Dav uprchlíku napadl policií v Itálií a osvobodil zatčeného zločince z řad uprchlíků ...

FreeGlobe.cz

Britská policie slaví! Podařilo se jí zadržet... nůž na chleba. Ulice Londýna jsou prý zas o něco bezpečnější. Člověk trne, jaké hrozné zločiny s ním mohly být spáchány (+ foto)Evropská plošná daň. Eurokrati stále hlasitěji mlaskají. Necháme se dál oškubávat?

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Jiří Drahoš: Můžeme přijmout 2600 uprchlíků podle kvót z BruseluJiří Drahoš: Nechci soudit paní Merkelovou ani podle imigrace, ani podle jiných věcí

eOdborar.cz

USA krachují a hrozí jim bankrot! Jejich dluhy již nejde splatit ...Prezident nic nemůže a proto nemá Zeman smysl, tvrdí stoupenci Drahoše před volbami ...

ParlamentniListy.cz

Budete terčem médií. Ale dám vám všem jedinou radu... Máme zdravici Miloše Zemana z dnešní akce na záchranu ČSSDMoravec odmítl moderovat duel Zemana a Drahoše. Petr Žantovský k tomu nabízí jeden pohled, který dosud nikdo nenabídl
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění