Rodiče dětí z jedné rakouské školky utrpěli těžký šok. Na "promuslimské" vedení školy nadávají i radní a politici

Autor: pro | Publikováno: 11.9.2017 | Rubrika: Ostatní
Vlajka - Rakousko

Zejména od začátku migrační krize před dvěma lety se vedou bouřlivé diskuze nad integrací muslimských přistěhovalců. Kritici poukazují na to, že Evropa až příliš často ustupuje muslimským náboženským, ale i stravovacím požadavkům.

Právě na přizpůsobování a toleranci většinové společnosti k menšinám je ostatně založena ideologie multikulturalismu, kterou propaguje například obchodní řetězec Lidl. Teprve před několika dny se ukázalo, že společnost v rámci svého úsilí o „náboženskou neutralitu“ vymazávala na svých fotografiích kříže u řeckých kostelů. Kontroverzní krok společnosti vzbudil značně negativní reakce na sociálních sítích a k jejímu bojkotu vyzval i ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

K obdobnému kroku se rozhodla i mateřská školka v rakouském Amstettenu, která vyřadila z jídelníčku vepřové. Stejně jako například výše zmíněný Lidl také tato mateřská školka chtěla vyjít vstříc požadavkům muslimské menšiny, které islámské náboženství zakazuje požívat vepřové maso. Ačkoli muslimským žákům nikdo vepřové maso nenutil, rozhodlo se vedení školky nepochopitelně připravit o vepřové maso plošně všechny žáky.

Rodiče nejvíce rozčílilo vysvětlení, že „školku navštěvují také žáci z jiných kultur“. Příliš velké pochopení však rozhodnutí školky nesklidilo ani u radních města. „Vyřazovat z jídelníčku kvůli náboženským důvodům vepřové maso není správné rozhodnutí. Vyzývám vedení školky, aby vepřové svým žákům opět v jídelně podávali. My nejsme ti, kteří by se měli přizpůsobovat. Když jíst vepřové nechtějí, nikdo je k tomu přece nenutí,“ říká zástupce starosty Amstettenu Dieter Funke.

Do „vepřové“ aféry se vložili také politici, konkrétně Martha Harreiterová z FPÖ. „Pro nás, naše rodiny a děti je naše kultura na prvním místě. Proto požadujeme, aby rodiče mohli hlasovat o tom, jestli jejich dětem má či nemá být předkládáno k obědu vepřové maso,“ navrhuje Harreiterová. Radní pro sociální otázky z SPÖ Gerhard Riegler nicméně tvrdí, že školce nebylo nic nařizováno a její vedení se rozhodlo o své vůli, a komentáře politiků považuje za „populistické“.

převzato ze serveru ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

 

Klíčová slova: islám
5678 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení

Čtěte také

ePortal.cz

Internetem koluje tento skvostný dopis pro Angelu Merkelovou. Myslíte si, že na něj odepíše?Neomarxisté chtějí naprosto rozvrátit naši společnost. Evidentně mají jasný plánNejznámější "milovník vína" mezi politiky se rozepsal na téma mučení ve vězení. Je to hodně silná kávaNemá smysl dál chodit kolem horké kaše. Pojďme znárodnit hospody!ČSSD škoda nebude. Plně si zaslouží skončit v propadlišti dějin

euPortal.cz

Odporné pokrytectví sluníčkářů. Prý k sobě klidně přijmou tzv. uprchlíky. Takhle to ale dopadlo ve skutečnosti...Havlisté prolezli jako rakovina celou společností. Banda sluníčkářů obsadí cizí budovu a „elity“ včetně Babiše jim jdou na ruku. Toto se stane i vám... Soused Kliniky hovoří

Eurabia.cz

Do švestek bude po imigrantech: IzraelVládcové EU nenávidí bělochy, evropské národy a milují socialismus!

FreeGlobe.cz

Čína versus USA: Existenční ohrožení ve všech ohledech? Bude dolar nahrazen jüanem? Světová politika se zásadně změní. Úvahy o jaderném útoku v Národním zájmuApple odstranil Velikonoce z kalendáře. Boj velkého kapitálu a levičáků proti naší kultuře pokračuje

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Neuvěřitelná arogance EU vůči SrbskuHamáčku, Zaorálku, Sobotko, Štěchu, Chovanče! Chcete pomoci své straně? Odejděte!

eOdborar.cz

Již stovky českých řidičů požadují vrácení mezd o které je okradli jejich zaměstnavatelé ...Fanatická italská EU-socialistka arogantně urazila italské dělníky přirovnáním k Afričanům!

ParlamentniListy.cz

„Možná tímhle žijete v Praze tady po kavárnách, ale v zemi taková situace není!“ Ovčáček, Hašek, Pospíšil a další rozpoutali u Jílkové brutální bitvuBrusel klidně nechá zdevastovat jednu zemi, aby měl obraz Ruska jako nepřítele. Lidé byli při vstupu do EU oklamáni, tehdy nám Araby a černochy nenutili, říká Klausův spolupracovník
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění