reklama
reklama

Uprchlíci jsou pěkně mazaní. Až tolik, že s nimi nejde hnout. Mohou za to neziskovky?

Autor: pro | Publikováno: 16.8.2017 | Rubrika: Ostatní
Vlajka - Německo

Migranti přidělávají čím dál tím hlubší vrásky na čele německé justici. Výrazně totiž roste počet stížností na neudělení azylu. Tyto stížnosti tvoří u některých soudů většinu případů, kterými se soudci zabývají.

Předseda německého federálního správního soudu Robert Seegmüller tvrdí, že soudy jsou již na hraně svých schopností. „Neváhám říci, že situace je skutečně dramatická,“ konstatoval Seegmüller pro agenturu DPA. Počet stížnosti se tento rok dle odhadů zdvojnásobí na 200 000. Přitom ke dvojnásobnému růstu počtu stížností v porovnání s předchozím rokem (50 000) došlo již v roce 2016, kdy soudy řešily asi 100 000 stížností.

Jak uvádí Federální úřad pro migraci a uprchlíky (Bamf), stále více uprchlíků se proti odmítnutí udělení azylu brání právní cestou. Přestože byl počet soudců za poslední měsíce navýšen o dva tisíce, stále to není dost. „Jednoduše nemůžeme najít dostatečný počet vhodných kandidátů. Aktuální situace je bez velkého přehánění značně stresující,“ uvádí Seegmüller, který působí jako soudce Federálního správního soudu v Lipsku.

Problém podle Seegmüllera nepředstavuje „jen“ nedostatečný počet samotných soudců, ale i dalších členů soudu. „V krátkodobém horizontu pomůže jedině to, když bude možné přijmout nové lidi,“ uvádí soudce s tím, že chybí také finanční prostředky. Počet stížnosti roste po celém Německu, ale vážná je situace zejména ve větších městech. Jak uvádí prezident berlínského, a tedy největšího správního soudu v Německu, Erna Viktoria Xalterová, v hlavním městě je už je situace neúnosná.

„Počet stížností na neudělení azylu či statutu uprchlíka dosáhl 13 500 a tvoří tak 65 % veškerých případů, kterými se zabýváme. Přitom ještě do konce roku šlo o pouhých 750 případů,“ říká německá soudkyně. Snad ještě více práce mají soudci v Porýní-Falci, kde se počet stížností neúspěšných žadatelů o azyl v porovnání s loňským rokem dokonce ztrojnásobil. Za prvních sedm měsíců letošního roku museli tamní soudci řešit 9500 stížnosti, zatímco za stejné období roku 2016 šlo o 3350 stížností.

Nic navíc nenasvědčuje tomu, že by mělo dojít v dohledné době k nějakému výraznému poklesu. Situaci nepomáhají ani přílišné průtahy v rozhodování a překážky, které současně nastavená pravidla v této oblasti způsobují. „Často se bohužel stává, že patnáct správních odvolacích soudů a 51 správních soudů rozhoduje o těch samých případech zároveň a mnoho práce tak přijde absolutně vniveč,“ poukazuje lipský soudce Seegmüller.

převzato ze serveru ParlamentníListy.cz

 

Čtěte také: 

 

Klíčová slova: imigrace
reklama
5937 čtenářů | 
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Tisknout článek Poslat článek e-mailem
Vaše hodnocení: 

Zde můžete nastavit své hodnocení
reklama

Čtěte také

ePortal.cz

Skauti se začali věnovat jedné velmi děsivé kratochvíli. Ještě, že se toho nedožil chudák FoglarTři migranští "bratři v triku" se utrhli ze řetězu a podali si mladou dívku. A k tomu vážně hrozivé statistiky ke znásilnění z NěmeckaZnámý občanský aktivista se takto vypořádal s následovníky Marxe. Souhlasíte s ním? Konec je prostě konec, Evropská komise!Největší metrosexuál mezi evropskými politiky se pustil do České republiky. To je ale drzost!

euPortal.cz

Ministerstvo vnitra ČR zřídilo lidem před okny obrovské imigrační centrum, kam denně míří stovky cizinců. Bordel, výkaly, ... Podívejte se na hustou reportáž TV PrimaTato slova Vladimira Putina jsou skutečně fackou Američanům, která bude ještě dlouho rezonovat po celém světě

Eurabia.cz

Merkelová je dobrá žákyně Adolfa Hitlera!Po německých volbách bude pokračovat budování IV. říše! Nečeká nás nic dobrého ...

FreeGlobe.cz

Dáte si velbloudí moč? Řekneme vám, kde tuto muslimskou pochoutku sehnat a na co si dát pozor. Neporušuje její prodej euronormy? (+ foto)Údajně spontánní otázky na Merkelovou byly připravené. Veřejnoprávní televize zase manipuluje (+ foto)

Nezdravi.cz

Vědci našli způsob, jak regulovat délku životaStojí za to nahradit bílou rýži tzv. hnědou rýží?

euServer.cz

Sluníčkáři a "multikulti" dále přitvrdili...BRICS ponechá v roce 2050 na prvním místě ekonomik světa Čínu, před Indií a USA. V té době asi muslimská Evropa zapláče...

eOdborar.cz

Mafie ve Vodňanech, i ten traktorista má z Babišovy chemie hned průjem. Maso z Polska, salám ze separátuSolidarita demonstruje proti diktátu EU! Okrádáte nás! 27 let jsme vaše kolonie ...

ParlamentniListy.cz

Chtěla si vynutit nošení hidžábu v české škole žalobou. Ale soudce bouchl do stolu: To by mohla být i hodina matematiky rušena odříkáváním otčenáše! A pak zahřmělo i nad ŠabatovouŠabatovou poslat do prdele. Ne, nechat ji to zaplatit! zní po rozhodnutí soudu v případu Kohoutová
Anketa
Žádné aktivní ankety nebyly nalezeny
Články autora
Přihlášení uživatele
Jméno:
Heslo:

RSS feed Zasílání upozornění